Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen lenyelnétek...

Egy munkahelyen lenyelnétek hogy végzettség nélküli munkakörben egy ember több pénzt kap, mert lett diplomája miközben nektek is van,de ti nem kaptok egy fillérrel se többet?

Figyelt kérdés

Amikor ide jöttem azt mondták a munkakör végzettséget nem igényel, így hiába van diplomám, a bér annyi amennyi, a diplomát nem vehetik figyelembe.

Oké.


Majd ide jön egy másik ember, ugyanabba a munkakörbe mint én, folyamatban van a diplomaszerzése, és ugyanannyit kap mint én.

Majd végez diploma kézbe és bemegy a főnökhöz, hogy már diplomás ember, emelést kér.

És kap is.


Érdekes, én nem kaptam egy fillért se a diplomámra mert a munkakörhöz nem kell.

Ő miért kap? A munkaköre azonos. A diplomájának köze nincs az itteni munkakörökhöz, még ha áthelyeznék akármi más munkakörbe se érne semmit a papírja helyben, mert egy politológia Bsc az mire jó egy illatszer-nagykerben.


Nem etikátlan ez?


2022. ápr. 22. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a főnöktől kellene megtudakolnod, nem?
2022. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért őt többre értékelik. Valami előnyöket (jogtalan előnyöket) és egyenlőtlen, számodra nem kedvező elbírálást biztosít neki. Valaki, egy döntéshozó fél tőle, értékelik a jó külsejét, törleszkedő, nyalizós és ezért, vagy valami fajta előnyöket remélnek tőle. Ügyesebben sütögette a pecsenyéjét (nem feltétlenül rossz értelemben vagy minősítően értem, próbálom racionálisan, érzelemmmentesen felfogni az egész helyzetet), mint te, ezek szerint. Ha irigykedsz rá, nincs miért. Ha neked ez nem fér bele, jellemtelennek gondolod őt vagy a döntéshozót, akkor örülj, hiszen tiéd az erkölcsi fölény, te tiszta maradsz. Ha belefér, figyelj, tanulj tőle.

Értékesebbnek találták, a végzettségét, munkáját, emberi minőségét, mint a tiéd, ez mutatkozik a bérezésében. Ettől nem értékesebb persze a végzettsége, munkája, emberi minősége, csak valaki annak találta. Ettől te nem vagy kevésbé értékes. Nehéz persze most nem így érezni és együttérzek veled.

2022. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz az élet az alapítványi iskolában.

Egyébként lehet olyan diploma, amit be tudnak számolni, még ha látszólag nincs is köze hozzá, vagy szimplán csókos, nyilván ezt akarod hallani

2022. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te döntesz, de dönts.

1. elfogadod, és kész - mi közöd ahhoz, hogy más mennyit keres.

2. Azt mondod a főnöknek, hogy egyenlő munkáért éegyenlő bért ha egyenlő a végzettség is, és megmutatod a diplomád, és kérsz te is fizuemelést.

Ebben az esetben vagy kapsz, vagy nem kapsz, és dönthetsz, hogy benyeled, vagy mész. Én lehet, hogy megpróbálkoznék ezzel. Mit veszíthetsz, legfeljebb azt mondja, hogy nem, és akkor te még mindig gondolkodhatsz, hogy mész vagy maradsz. Ő bepróbálkozott, és neki sikerült.


Lehet, hogy vele más szerződést kötöttek, mint veled.



Viszont az is lehet, hogy ő az első naptól jobban dolgozik, mint te.

2022. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusak a Balázska-kérdések, mindig ide íródik ki az, "amit a főnökkel kellene közölnie"
2022. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Balázs vagy nem Balázs, az "Emberek" rovatban (ja, meg a Családban is) általában asszertivitással, kiállással kapcsolatos gondok jönnek elő. Akár az életben. Nem tudom, az IT vagy a házimunka rovatok mennyire népszerűek és miről szólnak, oda nem írok, nem is olvasom, amiket viszont igen, ott általában hasonló kérdések forognak.

Nehéz a főnökkel közölni, nehéz konfrontálódni, vélt vagy valós félelmek miatt, ez van, ezért írjuk, legalábbis első körben ide és nem a főnök szemébe mondjuk.

2022. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!