Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem tud lefogyni? Berögződés, vagy akaraterő hiány? Miért hangoztatja egy csomó orvos, hogy csak különféle műtéttel lehet? Miért a műtétről szól a legtöbb sikersztori youtube-on? miért nem pszichológus kezeli őket?

Figyelt kérdés
Nem magamat szeretném fényezni, de 16 évesen 150 kilót nyomtam, 18 évesen már 70-et és mindezt saját erőmből, elszántságból, semmiféle műtét és gyógyszer nélkül. Ez volt sok éve, most vagyok 33 éves!

2022. jan. 3. 20:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%
A többség nem is akar lefogyni, csak mondogatja hogy "jajj, le akarok fogyni" oszt ugyanúgy zabál tovább...
2022. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
16 évesen sokkal könnyebb lefogyni, mint 20 évvel később.
2022. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Azért az életkorral az anyagcsere is lassul, fiatalon könnyebb fogyni, mint később. Anyukám pl fiatalon csinos volt, tesóm születése után (30 fölött) hízott el, elrontották a szülést, majdnem meghalt, ez önmagában is megterhelő, erre jöttek más gondok, aztán olyan gyógyszereket kapott, amik hízást okoznak, cukorbeteg lett... stb.

Van, akinél akaraterő csak, de nem mindenkinél ez a probléma.

2022. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emberenként más az ok. Lehet pl.:

- baromi rossz tanácsokat követ, mert nem tudja, hogy hol nézzen utána annak, hogy és hol lehet tartósan és egészségesen fogyni... pl. elkezd mindenféle csodadiétát, aztán csodálkozik, hogy nem fogy, amikor nem a kellő tápanyagokat viszi be, vagy amikor a 3 hetes csodakúra után tök levert, energiátlan és akkor mindent összezabál

- mellékbetegség, ami miatt speciális étrendet kellene követnie, de még nem diagnosztizálták (pl. inzulinrezisztancia, PCOS stb.)

- mentális problémák - én pl. hajlamos vagyok a jojózásra, és amikor depressziósabb vagyok, hajlamos vagyok többet enni vagy csak akkor jól érezni magam, ha cukros dolgot eszem... nyilván ezt az embernek ki kell tapasztalnia

- akaraterő hiánya

- konkrét önbecsapás (pl. enni alig eszik vmit, de bedob naponta 4 cukorral meg karamellsziruppal telenyomott Starbucks Frappuccinót, és csodálkozik, hogy nem fogy; vagy egészséges kaját eszik, csak abból 2 tonnát naponta)


Amúgy meg nem mindenkinek ugyanaz a fogyási módszer jön be - van, akinek a műtét segít. Attól még nem rosszabb vagy jobb.

2022. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Én nemrég építettem fel a házam és felszedtem 15 kilót, mert erősen kivettem a részt a kőműves munkából és kellett mind az idegeimnek és az állóképességemnek. Pillanatok alatt leadtam egy normális táplálkozással, valamint mozgásssal, azonban van olyan ismerősöm, aki már 5 éve diétázik, mindig fogy 5 kilót, csak azt nem említi meg, hogy nemrég vissza is híztott 10-et....


"aztán olyan gyógyszereket kapott, amik hízást okoznak"


Gyógyszerektől nem lesz senki 2x annyi kiló... ehhez enni is kell! persze az anyagcserébe is beállhtnak problémák, de maximum egy 10-15%-nyi túlsúlyt jelenthet, nem pedig súlyos elhízást!

2022. jan. 3. 20:27
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Egyik barátnőm az egészségére fogta. Elkezdett követni egy diétát, amit kiegészített banánnal meg hasonlókkal, mondta, hogy azért mert valami gyomorbaja van és vigyáznia kell.


Eljárt edzeni de abbahagyta amikor izmosodott, mert kövérebbnek érezte magát.


Emellett a fagyit drazséval ette, meg délután valami frappé nem tudom mit vett sokszor a Starbucksban, sokat mekizett, sokszor rendszertelen volt az étkezése.

