Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet csinálni? Van a 13....

Mit lehet csinálni? Van a 13. kerületben egy olyan 150 méteres utca, ahol se közvilágítás, se járda nincs. Lakóparkos övezet arra szoktam futni, de elég nagy az autóforgalom és autókból kiszálló gyerekeket se jó nézzem.

Figyelt kérdés
Önkormányzat a lakópark építtetőjére mutogat, de mást nem tesz ezek kiépíttetése érdekében. Arra hivatkozik hogy az építtetővel van valami szerződése hogy ki kell építtesse és hogy még "építési terület". Akkor nem el kellene zárva legyen a használattól? Az nem valósítható meg mert akkor nem tudnák a házakat kocsival elérni a lakók. 2 éve lakom arrafelé. 1 éve írtam a helyi hatóságnak.

2023. okt. 7. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Akár még az is lehet, hogy az önkormányzatnak van igaza, és tényleg a lakópark építtetőjének a szerződésben vállalt kötelessége a kiépítés.

Az építtető céget kellene megkeresni, hogy nekik mi a véleményük.

2023. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az alapfelállás amit írtál abban nincs kétségem hogy így van.

Inkább annyi hogy én mint ott lakó milyen jogviszonyom van hozzájuk? Semmi.

Nyilván az önk-nak volna a feladat hogy kötelezze az építtetőt.

2023. okt. 7. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Főleg akkor, ha volt kikötve határidő, és ez már lejárt.
2023. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokszor leszarják az építtetők az ilyen szerződéses kötelezettségeiket. Például a XVIII. kerület Almáskert településrészén is végül az önkormányzat pénzén épült ki féltucat utca, hiába volt szerződéses kötelezettsége rá az időközben kiürített ingatlanfejlesztő cégnek.
2023. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát fussál másfelé.
2023. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy eszement módon, szabályzatlanul épülnek gombamódra össze-vissza a lakóparkok. Csak azt nem tudom, hogy mitől "lakó" mert egyre inkább élhetetlen, és mitől "park" mert zöldövezet szinte semmi. De pest már csak ilyen...

Egyébiránt meg meg kéne nézni az építési engedélyt. Ha a tervek tartalmazzák a közvilágítás kiépítését, akkor a kivitelező hiányossága. Ha nem tartalmazzák, akkor az éppíttető hibája, de mégnagyobb marha az, aki megadta az engedélyt...

2023. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb marha aki megveszi az ilyen lakásnak nevezett átveréseket.
2023. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gusztustalan az egész környék, de ez konkrétan hol van...? Melyik utca, melyik lakópark? Pesti vagyok, de gyűlölöm a belvárost, ez a 18. kerület szinte vidék, ezt szeretem.
2023. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!