Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek nevezik azt, amikor egy...

Minek nevezik azt, amikor egy lány kórosan vásárolgat ruhákat, ékszereker, táskákat, de közben mindig ugyanaz az igénytelen, kinyúlt, foltos melegitő van rajta MINDEN NAP?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy nem vagyok normális.

Mi lehet a bajom?

Kifolyik a szekrenyemből a sok ruha, a legtöbben a cimke is rajta van, divatos, csinos darabok.

Ezt értem - vásárlásmánia.

Oké.

De legalább ha tényleg igényes és csinos lennék? De mindig igénytelen vagyok, van egy szettem, egy fekete melegitő ruha, szöszös, kinyult, szétmosott, széthasznált. Minden nap ezt hordom. Sokszor inkabb nem mosom ki, vagy ha mar epp nem birom, mert annyira koszos, akkor van egy tartalék farmerom pl. amit a mosás napján hordhatok.

Ugyanez ékszerekkel.

Sminkekkel, bőrápoló krémekkel. Több százezernyi cucc van mindenhol, mégis a fém kékdobozos niveat használom.

Megvettem a drága hajvasalót, de minek? Mindig hátra van fogva egy laza fonatba, olyan kócos, göndör a hajam, szörnyű, mint aki egy hete nem fésülködött.

Elképesztő igénytelen vagyok nő létemre, pedig óriási összegeket költök magamra.

Ez milyen betegség? Mi lehet a lelki oka ennek?


márc. 28. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tippelgetek. Szorongás, hogy inkább nem akarsz feltűnően csinos lenni, hanem elbújsz a retek melegítő mögött. Vagy depi, nincs kedved energiát tenni a változásba. Autizmus, nincs is belső vágyad a változásra.
márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindig elhatarozom, hogy mostantol csinos leszek, aztan vegul ugyanolyan igenytelen diszno maradok.
márc. 28. 09:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezeket tippelném.

Szorongás, önbizalomhiány, nem mersz önmagad lenni, el akarsz inkább bújni.

Az életedet te ismered, a mélyét ki lehet deríteni, ha akarod.

márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak kifelé akarsz megfelelni, tetszeni másoknak és nem saját magadat adni és jól érezni magadat úgy a bőrödben, ahogyan vagy. Szóval a vásárlási mánián túl megfelelési kényszer is lehet a háttérben. Az, hogy szépnek lássanak mások, minden áron.

Nekem is vannak ruháim, amiket sajnálok felvenni, mert olyan szépek és sajnálnám, ha megsérülnének. Azért néha használom is ezeket, de nagyon megválogatom az alkalmakat.

márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit írsz, sokat gondolkodtam már ilyesmiken. Én hasonlítok rád, csak férfi vagyok. Van kb. 40 pár cipőm, de kb mindig ugyanaz a három van a lábamon. Mindig van néhány olyan pár cipőm és pólóm, pulóverem amin évek multán is rajta van még a címke. Milliók fekszenek a szekrényemben cipők ,ruhák formájában. Valószínűleg a birtoklási vágyamat élem ki a ruhák megvásárlásával. Nekem elég a tudat, hogy ha akarnám felvehetném. Ritkán használom a drága ruháimat, hétköznapokon remekül érzem magam az itthon munkásnak hívott gönceimben.
márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem öltözz fel csinosan és menj ki. Erőltesd ra magad, akkor meg fognak nézni, nő az önbizalmad, lehet hogy többen keresnék a társaságos, könnyebb ismerkedni stb.
márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is szorongás vagy depresszió lehet a háttérben.
márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!