Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkalmas még a magyar autóforg...

Alkalmas még a magyar autóforgalomban közlekedésre egy SDI dízelmotoros Volkswagen Golf IV?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom idős apja a garázsban tartott, keveset használt, szép állapotú Volkswagen Golf IV autójától szeretne megválni, mert már nem érzi úgy hogy a kora miatt alkalmas a vezetésre.

Szóltak nekem, hogy jelképes összegért eladnák nekem az autót mert tudják, hogy régóta keresek szép állapotú Volkswagent. Még nem néztem meg az autót élőben, következő hétvégén fogom. Ma kiderült hogy ebben a négyes Golfban egy 1.9 SDI dízelmotor van. Amit eddig olvastam róla, hogy ez nagyon lomha motor.

A magyar utakon egyre több hatalmas, erős autó van, a villanyautókról nem is beszélve, attól félek, hogy az 1.9 SDI akadály lesz a többi autónak és mindenki le akar majd nyomni. Viszont régi vágyam egy szép Volkswagen Golf. Keressek tovább, vagy vegyem ezt meg szerintetek?



2023. okt. 8. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg. Lehet, hogy inkább lassulása van mint gyorsulása, de legalább gázolaj párával is eldöcög
2023. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ésszel kell használni és nem lesz gond.

Nyilván nem a 200 méterre 90-el közeledő kamion elé kell kikanyarodni vele, hogy majd legyorsulod és nem ér utol...


Nekem sokkal lomhabb autóm van és vígan el vagyok vele.

2023. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Hát erős kompromisszumokkal és türelemmel persze hogy használható. Más kérdés, hogy akarja-e az ember. szerintem már több kínlódás van egy ennyire lomha autóval, mint amennyire megéri a vételár esetleg
2023. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem rossz az, az 1.4 (75 le) benzinhez képest sokkal dinamikusabban autózható, kellemes a karaktere, és lazán tartható vele a forgalom ritmusa. Ja és minimális a fogyastása. Simán vedd meg, ha szép állapotban van.
2023. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken még 600ccm Tarbikat látni mindennapos használatban, franciáknál gyakori a háromkerekű Citroen, szintén nem egy erőgép van benne. Ha kicsit feltartja a forgalmat, akkor feltartja, na és? A traktor is feltartja, mégsem tolják le az útról, csak azért húzódik le a padkára, hogy a szemből jövő ne akadjon bele a hatos ekébe.
2023. okt. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A traktor is feltartja, mégsem tolják le az útról, csak azért húzódik le a padkára, hogy a szemből jövő ne akadjon bele a hatos ekébe."


Te se sok traktorral találkoztál még közúton. Valami borzalom, ahogy az autósok viselkednek ilyen helyzetben

2023. okt. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vedd meg.

Ha vigyázol rá, akkor örök darab lesz.

Az 1.4 szívóbenya sem gyorsabb és abból is még szaladgál egy csomó.

2023. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vedd meg nyugodtan, 5 literrel kimegy a világból, városi használatot jobban tűri mint egy TDI, autópályán kevésbé van otthon. A csomagtérajtón, küszöbök elején, és az első sárvédőn bárhol (főleg a küszöb közelében alul, és az ív tetején) nincs rozsda? Km mennyi, mikori évjárat pontosan, váltó javításról lehet tudni esetleg a történetében? Ilyenünk van kombiban 10 éve, 350 ezer km-en túl jár már, nagyjából képben vagyok a jellegzetes hibalehetőségekkel, próbálok segíteni ha tudok. Ha van valami nyűgje, írd le azt is nyugodtan.
2023. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!