Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki egy munkakörben dolgozik,...

Aki egy munkakörben dolgozik, az mint ember is jobban meg van becsülve?

Figyelt kérdés

Egy bármilyen irodai munkásnak nagyobb büszkeség lenni, és egész nap az irodában ülni, mint pl. egy bolti eladónak, vagy szociális gondozónak, vagy gyári munkásnak lenni. A bolti eladó szakma, és akik ebben dolgoznak, azokat lenézik. De aki irodán dolgozik azt nem öli meg a munka, irodai munkásnak lenni még mindig nagyobb elismertség.

Félreértés ne essék én sem egy irodai munkás vagyok, és sajnos nem is lehetek, mert esélyem sincs rá, de én személy szerint irigylem őket, hogy őket sehol nem nézik le. Egy bolti eladói munka sose lesz úgy felértékelve, mint az, aki szellemi munkát végez, és csak egy gépnél pötyög.


márc. 26. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy életedben nem végeztél szellemi munkát. Elárulok egy nagy titkot, abban is el lehet ám fáradni, max nem olyan izzasztó. Ne irigykedj, csináld azt, amiben te vagy jó.
márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit lenéznek. A jogász lenézi a közgazdászt, az orvos lenézi a jogászt, az orvosok lenézik azt, aki nem sebész, stb. Mindig van feljebb. Aki ilyen típus, hogy ez alapján ítél, az talál kivetnivalót, akármi is a munkát, pozíciód.

Az meg tévedés, hogy az irodai munka semmiség. Itt is van hajtás, határidők, és nagyon ott kell lenni fejben, ha pénz is van a képben. Azért nem mindegy, hogy mit hibázol egy több milliós pályázat elszámolásánál és mondjuk ezért nem fogadják el.

De minden magasabb pozícióban van felelősség. Az se való mindenkinek.

márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki lenézik mindenkit.
márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát azért az emberek többsége többe nézi az irodai munkásokat.
márc. 26. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz közegben mozogsz, vagy észre se akarod venni a valóságot.
márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Szerintem ez csak a te fóbiád. Nagyon sok nem iroda, szakmunka van, ami hasznos, jól lehet vele keresni, igazi tudás van mögötte. Nyilván nem ugyanolyan a megítélése egy szalag mellett álló betanított munkásnak, mint egy bútorasztalosnak, aki teremt valamit a két kezével, vagy egy fodrásznak, ami kifejezetten kreatív szakmai is. Persze ettől még bármelyik lehet jó vagy rossz ember. Nem ezen múlik.
márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nehogy már azt mondd, hogy egy asztalosnak nagyobb megbecsültsége van, mint mondjuk egy tanárnak, ügyvédnek stb.
márc. 26. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most jöttem rá, hogy gyári munka és gyári munka közt is van különbség. Az egyik helyen fele ennyit kerestem a szallag mellett ilyen csipp-csupp szereléssel.


Most dupla annyit kapok, de cserébe nap, mint nap kémiai összetételeket, a gépsor mechanikai felépítését és egy angol nyelvű adminisztrációs programot tanulok. Ha nem lenne nyelvismeretem már elhasaltam volna. Pedig ez is "csak" egy gyári munka, mégis kihívás és inkább szellemi, mint fizikai.

márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy a te környezeted ezt nevelte beléd, attól még a valóság nem ez kérdező. Csak sokan hiszik ezeket az embereket tenkintélyelvűnek. A generaciós torzítások miatt gondolod ezt te is.
márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez nem generációs torzítás, hanem ezt én is így látom.
márc. 26. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!