Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen típusú emberek miért...

Az ilyen típusú emberek miért hiszik magukról mindenben okosabbak?

Figyelt kérdés
Két munkatársam diplomás, én nekem csak középfokú végzettségem van. Állandóan okoskodnak, illetve a főnökasszony szeret velem incselkedni, kötekedni. Sokszor én jobban tudok valamit, és ez őket olyankor nagyon bosszantja. Ahhoz is hülyék, hogy egy mosógépet betudjanak indítani használati útmutató nélkül, ugyanis ilyenekről szoktak beszélni általában

márc. 18. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem kizárólag a diplomások sajátossága. Valami zűr van az életükben, kompenzálnak az okoskodással. Valószínűleg nem elégedettek valamivel.
márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"Ahhoz is hülyék, hogy egy mosógépet betudjanak indítani használati útmutató nélkül, "


Már bocs, de ez nem diploma függvénye. Nekem egy régebbi mosógépem volt (kb.20 éves), év elején tértem át a mostani újra, és az elején nekem is kellett a használati útmutató. Egyébként pedig az okos ember elolvassa a tájékoztatót, amit a termékhez mellékelnek, mielőtt használja.

márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Csak a szokásos képlet, a kisebbségi komplexussal küzdő nemdiplomás vergődését látjuk. Ez már külön kórkép. Kevesebbnek érzed magad, pedig igazából nem kellene, mert egyrészt manapság minden idióta szerezhet diplomát, másrészt pedig már teljesen értéktelen dolog a diploma, 8 osztállyal lehet a legtöbbet keresni, és a diplomások csak éhbért kapnak. Nincs miért rosszul érezni magad. A mosógépnek meg semmi köze a diplomához, elég sok helyen laktam már és mindenhol máshogyan működött a mosógép, ezért aki használati utasítás nélkül tudja használni, az hazudik, maradjunk annyiban. Pont olyan vagy, mint egy idióta ismerősöm, aki egy portás volt és azon röhögött, hogy a nagyfőnök milyen hülye, höhöhö, rossz sorba írta a nevét, mert annyi már nem jutott el a hülye fejébe, hogy a főnök pont leszarja, hogy Portás Pisti szerint a világ legfontosabb dolga a jelenléti ív rubrikái, neki ennél kicsit fontosabb dolgokon járt az esze úgy általában. De Portás Pisti qrva okosnak érezte magát, hiszen ő tudta, hogy egy rubrikával odébb kellett volna írni.
márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
És szerény!
márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy ebben az országban rengetegen túl sokat gondolnak magukról. Hogy ez mire jó, az csak az egymással acsarkodók tudják.

Azt kellene elfogadni, hogy mind a diplomásra, mind a kétkezi munkásra egyaránt szükség van.

Nálunk is vannak nem diplomás személyek, akikről azt gondolom, hogy nekik gyakorlatiasabb gondolkodásuk van az élethez, ami hasznos. Ugyanakkor cserébe megkapom, hogy "nem minden a diploma"... Úgyhogy akkor gondoljon róluk jót a veszett Pulikutyának a kölykének a fia...

márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy rosszindulatúak és kötekednek veled,nem te érted őket félre?

Találkoztam hasonlóval, régen egy munkatársamnak kissebbségi komplexusa volt, olyan helyen dolgoztunk ahol az emberek különböző társadalmi háttérrel és végzettséggel rendelkeztek. Érettségije volt a hölgynek, mindig ferde szemmel nézte azokat akiknek magasabb végzettsége volt, olyannyira hogy teljesen ártatlan és jóindulatú beszélgetésekbe is belemagyarázta hogy őt biztosan lenézik, butának tartják, egyebek.

A valóságban erről szó sem volt, csak simán társalogni akartak vele a szünetekben...Az is is lehet hogy nálad is hasonló van, és csak túlgondolod azt amit mondanak.

márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is diplomás vagyok és az életben nem néztem le senkit sem az iskolái miatt, és okoskodni sem szoktam.

Most egy olyan melóhelyem van, ahol sok a csak általánost végzett, vagy max 3 éves szakközépet végzett munkaerő.

Rengeteg alkalommal fordul elő, hogy olyan alapdolgokat tudnak rosszul, ami egy tanultabb ember fejében meg sem fordulna. Meg rendkívül könnyen elhisznek minden badarságot; az eddigi legdurvább az volt, hogy a Hold kiszívja a függönyök színét, ezért ők éjjelre sose húzzák be. Végem volt.

Persze mindig akad pár síkhülye, tanultságtól függetlenül.

márc. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-hoz: Vagy talán igaza is lehet, mert ismerek én is ilyen beképzelt diplomásokat! Ennyi erővel mondhatnánk azt, hogy ez a komment meg fordított pszihológia lehetett ugyanolyan beképzeltséggel! Na ki tesz igazságot?
márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végzettségtől függetlenül ebben az országban rengeteg szájhős kötekedőművész van, akinek a hatalmas tudása vhogy a gyakorlatban nem tud megnyilvánulni.


Diplomásként pont nem érdekelne, kinek mi a végzettség, ha nem lennének emberek, akik folyton elmagyaráznák, hogy ők természetesen sokkal okosabbak, mint a diplomások.

Van egy ilyen 50-es érettségizett ismerősöm is. Kijelenti, hogy okosabb, mint a diplomások, az unokanővérem nem volt egyetemre való, mert nehezen meg utolsó matekvizsgája stb. Közben meg amióta ismerem, heti 6 napokat dolgozik 10-12 órában, nyelvet nem beszél, de legalább erősen túlsúlyos.

ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!