Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szép emberek boldogabbak?...

A szép emberek boldogabbak? Miért van rögtön az az érzésem; hogy jobb nekik, mint a kevésbé attraktívabb társaiknak, mikor másképp hasonló életet élek?

Figyelt kérdés

Én nem igazán tenném magam egyik oldalra se. Nem vagyok csúnya, de kiugróan szép sem. Nem is magamhoz viszonyítgatom őket.

Én azt vettem észre, ha mondjuk egy szép pár él látszólag jó életet, azt sokkal jobb életnek tartom, mintha egy kevésbé vonzó pár tenné ezt.

Van a környezetemben egy gyönyörű pár. A nő olyan, mint egy élő barbie, kék szemű, szép arcú, magas, vékony. A férje meg nagyon sármos, jó pasi. Volt egy gyönyörű esküvőjük, 2 éve utazgatnak évente 3-4x, most meg gyermeket várnak. Olyan tökéletesnek látom az életüket, hogy az leírhatatlan. Először azt hittem, az események miatt, hisz ki ne akarna boldog kapcsolatot, szép esküvőt, szép helyekre eljutni, esetenként egy szép egészséges gyereket is?

Azonban ahogyan végiggondoltam az ismerőseimet, több ilyen párt ismerek. Több ismerősömnek volt szép esküvője, ők is szeretik egymást, köztük is vannak olyanok, akik sok helyre eljutnak a világban és boldog családi életet élnek. Valamiért mégsem idealizálom az életüket. Nem tudom másnak betudni, mint annak, hogy ránézésre nem valami szépek emberel/átlagosak.

Pedig józan ésszel meggondolva, semmi okuk arra, hogy boldogtalanabbak legyenek, mint egy szép pár.


ápr. 17. 12:33
 1/10 Darius- ***** válasza:
37%
Könnyebben szereznek párt. Egyébiránt nem gondolom így, mert szerintem egyikből nem következik a másik, tehát szemelyfuggo
ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de te ritka hülye vagy ha ezt komolyan gondolod!
ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Csak nézd meg a szép, híres, gazdag sztárokat. Nekik is rengeteg problémájuk van. Sőt, nagyon gyakori náluk a mentális probléma és a különböző függőségek.
ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
72%

Igen. A többi csak mellébeszélés.


Nemcsak párt, de könnyebben szereznek munkát, barátokat, kiváltságokat, bármibe fognak mindenre vevőek az emberek, bármilyen hülyeséget mondanak az szentírás, bármilyen faviccen szakadnak a szájukból.

A tehetségüktől és a befektetett munkájuktól függetlenül jutnak előre, kapják az elismeréseket.


Míg egy csúnya ember mindenki semmibe vesz.

ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 lehetséges.

De én inkább olyan szituációra gondolok, mikor mégis megvan mindene a kevésbé szép embernek is. Tehát azonos minőségű élet.

ápr. 17. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

A te latasmodod torz. De nem csoda, pont ezzel mossa az agyakat a media. Szepseg fiatalsag mindenek felett.

Gondolom, fiatal vagy, sokat kozossegimediazol.


Nem baj, en meg a jo hosszu kapcsolat mitoszaban nem hiszek. Ha ezt hallom, olvasom, hogy de szep par (vagy akar csunya) es mindenuk megvan, de jo nekik, akkor arra gondolok, h peeersze ez csak a latszat - vagy ha igaz is, majd kesobb el...odik, ott is majd felremennek, hulyet nevelnek a gyerekbol stb. Nem latunk bele. A kifele minden tokeletes mutatasaban pedig jok vagyunk.

ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen , kapcsolatkeresésben vagy másképp társkeresésben előnyben vannak. Illetve vannak még az életnek olyan területei ahol szintén előnyösebb helyzetben vannak, még akár néhány állást is tekintve.
ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az, hogy valaki szép, egy nagyon klassz előny. Viszont minden embernek vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai is. Nem nagyon van olyan, hogy valaki csak a jóból kapott. Például, lehet valaki szép, ami meg fogja könnyíteni számára például a párkeresést, de mellette lehet, hogy nehézségei vannak az időbeosztás terén. Így Te mondjuk csak azt látod, hogy tökéletes az élete, viszont közben számára minden nap egyfajta küzdelem (beérni a munkába, a gyerekeket, hivatalos ügyeket időben elintézni stb). Viszont akit pedig nem áldott meg az ég kimagasló szépséggel, ő pedig lehet, hogy egy nagyon praktikus ember, aki könnyedén veszi a mindennapok akadályait (főzés, ház és gyerekek rendben tartása stb), de néha-néha az átlagos külseje miatt akadályba ütközik (pl. hosszabb ideig tart az álláskeresés). Szóval összességében szerintem nem a szépség határozza meg az életminőséget. Inkább, hogy el tudd magadat fogadni olyannak, amilyen vagy, és hogy olyan emberek vegyenek körül, akik szeretnek a kisebb hiányosságaiddal együtt.
ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy általános jelenség, holott ők is xarnak, f*nak, pisilnek, ha kell, akkor hánynak. Nem jobbak ők sem, csak a vakolat más náluk.
ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha valakinek különösen fontos a külső akkor igen, nem is lehetne egy percig sem boldog nem szép emberként


De mint mindennek, ennek is megvannak a negatív vonzatai

Gyerekkortol kezdve rengeteg az irigy nő, a férfiak jobban tapadnak, akar molesztalnak

Sok ember nyilván irigységből egybol arra gondol hogy szép de hülye pics.a vagy…

ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!