Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi Temu ellenes...

Miért van ennyi Temu ellenes cikk napi szinten pl a hvg-n vagy a 444-en?

Figyelt kérdés
2x rendeltem onnan, de csak ilyen kacatokat mint telefon tok, fésű, kormányvédő, vállfa, meg ilyesmi, és mindig időben és azt kaptam amiért fizettem, ilyen filléres összegért.
márc. 7. 10:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Például:


-agresszív marketing

-innen onnan szállingózó információk, hogy történtek bankkártyás csalások..


De összességében szerintem kb ugyan az a kategória, mint az Aliexpressz. Az nagy előnye viszont, hogy minden 2 héten belül megjön. Használj eldobható kártyát és nem lehet gond. Én is rendeltem már onnan, volt olyan amit nagyon jó áron vettem és tök jó, mert máshol több ezer forinttal drágább lett volna és olyan is volt ami kacat... lényegében minden ilyen kínai oldal zsákbamacska.


Írni pedig azért írnak róla, mert nagyon népszerű!

márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Mert ócska csetreszekkel árasztják el a világot. És amúgy is mindenhol ott a reklámjuk, akkor lehet róluk írni is hogy ne csak a fényezés legyen.
márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem kötekedésből, de ezeket nem tudod megvenni itthon, egy százforintos/kínai boltban?


(Sosem értettem az ilyen webshopok sikerét, mint a Temu, Wish vagy AliExpress. Ugyanazt a gyerek/rabszolga munkások által gyártott, műanyag vackot veszed meg mindenhol.)

márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

#2


Semmivel nem rosszabbak, mint bármelyik kínai oldal... nyilván alap szabály, hogy elektronikai kütyüket ilyen helyeken NEM veszünk!


De ami kevésbé tud elromlani:

-kábelelvezető, kulacs, egérpad, telefontok, fóliák, díszek, kisállatkiegészítők stb.. arra pont jó.


Inkább egy Temu, ahol 1200 Ft a sima műanyag/üveg kulacs, mint a helyi kínai ahol FULL ugyan az 3500-4200 Ft.

márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

A negatív reklám is reklám. Amúgy meg nem fog ez sokáig tartani, most megy a beetetés, aztán úgy megdrágul hogy a kutyát sem fogja érdekelni, de aki megszokta az ott marad.

Ugyanez volt a Woltnál is, a kezdeti időkben minden héten volt valami kupon, akció, vagy ingyen kreditet szórtak. Rendeltem is mint állat, mert jobban megérte mint elbuszozni az étterembe. Volt is néha fennakadás, annyi rendelés volt a rendszerben, hogy nem győzték teljesíteni, egyszer előfordult az is, hogy 2 óráig állt a rendszerben, aztán törölték. Aztán leálltak az akciózásokkal, a szállítási díj felment, bevezeték az általam csak lehúzási díjnak becézett tételt, a buszozás költsége pedig csökkent. Úgyhogy most már inkább felpattanok a buszra, időben ugyanannyi mint ami alatt kihozta a futár, annyi hogy haza is kell menni onnan, ami dupla idő, de olyan szinten olcsóbb így a busz költségét is beleszámítva, hogy megéri. Ugyan ez lesz a Temuval is.

márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

ma 10:37


A legutóbbi temus rendelésem előtt, megkerestem ugyanazokat a holmikat itthoni webshopokon. Még azzal sem fárasztják magukat, hogy saját képeket készítsenek. Egy valamit tesznek, felárazzák. Volt olyan holmi, amit tizenkétszeresen áron találtam meg, temus képpel és leírással.

márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#4

Hol írtam olyat, hogy a többi nem rossz?

márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

"Nem kötekedésből, de ezeket nem tudod megvenni itthon, egy százforintos/kínai boltban?"


Ugyan én csak aliról rendelek, de nem. Az álmom lenne egy élő ali-bolt.

márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mert kínai.
márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
az a helyzet, hogy elég sok ilyen youtuber elemezgetős-sztorizgatós csatorna foglalkozik éppen a témával, mert ugye ha egynek bejön a téma és lesz nézettsége tőle, mindenki elkezdi orrba-szájba ugyanazt a témát legyártani, az ilyen kis internetes magazinok, mint a hvg, 444, telex, nőklapja, stb... megnézik reggel mi van az ajánlott videókban, és összefoglalják azt három-négy mondatban. valaki más feldolgozza a témát, ők meg írnak egy pár mondatos kivonatot belőle, mert ennyit ér a bölcsészdiploma. jó esetben azért nagyjából helyes nyelvtannal. majd ha a kis vloggerlányok továbbállnak másik témára, ők is másról fognak írni.
márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!