Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy másnak...

Miért van az, hogy másnak minden sikerül, nekem meg semmi?

Figyelt kérdés
Másoknak szinte csak megszületni könnyű, amúgy semmi szinte semmi rossz nem történik az életükben. másokat sosem b....tatnak a munkahelyen sem, míg engem mindig is b.....tattak. Mások irodában való üléssel megkeresnek annyit, mint más fizikai munkával, vagy még annyival sem, úgy hogy amúgy nekik sincs felsőfokú végzettségük (protekció nyilván van). De legalább ők tudnak mire vergődni, én sose.
márc. 29. 16:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Mindenkinek vannak problémái, csak a többségről te nem tudsz. Az emberek a jó dolgokat szeretik megosztani, a közösségi oldalakon is döntő többségében azokat látod és emiatt tűnhet úgy, hogy másnak milyen tökéletes élete van, közben meg vele is történnek rossz dolgok és nem tudhatod mikkel küzd.
márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Most a gazdag szülők gyerekeinek mi problémájuk lehet, mikor egyből hozzájutnak a jó irodai munkahelyekhez? Még csak szenvedniük sem kell érte.
márc. 29. 17:00
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Az irodai munkahely szar csak mondom. De nem csak gazdag szülők gyerekeinek elérhető az irodai munka. Azért nem egy nagy dolog ez. Be kellett volna fejezni a középiskolát.
márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy tipikus torzítás.


Ha belegondolsz (és most csak nézzük a munkahelyet) mennyit tudsz valójában egy munkatársadról? Azt amit elmond és amit láttatni enged. Fogalmad sincs milyen egészségügyi, financiális, párkapcsolati, családi stb. problémái vannak.


Gondolom hallottad már azt is, hogy számtalanszor előfordul hogy valaki öngyilkos lesz, majd mindenki hüledezik, hogy pedig mindig milyen pozitív volt, mindig mosolygott, mindig jó kedve volt, stb.stb. Mert mindenki azt hiszi, hogy aki depressziós, az kívülről szomorú, levert, kedvtelen, stb.


Soha nem szabad összehasonlítani a saját életed másokéval, illetve szabad, de kezeld fenntartásokkal.


Az igaz, hogy nem indultunk egyenlő esélyekkel az életben, valaki beleszületik az anyagi jólétbe, valaki szépnek születik, vagy épp még ez a kettő ötvöződik is és kívülről úgy tűnik, hogy van pénz is, tökéletes szociális élet, aranyélet. De azért ez nyilván nem így van, nekik is vannak problémáik, kudarcaik, csak más területen és máshogy.


De még egy saját példát is tudok mondani: 20 éves korom óta külföldön élek (most 34 leszek), 20 évesen forintban 500.000-et kerestem, soha életemben nem volt anyagi problémám, most tervezek új autót venni (természetesen nem hitelre). Ez vagyok én.


Meg van egy olyan aki 20 évesen szült egy gyereket, aki mondjuk irigykedik rám, hogy "de jó, neki legalább van pénze", és úgy gondolja jó élet az enyém és én legalább sokra vittem fiatalon már.


Én meg gondolhatom úgy, hogy most is egyedülálló vagyok, nincs egy 14 éves gyerekem, lehet hogy soha nem is lesz és 30 év múlva a kutya sem fogja rám nyitni az ajtót.


Akkor most igazából kinek van jó élete? Egyikőnknek sem, és mindkettőnknek. Ezt így nem lehet megítélni. Neki nyilván egészen más problémái vannak mint nekem, de ettől nem jobb az én életem az övénél és fordítva ugyanígy.

márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%

Lehet könnyen kap munkát és anyagi problémái sincsenek, de nagyon sok minden más lehet. Pl. sokat dolgoztak a szülei és gyerekként is el volt hanyagolva, sose törődtek vele igazán, nem kapott tőlük elég figyelmet és szeretetet, de közben meg magasak voltak az elvárások, hogy mindig jól teljesítsen és minta gyerek legyen, akivel lehet büszkélkedni, ami nagy nyomást helyezett rá kicsi kora óta és most is küzd a teljesítménykényszerrel, esetleg mentális problémája is lehet, illetve a rossz kötődési minta miatt lehet sose volt normális, komoly kapcsolata.

Nem csak munkahelyi meg anyagi problémák vannak, nagyon sok minden más is lehet. Családi, magánéleti, egészségügyi, mentális stb.

márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nekem van érettségim, és nem középiskolába jártam, ezt csak úgy megjegyzem.
márc. 29. 17:13
 7/31 anonim ***** válasza:
28%
#6 Akkor miért csak szar munka jut neked?
márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%

4-es vagyok


Nekem meg érettségim sincs, "csak" szakmunkás végzettségem. Ennek ellenére sosem volt problémám sem munkát találni, megtartani, jó fizetést elérni.


Te azt hiszed hogy ettől függ a sikeresség? Hogy van-e érettségid?

márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
Az élet igazságtalan és gyakorlatilag mindenhol kettős mérce van. Sajnos ebbe bele kell törődni.
márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Az irodai munka nyilván jó, és könnyű. Ez sajnos egy olyan munkakör, ami nekem sose fog jutni.


#8

Úgy látszik azt se értetted mit írtam.

márc. 29. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!