2022. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"pl. elkezd mindenféle csodadiétát, aztán csodálkozik, hogy nem fogy, amikor nem a kellő tápanyagokat viszi be, vagy amikor a 3 hetes csodakúra után tök levert, energiátlan és akkor mindent összezabál"


Sú ez nagyon ismerős, sokan megrendelik a norbis kajákat, de az nem elég, esznek mellé még mást is. stb...


Egyébként én is szeretek enni és lehet kicsit az agyamra is ment, de szeretem tudni, mennyi és milyenféle zsír, szénhidrát és fehérje van az ételbe amit eszem. Én pl tejtermékeket pl csak nagyon ritkán fogyaszok, azok is olasz sajtok szoktak lenni, mert imádom az olyasz konyhát és hetente 1x biztos lesz olasz az asztalon! :D Amúgy nekem a hal jött be mint állati eredetü fehérjeforrás. könnyen emészhető és egészséges is!

2022. jan. 3. 20:31
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen, gimiben csak úgy szaladtak le rólam is a kilók, suli mellett volt energiám többet sportolni, futás, torna, görkori, bicaj... De ma már este esek haza, nem délután 2-kor. Másrészt régen a szüleim sokkal minőségibb kajákat tudtak megvenni, mint én most. Nem vagyok már kövér (158/54), csak néha eszembe jut, hogy jó lenne formásodni, de baromi nehéz. Ha valami nagyon nagy súlyfeleslegem lenne, én nem tudom, hogy adnám le... Semmi energiám nincs. Örülök, ha elvonszolom magamat a boltba meg kitakarítok.
2022. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Ja igen, még valami, azt észrevettem, hogy esznek rántotthúst! Mivel a csirkemell nem hízlal önmagában és jó fehérjeforrás, viszont ebben alig van csirkemell, kb 3-4 mm-nyi hús van egy ilyen rántott izében és a többi része, zsemlemorzsa meg fehérliszt, meg a felvett étolaj.
2022. jan. 3. 20:35
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Én sokáig küzdöttem súlyfelesleggel. 24 évesen 123 kg voltam, most 25 évesen 82.


Sokan csak beszélnek a fogyásról, de nem hajlandóak tenni érte. Rengeteg ilyen ismerősöm van, akik a "sikeremet" látva szóvá tették, hogy tök jó, hogy nekem sikerült, ők is szeretnének lefogyni, de .... (tetszőleges kifogás).


Engem 2 dolog hátráltatott nagyon sokáig. Az egyik az, hogy nem voltam őszinte magammal. Soha sem néztem úgy a tükörbe, hogy azt mertem volna mondani magamnak, hogy "úgy nézel ki, mint egy teliszart esőkabát, undorító vagy". Mindig próbáltam hitegetni magamat, hogy jó vagyok így, ha valaki szeret akkor az a személyiségem miatt szeressen, ne azért ahogy kinézek, stb... De igazából én is undorodtam magamtól, csak kellett egy kis idő mire rájöttem a saját magunkkal való őszinteség fontosságára.


A másik dolog meg az volt, hogy kő kemény racionális alapok helyett érzelmi alapon álltam hozzá mindig. Volt egy kis "fellángolás" / motiváció, belekezdtem, aztán ahogy elfogyott ez elfogyott a lendület is vele együtt. Ez is elég gyakori sokaknál, elég csak megnézni a sok nevetséges újévi fogadalmat. Tudják, hogy változtatni kéne, szezonálisan összeszednek egy 2 hétre elegendő motivációt, aztán hülyét csinálnak magukból.


Így visszagondolva utólag semmi nehéz nincsen a fogyásban, csak fel kell nőnie hozzá az egyénnek (ha nincsen valami betegsége ami akadályozná a fogyást), amire sajnos az emberek többsége képtelen, mert sok kényelmetlenséggel jár.

2022. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!