Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nevezhetjük ezt sikersztorinak?

Bőrarc kérdése:

Nevezhetjük ezt sikersztorinak?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal férfi, aki egy dél-alföldi kisváros cigánynegyedében nőtt fel(ő maga nem cigány származású) és 8 általános iskolai végzettségével kezdte el a nagybetűs életet még a 90-es évek közepén. Alkalmi munkákból és bűnözésből élt; többször állt bíróság előtt, míg a 2000-es évek elején letöltendő börtönbüntetésre ítélték.


A börtönben eltöltött két év jó hatással volt rá, mert dolgozott ott és ami a legfontosabb, volt ideje átgondolni az addigi életét, illetve azt, hogyan tudná pozitív irányba változtatni azt.


2004. nyarán szabadult a börtönből és hajléktalan lett. Építőipari segédmunkásnak állt és pár hónap alatt sikerült annyi pénzt félretennie, hogy egy kis komfort nélküli házat kibérelt és fokozatosan megvásárolta a hétköznapi élethez szükséges eszközöket.

A kapcsolatait, amelyek próbálták volna lehúzni, teljesen leépítette. Szinte senkije nem maradt, de nem érdekelte, csak az életére és a munkájára koncentrált. Sokat dolgozott, napi 12-14 órákat és nem élte fel a teljes bevételét.


Ez egy évig ment így, majd jelentkezett egy a Munkaügyi Központ által szervezett egy éves hegesztő OKJ-képzésre. Ezt kitűnő eredménnyel végezte el és a szakmában kezdett el dolgozni Magyarországon.


Az elkövetkezendő 3 évben megnősült, gyermeke született, valamint a dél-alföldi kisvárosból egy nyugat-magyarországi közepes méretű városba költözött családjával és ott is telepedtek le.


Továbbra is a szakmájában dolgozott, immáron magasabb bérért és változatos munkái voltak, tehát nagy tapasztalatra tett szert. Lakást vettek. Közben folyamatosan fejlesztette magát; új hegesztő eljárás, jogosítvány, érettségi, nyelvvizsga idegen nyelvből, könnyű-és nehézgépkezelői tanfolyam, hegesztő mestervizsga.


Így telt el kilenc év, 2017-et írunk. A kilenc év alatt megromlott a házassága és elvált, kifizette a volt feleségét, így övé maradt a lakás.


A munkaerőpiacon versenyképes maradt és el tudta magát adni.


A következő évben külföldre ment dolgozni a szakmájában. Nem volt gondja ott sem, mert a képzettsége, gyakorlata átlagon felüli és az adott ország nyelvén jól kommunikál-mivel az adott nyelvből van nyelvvizsgája-, jogosítványa van, így nem függött senkitől. Elismerték a tudását és feljebb lépett a ranglétrán. Már nem csak hegesztő volt, hanem műszakvezető, ezáltal a jövedelme is magasabb lett.


Így telt el 4 és fél év. Jól keresett, mégis szerényen élt. Kifizette a lakása hitelét, felújította a lakást. Később ezt a lakást eladta és egy nyugat-magyarországi nagyobb városban vett egy újabb lakást. Adóssága nincs, megtakarítása, biztos egzisztenciája van. A gyermekével nagyon jó kapcsolatot ápolt a válás után is; sokat segített továbbra is, amikor otthon volt, sok időt töltöttek együtt. A kevés barátját, a szüleit, testvérét nem hanyagolta el.


A 4 és fél év során ismerkedett meg új párjával. Hazaköltözött, együtt éltek, összeházasodtak, közös gyermekük született.


A férfi jelenleg Szlovákiában dolgozik továbbra is hegesztőként, naponta hazajár, mivel nincs messze a munkahelye. A férfi jövedelme jelenleg átlagosan havi nettó 600 ezer forint, felesége a gyermekükkel van otthon.



A férfi jelenleg 45 éves, nem lett gazdag vagy híres, de van értelme az életének. Ami fontos, van jövője, már nem kell félnie a holnaptól és ezt 20 év kemény munkával, kitartással, lemondással és vasakarattal érte el. Csak egy barátja maradt és egy kezén meg tudja számolni azokat az embereket, akikre számíthat bármikor és fordítva őrá is. Boldog, kiegyensúlyzott életet él. Ő, a két gyermeke és a párja is egészségesek.


A kudarcok ellenére nevezhetjük ezt sikertörténetnek?



ápr. 1. 23:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Es a bortonbe nem kozeledett hozza szexualisan egy rabtársa se?
ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10-es: A büntetését letöltötte, a károkat megtérítette, a rabtartást vonták tőle, 20 éve normálisan él. Az a nem mindegy honnan, hová jutott, itt erről van szó. Ne mondd már, hogy ez az általános, hogy egy exbűnöző csöves erre a szintre jut. Az meg nettó baromság, hogy az igazságszolgáltatás erre neveli az elítéltet. A 12 személyes cigányzárkában csak az emberen múlik, mi lesz belőle(még inkább bűnöző vagy keres más utat a boldoguláshoz) és nem az igazságszolgáltatáson.

Van igazságtartalma, amit írsz, nem vitatom, de sok esztelenséget is összehordasz(szlovák gdp pörgetése helyett...).

Nem az a jellemző, hogy exbűnözők jó útra térnek, sokból inkább még celebet vagy mártírt csinálnak, sorolhatnám a neveket. Itt viszont nem ez történt.

ápr. 2. 14:16
 13/15 A kérdező kommentje:
11-es: Két év nem nagy idő a börtönben, ilyenek inkább hosszabb büntetésüket töltő rabok körében fordulnak elő. Meg azért abban az időben a féltestvérem eléggé agresszív és féktelen emberként vonult be. Nem nézném ki belőle, hogy valaki bepróbálkozott volna nála.
ápr. 2. 14:20
 14/15 anonim ***** válasza:
De hogy lattak hogy rendesen dolgozik akkor igazan befogadhatták volna
ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#12: Ha nem megy az értő olvasás, akkor az elején kellett volna mondanod és nem tépem feleslegesen a számat...


#10

ápr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!