Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jogos, ha kaptunk bölcsődei...

Jogos, ha kaptunk bölcsődei felvételt, de még nem vettek fel és előre láthatólag nem is tudjak mikor fognak? Bonyolult sztori…

Figyelt kérdés

Tehetetlen vagyok, nem tudom már mit csibalni, ezért teszek fel itt kérdést. Hosszú lesz!


Külföldön dolgozom ez miatt amint a kislányom betölti a második életévét vissza kell mennem dolgozni. (Magyarországon lakunk, ingázva dolgozom.)

Persze előre gondolkodva tavaly áprilisban be adtam a jelentkezésünket a helyi bölcsődébe.

Májusban meg is jött az e-mail, hogy sikeres felvételt nyertünk. Augusztus végén mentem szülői értekezletre ahol a vezető nagyon komolyan előadta magát. Ott megbeszéltük, hogy decemberben kezdjük.

Na, ez nem jött össze már a jóég tudja milyen okból kifolyólag. Nagy nehezen!!!!januarban eljutottunk az első beszoktatós napunkra.

Másnap harcidíszben állunk indulnank a bolcsibe, majd jön a telefonhívás, hogy mégsem mehetünk, mert mégsem lett elég hely, és mivel csak júliusban megyek vissza dolgozni ezért az én gyerekem nem mehet.

Aznap ki is jelentették onnan.

Beszéltem a vezetővel, nem részletetezném miert nem mehetett, de kb lyukat beszélt a hasamba. 8000x megígérte, hogy ha megüresedik hely akkor mi leszünk az elsők akik mehetnek. Van is egy kislány aki majdnem szobatiszta, amint az lesz megy az óvodába (ezt sem reszlwteznem hogyan s miért) és az enyém lesz aki mehet helyette a csoportba.

Na, eltelt 1 hónap bementem meg érdeklődni, hogy mi a helyzet. A kislány még nem szobatiszta, de jó úton halad MINDENKÉPPEN szólni fog mi leszünk az elsők.

Nos, a fülembe jutott rá 2 hétre, hogy a fent említett kislány már óvodában van, de telefon nuku. Hívtam a vezetőt, aki fapofaval közölte, hogy igen elment, de már vett fel helyette másik gyermeket.

Reakcióm nem publikus. 🫠

Azt mondta, hogy beszél a polgármesterrel és az ovodaval, hogy vegyek át évközben az óvoda érett gyerekeket és akkor ott a helyére mehet a kislányom.

Mentem polgármesterhez, mert nem hittem neki, aki mondta tényleg ez lesz, és megígéri hogy ha megy gyermek óvodába az enyém lesz az első aki mehet helyettük a bolcsibe.

Eljött a nagy nap, másnap bementem, hogy akkor vegulis mit sikerült beszélni.

Hat az óvoda nem vesz át gyermeket, de a városban van több is, próbálja őket fel keresni es a szülőkkel megbeszélni, hogy akkor abba az óvodába HA vesznek át gyermeket vigyek oda.



(Eddig úgy néz ki, hogy sehol sincs hely, ma jött erről az infó egy anyukától)



Nem tudom mi sül ki ebből. Előreláthatólag senki nem tudja megmondani mikor tud kezdeni a lányom ( vagy hogy egyáltalán tud e kezdeni), úgy! hogy mi már tavaly felvételt nyertünk és nekem dolgoznom kell menni júliusban. Persze az “még odébb” van, de azért na, nem tudom hogy fogja a kislányom viselni a bolcsit; így örülnék annak, ha már mindenkinek bevették a gyerekét 2-3 hónappal előbb, akkor jó lenne, ha nekem sem úgy nézne ki a dolog, hogy beadom csórót, aztán 1-2 hét és koccolok ha jó ha nem, mert már idő van. Mert az elején ezt mondzák, hogy mindenképpen kell a 3 hónap. És nem én erőlködtem, hogy januarba kezdjünk. De így akartak.


Kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nem tudjak bevenni, mert vagy nincs hely vagy a szülő nem viszi át, mit tudok tenni?

Ez így rendben van, hogy bejelentenek egy napra másnap meg kijelentenek?

Júliusig sehova nem tudom vinni, mindenhol telt haz van, nem mentem máshova mivel ide minket felvettek, csak elb*szták a helyünket.



#bölcsőde #Felvettekdemegsem
márc. 29. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha a bölcsi nem biztosít neked helyet, akkor másikat kell keresned vagy magánt. Tenni semmit nemtudsz, ha arra hivatkoznak, hogy nincs hely. Nekem se vették be, 2,5 évesen ment oviba minicsoportba. Oda tudtam csak betenni, addig mi váltott műszakban dolgoztunk, mivel 2 éves korában vissza mentem dolgozni.
márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az termeszetes, hogy elsobbseget elvez annak a gyereke, aki hamarabb megy vissza dolgozni, en azon is csodalkozom, hogy ilyen koran be akartak szoktatni.


Viszont a sok kamuzast nem ertem es azzal nem ertek egyet, kerek-perec csak meg kellett volna mondani, hogy a gyerek csak kesobb kezdhet es kesz.

Vagy ha nem kezdhet, azt mar foleg.

En keresnek masik helyet, mert a kommunikacio 0. Biztosan lesz valahol uresedes, csak tudniuk kell rolad, felhivnam az osszes bolcsit a varosban. Ha mast nem, akkor egyelore menne maganba, aztan kesobb meglatjuk.

márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Felvettek minket. Ez a problémám.


Itt mindenhol úgy van, hogy azok élveznek elsőbbséget, akik azon a településen laknak. A közelben sehol nincs hely, és nem is lesz szeptembertől sem.

márc. 31. 16:43
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, abban az esetben elsőbbséget élvez annak a gyereke, aki előbb megy vissza dolgozni, ha várólistáról van szó.

De ebben az esetben erről szó nem volt, mi azonnali felvételt nyertünk.

márc. 31. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!