Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor lehet pofont adni/megütn...

Mikor lehet pofont adni/megütni valakit?

Figyelt kérdés

Eddig úgy értelmeztem a törvényt, hogy ha valaki agressziót tanúsít valakivel szemben, netán megüt valakit (önvédelmet, vagy mások testi éppségének védelmét leszámítva), akkor börtön várja az illetőt. Ezt egy logikus dolognak tartok és szerintem egy normális társadalomhoz ennyit el is lehetne várni, azonban az életem során azt tapasztaltam, hogy a válóságban más a helyzet.


Láttam olyat, hogy egy bárban az egyik srác nagyon részegen ki akart hívni egy társaságot a bárteraszra verekedni. Abban a társaságban mindenki nagyobb volt nála és a srác is csak keménykedett, de nem kezdett el verekedni. Erre a teraszon egy másik társaságból felált egy kidobó alkatú (de nem kidobó) vendég és a keménykedő srác tudtára adta, hogy hagyja abba amit csinál, majd, hogy nyomatékosítsa a mondandóját lekevert neki egy hatalmas pofont. Nem értettem, hogy mi szükség volt rá, mert a pofont adó sokkal nagyobb volt a keménykedő srácnál, és a keménykedő srác már akkor halálrafagyott, amikor ez a vendég felállt. Viszont azt vettem észre, hogy a teraszon ezt mindenki helyeselte és olyanokat hallottam, hogy "végre egy igazi férfi", és utána a keménykedő srác is odament hozzá, hogy bocsánatot kérjen a viselkedéséért, úgy, hogy ahhoz a társasághoz hozzá sem szólt, mégcsak közel sem volt hozzájuk.


Láttam többször is, hogy részeg, 20-30 éves férfi társaságok egymással lökdösődnek, pofozkodnak, ordibálnak, majd továbbálnak. Az egyik ilyen úgy történt, hogy kb. 10 méterre álltak a rendőrök és leszarták az egészet. Pedig az a dulakodás volt a legdurvább, amit két tarsaság között láttam.


Engem próbáltak már levállalni, de én kikerültem az illetőket. Ismerőstől hallottam, hogy egy haverja kiüti az ilyeneket.


Szóval a kérdésem az, hogy mikor lehet fizikalitást alkalmazni? Ha pofon vágnak visszaadhatom? Ha ki akarják ütni a kaját a kezemből, akkor adhatok egy pofont, hogy ezt megakadályozzam? Ha kötekedésből levállalnak, akkor kiüthetem az illetőt? Ha belekötnek a baráti társaságomba, akkor megpofozhatom az illetőket? Ha a buszon fiatalok zaklatnak egy idős asszont, akkor rájuk szólhatok és ha belém állnak, akkor megvédhetem magam?


Tanultam verekedni és annyival nagyobb vagyok másoknál, hogy mégha kést rántanak sem biztos, hogy bajban vagyok (habár valószínű), viszont nem tiszta, hogy mik a társadalmi normák ezügyben.


Megjegyzés: a bári esetben csak magyarok vettek részt, illetve amikor keménykedő társaságot láttam, akkor is mindenki magyar volt. Emiatt kérem, hogy ne tudjátok le ezeket annyival, hogy ezek csak romáknál fordulnak elő!

Bár az igaz, hogy eddig csak romák próbáltak levállalni, illetve az idős hölgyet is romák zaklatták a buszon.



ápr. 3. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tanítom a lányomat, ha megütik, vissza kell adni. Nem érdekel, mások vagy az óvónők, tanárok mit mondanak. Ő nem kezdhet verekedést de mindig ő fejezze be.
ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
#1 azért ezzel óvatosan, mert ha olyannal akar ellenkezni aki erősebb nála akkor rosszabbul jár mintha csak tűrné.
ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
#2 úgy gondolom, akkor is látja az ellenfél, hogy ő vissza mer ütni, nem hagyja magát. Aki így tesz, arra nem szállnak rá.
ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sokszor működhet, de nem mindig. És amikor nem akkor az elég kellemetlen. Tudni kell felmérni a helyzetet, és az alapján dönteni hogy megéri-e ellenkezni.
ápr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!