Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Merhet az ember nagyokat...

Merhet az ember nagyokat álmodni, vagy jobb nem reménykedni és maradni a realitás talaján?

Figyelt kérdés

Ha jó vagy valamiben, és szívesen csinálod. Beleölöd az időd, a pénzed és minden energiád, van okod remélni, hogy akár az egyik legjobb is lehetsz benne?

Sosem tartottam magam semmire. Most mégis azt érzem, megtaláltam, amivel kiemelkedhetek. Úgy érzem, ebben egyedi vagyok. Mármint a magam módján.

Viszont nem nagyon tudom, hogy szabad-e reménykednem benne. Nem szoktam, ezért ez még új nekem. Nem akarok csalódni, ezért tettem fel a kérdést.


márc. 31. 20:59
 1/9 Másnapos Sárkány ***** válasza:
100%
Nem írtad le konkrétan miről is van szó, de feltételezem nem az a cél, hogy te légy a világ leggazdagabb embere. Tehát lehet, ha tényleg jó vagy valamiben és beleölöd a rengeteg időt, energiát, akkor el lehet érni nagy dolgokat is.
márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha jo vagy benne,igenis csinald teljes erobedobassal. A csalodas az csak felfogas kerdese. Hogy mit tekintesz csalodasnak.
márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Rébuszok helyett konkrétumok esetleg?

Attól függ miről van szó és mit jelent a kiemelkedő.

Pl. ha csak 15 évesen kezded a focit, akkor még megyei szinten lehet belőled egy kiemelkedő játékos, ha ez számíg a legjobbnak, de válogatott, nemzetközlieg jegyzett játékos már nem.

márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Igen, álmodj nagyokat, és valósítsd meg álmaidat.
márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem csak nagyot szabad álmodni. De nem csak álmodni és várni rá, hanem dolgozni rajta.
márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Egy próbát megér.


Azon kívül, hogy próbálnád az álmaid megvalósítani, mi mást csinálnál?

márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem arról felesleges ábrándozni (túl korán), hogy te leszel a LEGJOBB benne, mert akkor könnyen érhet csalódás ami elbizonytalanít. De arról lehet és kell is, hogy krvajó leszel az adott dologban. És amikor már úgy érzed, hogy nagyon jó vagy, tudsz mindent, mások is elismernek, akkor kell körbenézni, hogy mi az, amit esetleg mégsem tudsz, mivel lehetsz a többi krvajónál is jobb.
márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi értelme lenne csak sodródni álmok, vágyak, avagy célok nélkül?


Persze nem mindegy miről is van pomtosan szó.


Minden embernek megvannak a maga motoros képességei, előnyi és hátrányai.


Előnyöket fejleszteni tovább, a hátrányokat pedig jobban meg kell ismerni és megtalálni azt a közeget/környezetet, ahol előnnyé lehet kovácsolni.


A maradékot pedig helyén kezelni.


Az álmok amolyan célok, s nem kell eldobni.


Minden kivitelezhető a realitás talaján.


Életmód, környezet, ház (pl jómagam minden áron magam akarom építtetni az én terveim alapján s ott lenni, két kezemmel részt venni. A tégláktól a festésig. Egyedi bútorok tervezésétől a kárpitozásig.), kert, több kiruccanás a magam módján az évi 2-4 helyett stb.


Eddigi dolgaimról is anno azt mondták: te már megint mit álmodozol?


Kedves barátunk, aki dupla annyi éves, mint én ő annyit mondott már az első hosszas beszélgetésünkkor: merj álmodni.


Majd elmesélte saját történetét.

Hogyan lett a normál falusi gyerekből az az ember, aki most már kiül a birtokárnak egyik pontjára s amerre a szem ellát az mind az övé. A túlsó erdőn túli mezők, tavak, dombok, ahol a csodás naplementét élveztük a medence mellől, olykor pedig a borospince melletti kis székekből.


Átlag ember bele van savanyodva a szűrke napokba és nem lát azon túl.

Nézd el nekik, s te merd az álmodat követni!


Bizonyítsd magadnak, hogy lehet más úton is járni. Egy olyan úton, ami számodra jobb és a tudata is kellemesebb közérzettel ajándékoz meg.


Hajrá! Sok sikert az álmaidhoz!

Az nagyon jó érzés, amikor rátalálsz ezen dolgokra.

márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez az ember belső motivációján múlik. Egy extrovertáltabb személy hamarabb változtat a problémáin, mint egy introvertált.
ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!