Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi Temu ellenes...

Miért van ennyi Temu ellenes cikk napi szinten pl a hvg-n vagy a 444-en?

Figyelt kérdés
2x rendeltem onnan, de csak ilyen kacatokat mint telefon tok, fésű, kormányvédő, vállfa, meg ilyesmi, és mindig időben és azt kaptam amiért fizettem, ilyen filléres összegért.
márc. 7. 10:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

Nem olvastam sok ilyet, de gondolom azért, mert nevetséges, hogy mindenki rábukik az 500 forintos szarokra amikre valójában semmi szükség (igen, lehet értelmes dolgokat is rendelni, de az esetek 80%-a értelmetlen pénzszórás, a nulla forint meg szerintem olcsóbb, mint a párezer, de mindegy), és egy random kínai céget támogat, miközben meg sírunk, hogy itthon tönkremegy a gazdaság, senki nem tud boldogulni, hát így nem is fogunk, ha a magánemberek is külföldre lapátolják a pénzüket.

Lehet a random Juci kézműves boltja drágább, de inkább vennék tőle 5000 forintért akkor is, egy mittomén mintás fakanalat, mert épp nincs fakanalam, minthogy Temuról rendeljek 5000 ft értékben hat szart ami kb két hétig lesz érdekes és csak azért vettem, mert épp égette a zsebemet a pénz és böngészés közben megtetszett.

márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%
Egyelőre érdemes a temuról rendelni, mert annyira olcsó, hogy még Kínában is több milliárd dollár veszteséget csinál. 2025-2026-ra tervzeik nyereségesnek.
márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Eleve olyan marketing stratégiát választottak (agresszív), ami bár hatásos, és azt a célt eléri, hogy beszéljenek róla, az emberekben nem feltétlenül pozitív vélemény alakult ki azokról, akik ezekhez a technikákhoz folyamodnak. Mindenhol szembejönnek, a direkt vetélytársuk (Shein) alá pozícionálták magukat, az áraikat, amivel eleve vásárlókat vesznek el a konkurenciától.

Valamint egyre több helyről hallani, hogy visszaélnek a vásárlók adataival, különösképpen a bankkártya adataival. Olyan hírek is terjednek, hogy valamilyen nyomkövetőként is felér a Temu app, adatokat lopnak a telefonból mellé. Bár ilyenek a TikTok-ról is terjedtek.

márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%
Az adatlopás nem terjesztett info, hanem tény.
márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"igen, lehet értelmes dolgokat is rendelni, de az esetek 80%-a értelmetlen pénzszórás"


De honnan tudod, hogy az emberek mit rendelnek, és hogy az nekik hasznos-e?

márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
15# A 26 millió temu haulból amiket szponzorált tartalomként dobál fel. Most pl mindenki az az összecsukható manuális mosógépet nyomatja, hogy ez milyen jópofa, ki lehet benne mosni egyszerre kb pár zoknit vagy egy pólót. Annak biztos jó, aki erdőben alszik néha, vagy fesztiválon, más esetben nem tudom, mi haszna, kb minden szálláson van manapság mosógép, ahol meg nincs, oda pont ugyanannyi cucc +3 póló, mint a mini mosógép. :D El nem tudom képzelni, hogy ezt aki megrendeli, mindenki rendszeresen használni fogja.
márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
Azt dobja fel, amit vesznek? Én életemben nem hallottam ilyen mosógépről, amit leírsz. Viszont a környezetemben olyan dolgokat szoktak rendelni, ami kell nekik, csak olcsóbban, vagy amit nem találnak itthon.
márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%
Mert agyilag zoknik gondolkodni a cikkírók, kapásból simán vagy 3-4 metódus egy ember fejébe felugrik, amit a Temu használhat. Pl. hackercsapat van mögötte, akik csilliárdosok számláit törték fel és fordították a Temura, vagy drogkartell van mögötte, vagy kamionokat pakolnak ki és lopott cuccokat árulnak, stb.
márc. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én rendelek. Sokat! És fogok is, ha jó marad az ár. Van egy jól funkcionáló autista kisfiam. Rengeteg fejlesztő játék és tornához való dolog van, ami a magyar oldalakon horibilis összegű ahhoz képest... mondok példát napirendkártya 2500ft vagy 23.000 ft ???? Azon a 23ezer forinton veszek neki 8 tartós fa fejlesztő játékot. Nyomtatóba tintapatront a feladatlapokhoz, stb. Vettem magamnak 1600ft fürdőruhát, amiben ugye úszni hordom a gyereket, mert vele vagyok a vízben is. Nem sorolom. A magyar gazdaság miattunk megy tönkre? Se fejlesztés, se tornaszer, se semmi nincs ingyen. Ha nem hordod rosszabb állapotú marad, vagy visszaesik. Mit tegyek? Vegyek a magyar oldalon egy csomag kártyát, vagy vegyek egy ugyanolyat 8 fejlesztőjátékkal, amit majd eladhatok ha nem kell? Sosem tidhatod mit vesznek az emberek ... Írják mindenki veszi a sok sz.rt. hmmmm arra nem költök.

Szerintem Európa fogja tönkretenni a Temut. Eltűnnek majd a csomagok, vannak álhírek, stb. Utána nem rendelnek az emberek. Jót tesz majd a gazdaságnak.

márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"amiket szponzorált tartalomként dobál fel. Most pl mindenki az az összecsukható manuális mosógépet nyomatja"

Én se tudom, hogy miről beszélsz, sose láttam ilyet.

Azokat dobálja fel, amiket korábban már megnéztél. Nekem is, pedig csak körülnéztem ott, sose rendeltem, még csak nem is regisztráltam.

ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!