Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyjából hány foktól kezd...

Nagyjából hány foktól kezd melegetek lenni odakint ha csak 1 rövidujjú és rövidnadrág/szoknya van rajtatok és mondjuk a szél sem fúj plusz mikortól kezdtek fázni?

Figyelt kérdés

Feltűnt az utóbbi években, hogy milyen nagy különbségek vannak akkor is ha ugyanott élnek emberek.


Én mondjuk elég jól bírom a hideget viszont nem annyira a meleget. Nekem olyan 20-21 fok a legjobb 17 körül kezdek fázni és 24 től már kezd melegem lenni főleg ha sétálok nem csak ülök egyhelyben.

Télen sem igénylek 20 foknál többet.


Ezzel szemben legjobb barátomnál sokkolva tapasztaltam egyik télen mikor bementem a lakásukba és 25 fokra volt állítva a termosztát :D



Külön poén hogy csomószor megkaptam már azt is hogy vizsgáltassam ki magam ha nekem már 24 25 fok túl meleg. Nos megtörtént többször és rendben találtak mindent.



márc. 13. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kint 30 fok körül szokott melegem lenni, kell legalább 18-20 fok a pólóhoz és 24-25 fok a rövid nadrághoz.

Lakásban igénylem a 22-23 fokot télen-nyáron.

márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem kint 20 fok és napos idő! kell a pólóhoz. Borult időben a 20 fok is hidegebb, hiszen akkor nem süt a nap, és a napon ugye melegebb van mint 20 fok.

Rövidnadrághoz olyan 25 fok kell legalább. Amúgy télen nálam sincs meleg a lakásban, 21-22 fok, és nem is szoktam pólóban lenni itthon télen. Azért az luxus és pazarlás, ha valaki télen pólóban és rövidnadrágban ül otthon, és ezért 25 fokra fűti fel a lakást.

márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk odakinn valamelyik nap 19 fok volt, felhő sehol, sütött a nap, térdnadrágban és pólóban kertészkedtem. De ez a tavaszi 19 fok.

Egy októberi 19 fok a 35 után teljesen máshogy hat, oda kell a hosszú nadrág, pulcsi.

márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól tűröm a hőmérsékletet, bár v.sz.l. immunbetegségem okoz kisebb érzéketlenséget. Egyik példa: gyors járásom miatt átlagnál lengébben - ujjatlan pufival - vagyok -5 fokban is és nem érzem. Ellenben meg sem betegszek. Másik példa: 35 fok feletti hőmérsékletet általában 3 napig meg sem érzek és élvezem is. Sokan irigyelnek, bár nyáron emiatt oda kell figyelnem. Egyszer kaptam csak hőgutát, tavaly augusztusban. De akkor pont két legmelegebb napok között voltam balatonlellei vidámparkban és egyéb programon is. Szerintem akkor már tényleg túlhajtottam magamat és pörögtem is - szó szerint.


35/F

márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2-höz: 28 fokos a lakás egész évben fűtés nélkül, de télen nincs rajtam rövidnadrág és sokszor nyitva van az ablak. Bár ahogyan írtam is: én rettentően bírok mindent.
márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azért kaptam meg, hogy menjek orvoshoz, mert 23 fok alatt egy heylben ülve pulcsiban is fáztam, de mivel a nagy átlag ebben érezte jól magát, kénytelen voltam kabátban, vagy takaróval a hátamon dolgozni.

Olyan 28 fok körül jön az el, hogy elég egy ujjatlan, 35 foktól van melegem, de én meg azt bírom kifejezetten jól, tehát attól még, hogy melegem van, simán kimegyek futni, vagy elmegyek túrázni, vagy kapálok a kertben, nem leszek rosszul, nem fáradok el hamarabb - ellenben ha fázok, akkor elkezdek kontrollálatlanul vacogni, és az elég hamar ki tud meríteni. Meg egy idő után tud fájni a hideg.

márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy azt imádom, mikor emberek megkérdeznik, hogy nincs melegem? De hogy ilyen random utastárs a vonaton. Az utóbbi pár nyáron mindig mondtam rá, hogy de, majd' meg sülök, csak szeretek szenvedni, aki ezt jól le tudja reagálni, azzal tudom, hogy érdemes tovább beszélgetni, ugyanolyan szar humorunk van.
márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 És te elmentél végül orvoshoz? Mert ha itt születtél és nőttél fel Magyarországon akkor az azért tényleg durván hangzik ha 20-21 fokban még pulcsiban is fázol. Keringés, vas szint a vérben minden rendben?
márc. 14. 17:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Voltam orvosnál, ahol, miután mindent rendben találtak, azt tanácsolták, mikor kérdeztem, hogy mit tudnék akkor mégis tenni, hogy vegyek egy hősugárzót :D Rendszeres véradó vagyok ráadásul, évente átúszom a Balatont, heti háromszor futok, nyaranta rendszeresesk a túrák meg a bringás kirándulások, ez van, ezt dobta a gép, a legtöbb, amit tehetek szrintem, hogy kinézek egy országot melegebb klímával.
márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak ilyen rejtélyes dolgok vagy amiket máig nem tud a tudomány. Nálam sem tudják egyértelműen immunbetegségből. Meg még egyebeket sem tudnak.
márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!