Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A gyász feldolgozása milyen...

A gyász feldolgozása milyen pontosan?

Figyelt kérdés

Nem a gyász szakaszaira gondolok, hanem arra, amikor az már elmúlik. Két kérdésem van, az egyik, az az, hogy átlagban, mert tudom, hogy egyén függő, de átlagban, vagy esetleg neked mennyi idő volt mire elmúlt. A másik pedig, hogy most, hogy elmúlt mit érzel?


Nem vesztettem el még soha senkit, fiatal vagyok és szeretném tudni, hogy milyen érzés, leginkább a gyász elmúlta után érdekelne.



2021. febr. 20. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
4 évbe telt nekem mire túl sikerült lépnem rajta. Olyan érzés, hogy nem szorulok össze ha rágondolok, csak ha túlagyalom, és képes vagyok nyugodt és boldog maradni amikor kimondom a nevét vagy gondolok rá. Nem őt látom mindenhol, ahogy éveken keresztül tettem..
2021. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Olyan, mint a szerelmi bánat.

Minden gyász más. Függ attól, hogy mennyire kötődsz az illetőhöz. Függ attól, hogy ideje volt-e a halálának vagy idő előtt ment el? Függ attól, hogy előtte mennyit szenvedett? Függ a meghalás módjától is.

A legnehezebb feldolgozni az erőszakos halált és azt, ha valaki váratlanul, minden előzmény nélkül hal meg.

2021. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És egy életen át hiányozni fog? Vagy egy idő után elfelejti annyira az ember, hogy már nem is hiányzik?
2021. febr. 20. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Személyfüggő, hogy mennyire képes túllépni
2021. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig hiányozni fog, ha szeretted. Akit nem igazán szerettél, azt nyilván el is felejted. Kivéve, ha erőszakos halált halt, az megrázza azokat is, akik nem különösebben ismerték.

De a hiány egy ponton túl elviselhetővé válik és nem fogsz minden nap rá gondolni.

Egyébként könnyebb azokat meggyászolni, akikkel jó volt a viszonyod.

Pedig nem ezt gondolná az ember, de így van.

Nagyszüleimmel nagyon jó volt a viszonyom, de könnyebb volt őket meggyászolni, mint az anyámat vagy a testvéremet, akikkel nem volt jó a viszonyom. Ők olyan lezáratlan kérdőjelek maradnak örökre, nyomasztó űrt hagynak maguk után. Valószínű az is baj, hogy az életük nem volt teljes és tudom, hogy ez már örökre így marad. A nagyszüleim élete teljes volt, így könnyebb lezárni.

Azok, akiket szerettél és jó volt a kapcsolat velük, jó értelemben mindig veled maradnak.

Én észrevettem, hogy azokat a mondókákat mondom a gyerekemnek, amit nekem mondtak gyerekkoromban, a ház, amit felépítettek, még ma is az otthonom, mintha ezekben a falakban is ott lenne az ő gondoskodó szeretetük. Mert tudom, hogy nekem építették, nem csak maguknak. Olyan burok vesz körül, ami hiányzik azok körül, akiket kicsi gyerek korukban nem ölelt senki.

2021. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Amikor az ember már a szép emlékekre gondol az elhunyttal kapcsolatban. Ha a párja hunyt el, akkor képes más férfi/nő felé nyitni bűntudat nélkül. Akkor már feldolgozta a hiányt. Ez minden embernél más idő intervallum.
2021. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!