Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimalbérre vagyok bejelentve...

Minimalbérre vagyok bejelentve mennyi táppenzre számíthatok ha előre lathatólag 3 hónapig nem tudok majd dolgozni?

Figyelt kérdés
nagyjából🙃mindenhol más és mást találtam

#minimálbér tp
febr. 22. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg hany szazalekos tappenz de kb felet
febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor 100.000ft kb
febr. 22. 12:36
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a valaszt
febr. 22. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

"Minimalbérre vagyok bejelentve "


Ezt a "bejelentést" sosem értettem.

Nincs bejelentés bérről, hanem havi bevallások vannak a dolgozóknak számfejtett bérről, és a hozzá kötődő kötelezettségekről. A fix béreseknek általában ugyanannyi, az órabéreseknek pedig eltérő szokott lenni.


A táppénzt az arra jogosultságot megelőző 2. hónap végétől visszafele számított legalább 180 napnyi bruttó jövedelem átlagából számolják ki. Maximum az előző év január 01-ig kutakodnak és keresnek legalább 180 napot hozzá. Tehát a táppénzed összegét az határozza meg, hogy az azt megelőző bizonyos időszakban mennyi volt a bruttó járulékalapod. Ha kaptál például jutalmat az alatt, akkor az nyilván megnyomja az ellátásod összegét is.

Ha nem találnak 180 bérezett napot, akkor van még 1-2 varia, hogy milyen módszerrel állapíthatják meg az ellátás összegét.

febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Haburc ***** válasza:
Így van, előző hozzászóló ahogy írta. Annyival még kiegészíteném, hogy az első 15 nap (120 óra) betegszabadságnak számít, amelyet még a munkáltató fizet, amelynek az előző félév átlagának a 70%-a. De ez még adóköteles jövedelemnek számít. Ha ez lejárt, akkor az otthoni tartózkodó betegeknek a jövedelem 60%-a, a kórházi tartózkodás pedig 50%-a. Mind ezt a bruttó jövedelemhez viszonyítják.
febr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!