Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyász feldolgozásával volt...

Gyász feldolgozásával volt dolga olyannak, aki nem hisz a halál utáni létben?

Figyelt kérdés

Életemben először veszítettem el hozzám közel álló embert. Eddig sem hittem benne, hogy lenne bármi a halál után, most sem hiszek. Hiába akarok, nem megy. Én azt gondolom, a halállal vége és ennyi, nincs tovább.

Senki sem tud meggyőzni az ellenkezőjéről, kérlek ne is próbáljátok.

Viszont azt érzem, ezzel saját magam dolgát nehezítem. Mivel nem tudok vigaszt találni abban a gondolatban, hogy ő már jobb helyen van, vagy akár abban hogy itt van velünk stb... egyszerűen csak nincs többé.


ápr. 11. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak részvétet tudok kifejezni.

Sajnos ugyanolyan vagyok, mint te, akárhogyan szeretnék,én sem tudok hinni.

"És ez a legfurcsább: a semmi,

hogy lehet többé sohse lenni, –

ez a legérthetetlenebb:

végső lakójául agyamnak

a nagy csodálkozás marad csak,

hogy voltam és hogy nem leszek."

Szabó Lőrinc

ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Leírtad a lényeget. Nem kötelező azzal nyugtatni magad, hogy jobb helyen van, azt kell elfogadnod, hogy nincs többé. Ha beteg volt, már nem fáj neki semmi, nem szenved tovább. Ha mentálisan, vagy testileg már le volt épülve, az már nem volt neki élet. És így tovább. Nem csak abban lehet megnyugvást találni, hogy "jobb helyen van", hanem abban is, hogy jobb neki így, már nem fáj semmi neki, soha többé.

ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ateista ember van, aki nem hisz a halál utáni bármilyen létbe, mégis feldolgozzák szeretteik elvesztését. Én a 2-essel ellentétben inkább arra koncentrálok, hogy milyen jó/szép dolgok történtek az illető életében, mit ért el, mire volt büszke, de főleg a közös emlékekre, és csak végső soron - ha semmi ilyesmit nem találok - arra, hogy legalább már nem szenved és/vagy bánt másokat.
ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Bár én is azt gondolhatnám, apámnak milyen jó élete volt, ahelyett, hogy már nem szenved...

#2

ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem segített, hogy távolabbi nézőpontból is megpróbálom szemlélni a világot. A rengeteg élőlény közül csak egy az ember. Mint minden a természetben, így az ember is megszületik, él valamilyen életet és aztán meghal. A növények halála tetszik nekem a legjobban. Mert látszólag lassú és békés, mint az életük, és táptalaja lesznek új élőlényeknek, bogaraknak, magvaknak. Az ember is ilyen bizonyos szempontból. Megvan a tökéletes helye az univerzumban.
ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, részvétem. Viszont sajnos iszonyat buta vagy, mert a gyászfeldolgozás nem azt jelenti, hogy te most hiszel vagy sem a halál utáni életben. A gyászfeldolgozás egy pszichés folyamat. Tessék, az alábbi cikk segít megérteni, hogy mit is jelent a gyászfeldolgozás valójában:


[link]

ápr. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

#6Ha ő buta akkor te meg tapló. Értem én hogy segíteni akarsz és a cikk is hasznos,de ezt lehetett volna a buta vagy nélkül is.

A buta más,mint a tudatlan. Az utóbbi a megfelelő infok átadásával megoldható.

Nem támadásnak szántam! De legyen már bennünk ennyi empátia.

ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es/4-es: dettó apám esetében, ne menjünk bele, azért írtam a válasz második felét. Vele kapcsolatban arra gondoltam, hogy a) már nem okoz több gondot nekünk b) gyorsan halt meg, nem szenvedett (benne volt a pakliban különböző formákban) és ezzel minket is "megkímélt" egy hónapokig vagy évekig tartó agóniától.
ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as voltam.
ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!