Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem irritál ennyire az...

Csak engem irritál ennyire az autóforgalom?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, manapság az autó már alap, nem normális aki gyalog megy valahova, de kicsit túlzásnak érzem ami ezzel kapcsolatban folyik. Én sokat szoktam a lakóhelyem környékén gyalog mászkálni, és egyszerűen kezd az őrületbe kergetni, hogy bármikor bárhova megyek, a legkisebb mellékutcában se lehet úgy átmenni az út túloldalára hogy ne jöjjön legalább 1 autó valamelyik irányból. Valahol át se lehet menni, zebra nincs, autók szakadatlan jönnek mindkét irányból. Zebrán szintén folyton azon kell vacillálni, el fognak-e ütni, mert mindig jön valami. Ha lámpás zebra van, akkor is valamelyik irányból biztos jön autó, hiába zöld a lámpa, és tolnak le az útról, át se ér az ember, nyomják neki mint az őrült, biztos mindig mindenki siet valahova...És ez csak Nyíregyháza, magyar viszonylatban sem nagy város, el sem tudom képzelni nagyobb városokban mi folyik, bár lehet ahol több a gyalogos ott könnyebb is nekik.
márc. 13. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Legyél Thanos, csettints egyet a kesztyűvel és az emberek a felére csökkenek, máris szabadabban járkálhatsz a világban!
márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én Győrben lakom, autó itt is van bőven, de nem tapasztalok olyat, mint amit írtál. A mi utcánkban simán lehet sétálni az úttesten, a babakocsisok általában ott szoktak menni.
márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A város, ahol élek nem nagy, de pont egy forgalmi csomópont. Mindenki ezen a településen halad át, ezért eléggé átérzem, amit írsz.
márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban zavar az, hogy az autósok többsége egy barom. Már egyre többször fordul elő, hogy nem csak autópályán 130-nál, de lakott területen belül is 50-nél már a seggemben vannak, mert akár balestveszélyesen is közlekedve, de ő megy, mert idióta. Most variálják a KRESZ törvényt, remélem, sokkal szigorúbb lesz, és sokkal jobban fogják figyelni a rendőrök a szabálytalanságokat, mert nagyon rossz irányba haladunk.
márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

én komolyan úgy sajnálom ezeket a hisztérikus zöld gyerekeket, most komolyan, micsoda dráma, jön egy autó az utcában, és el kell engedned, mert neki van elsőbbsége... mindjárt sírni fogok. szomorú életed lehet.

amúgy költözz zsákfaluba, ott nincs se utca, se forgalom.

márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezzel van a bajom, hanem hogy ezt egy 500 méteres út alatt 5x meg kell tenni, mert nincs olyan nap/napszak, hogy ne jönne mindig mindenhol egy autó. Ha direkt a félreeső, szűk utcákon megyek, természetesen ott is minden alkalommal jön valami fostalicska amit lehet kerülgetni. Hétköznap, csúcsforgalomban nem érdekel, érthető a dolog, de hétköznap délelőtt 10 órakor ugyanez van. Ráadásul olyan helyen ami lakóövezet, ahol lakok az olya rész ami táblával kijelölt lakó-és pihenőövezet, nem lehetne áthajtani, az útburkolat is eltérő, de ő akkor is átveri a 8 fekvőrendőrön a kocsit, mert úgy rövidebb, te meg oda húzódsz ahova akarsz, mert járda nincs.
márc. 13. 14:31
 7/16 anonim ***** válasza:

6-ra:


Tudod mi az alapvető probléma?

Amit a hozzászólásod legvégén írtál.

Hogy járda nincs!

És ez bizony nem az autósok hibája, hanem a város vezetéséé.

márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Azért nincs járda, mert lakó-és pihenőövezet (tábla jelzi!), nem lehetne autóval áthajtani, illetve az úttesten parkolni sem! Ezen a részen az úttest gyalogosforgalom számára van fenntartva, nem is aszfaltozott, hanem macskaköves. Mégis mindkét oldalt állnak az autók, közöttük meg 20-al döcögnek át a fekvőrendőrökön, mert úgy kényelmesebb. Te meg gyalog úgy mész ki, ahogy akarsz, mert más útvonal nincs.

márc. 13. 14:41
 9/16 A kérdező kommentje:
A másik kedvenc, amikor úgy parkolnak az úttest és a járda közötti részen (ami nem parkoló!), hogy a kocsi fele rálóg a járdára. Én meg azt mondom, hogy akinek nem megoldott a parkolási lehetősége, ne vegyen kocsit! Ha szerinted nekem zsákfaluba kellene költözni mert nem bírom a forgalmat. Japánban így működik, nem vehetsz autót, ha nem tudod hol tartani.
márc. 13. 14:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Attól még lehetne járda.

Az is enyhe túlzás, hogy az úttest gyalogosforgalom számára van fenntartva. Nincs fenntartva senkinek kizárólagosan, hanem autósnak és gyalogosnak egyformán el kell férnie rajta.

Idemásolok egy linket, célszerű átolvasni:


[link]

márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!