Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pályakezdő állásinterjún...

Pályakezdő állásinterjún milyen kérdésekre számíthatok?

Figyelt kérdés

márc. 26. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Milyen területen fogsz dolgozni?
márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

A lehetö leglehetetlenebb kérdésekkel is elöjönnek néha, hogy teszteljék, hogy reagálsz.

A lényeg sokszor, hogy ne olyan benyomást tegyél, hogy "kell egy bármilyen állás", hanem hogy tudd, hogy neked az kell.


Ültem egyszer bent egy olyan cégen belüli intejún, ahol azt mondták, az egyik diákot az´rt ne veszik hozzánk át gyakorlat után, mert látszott, hogy "csak kell neki valami".


Egy másik esetben tasztalt kollégát hallgattunk meg más városból, tök lelkesen elmesélte az eddigi projektjét, amit be fognak fagyasztani költségmegtakarítás miatt.

Öt meg azért nem vették át, mert "úgyis azonnal visszamenne, ha újraindulna a projektje".

(Ezt mondjuk köcsögségnek tartottam)

márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Kiegészítés: informálódj a cégröl, mit csinálnak, mert az is tipikus kédés, hogy tudod-e mivel foglalkozunk itt? Miért hozzánk pályázol?


Vagy másik opció, van sok jelentkezö, mondj indokot, miért téged válasszunk?


Vagy még egy sablon, hol/hogy kepzeled a jövödet 5 év múlva, mik a terveid?

márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

#3 Mondjuk erre a kérdésre, hogy miért pont engem válasszanak. Azt mondanám, hogy ne haragudjanak de ez hlye kérdés. Hát mi az, hogy miért engem. Elvégeztem a képzést, tudásom megvan, az elvárásokat tudom teljesíteni.


Mit kéne mondani? Hagyjuk már. Én soha nem találkoztam még ilyen kérdéssel állásinterjú alatt, meg is lepne.

márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

4 Akkor simán buktad az állást, és ennyi, ha ezt mondod. Az a baj, hogy fordítva ülsz a lovon, és nem veszed észre, hogy te akarsz tölük valamit, thát neked kell meggyözni öket, néha azzal, hogy lenyeled a hr-es sületlenségeit.

Nekik jó lesz a következö madár is, ha te kiakadsz egy hülye kérdésen, nem fogja érdekelni, hogy szerinted marhaság.


Persze más a helyzet, amikor nagyon kell nekik ember, és ök akarnak lecsapni rád, akkor mindig mindenki kedves, szinte a szádba adják a válaszokat.


Nekem volt elég állásinterjúm magyarországon, és németországban is.

Mindkét országban többször is felmerült ez a kérdés. A legutóbb a mostani helyemen, 5 éve, bár az kicsit olyan laza hangulatú beszélgetés volt, ahol a mostani fönököm (már ismertük egymást) vakarta a fejét, hogy mit is lehet még kérdezni. "Jaaa a kedvencem, miért téged válasszunk?".

Valami bödületes marhaságot mondta, aztán röhögött, hogy hát.. ez is egy válasz.

márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!