Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van egy"nagyon okos"kollégám,a...

Van egy"nagyon okos"kollégám,aki ragaszkodik ahhoz hogy ne dolgozzon.A kollégám kérdése: Ha március 14-én hétfőn (hivatalos pihenőnap volt) is benne volt még a betegállományban, akkor neki nem kell ledolgoznia a március 26-át szombatot,ugye?

Figyelt kérdés
Ragaszkodik ahhoz, hogy neki nem kell jönni dolgozni. Valaki el tudja magyarázni hogy miért is nem így van ez. Hátha több formában mástól már felfogja.

2022. márc. 16. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor dolgozni kéne, akkor nem tudna dolgozni, ha beteg lenne. Egy régi betegség akkor teljesen közömbös.
2022. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
26-a hivatalos munkanap. Tökmindegy hogy 14-én dolgozott vagy nem, vagy betegállományban volt.
2022. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Igaza van. Ő nem kapott szabadnapot amit vissza kéne adnia. Pont úgy betegállományba volt mint az előtte eltelt hétvégén. Ahogy a vasárnapot sem kell ledolgoznia úgy a hétfőt sem.
2022. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyben dolgozok, nincs igaza. Hétfő nem volt munkanap, teljesen mindegy aznap mit csinált.

Bár logikailag el van cserélve a két nap, de jogilag a kettő teljesen független egymástól. Hétfő pihenőnap volt, 26 pedig munkanap lesz, egymástól függetlenül.

2022. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már nem odahaza élek. Ezt tényleg jövő hét szombaton fogják ledolgoztatni? Miért nem előtte való hétvégén dolgoztatták le? Micsoda állatság ez?
2022. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 igen ezt én sem értem. Lehetett volna most 19-én a ledolgozás, és akkor balanszban lett volna (4 nap szünet, 4 nap munkanap, jövő héttől meg a szokásos). Így meg most 3 nap munkanap, jövő héten meg 6 nap.. Nem tudom ki találta ki, de nem volt logikus xd
2022. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nemtom, en nem dolgoztam hetfon sem, es nem fogok 26-an sem :)
2022. márc. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolom úgy, hogy nincs igaza, mert ha ezt így csinálnák mindenhol, akkor a szombat vasárnapot miért nem kéri ki szabadnak mondjuk csütörtök péntek mert hogy ő akkor beteg volt... A mostani hétfő olyan volt mimt egy szombat. Annyira logikátlan.
2022. márc. 17. 05:49
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Annyi a lényeg, hogy ez nem személyenként van elbírálva. 26-a munkanap és kész.
2022. márc. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!