Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit éreznek az emberek amikor...

Mit éreznek az emberek amikor ártanak valakinek vagy megszégyenülnek?

Figyelt kérdés

Sokszor volt, hogy megloptam másokat, tönkretettem valakit vagy hazudoztam. Olyan is volt, hogy lejárattak mások előtt vagy megpróbáltak azzal zsarolni, hogy rosszat mondanak majd rólam.


A kérdésem az, hogy ilyenkor éreznem kéne valamit? Mert nem érzek semmi szégyent amiatt ki mit gondol rólam. Nem érdekel az erkölcs meg ehhez hasonlók se. Teszem amit teszem, a saját érdekeim szerint. Nem érdekel közben ez másoknak mivel jár vagy milyen kárt okozok.


Úgy tapasztalom viszont, hogy mások éreznek ilyenkor valamit. Miért?



ápr. 17. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismeretfurdalás, bűntudat, szégyen. Vagy épp az elkövetés izgalmát, a lebukástól, retorziótól való félelmet, stb.
ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyfajta izgalmat én is érzek, de csak ezt. Keresem az érdekes/izgi dolgokat mindig.


A többi nekem miért nincs?

ápr. 17. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopatia? Szociopatia?
ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, hogy ilyen lelketlen vagy!

A nagyobb baj az, hogy sajnos az ilyen emberekből jóval több van, mint a jó emberekből...

ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Mert nem mindenki pszichopata. Nem biztos, hogy te is az vagy, de biztos nem lehet valami sok empátiád, úgy hogy akkor úgy fogalmazok, hogy másban több, jóval több az empátia, mint benned. Nem tehet az se róla, aki érez valami szégyent, ha valakit megbánt. Az érzelmeket nem lehet kierőszakolni, az vagy jön, vagy nem. Olyan nincs, hogy én eldöntöm, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásom.
ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert nem érzek semmi szégyent amiatt ki mit gondol rólam.- Ez sima onbizalom kerdese.


Az erzesek nem kotelezoek. Ha bem erzel buntudatot stb-t,nem erdemes megjatszani,


Az elkovetes izgalma miatt teszed,mert unalmas az eleted. Sokan lopnak az izgalom miatt is pl. Eliteli oket az emberek nagy resze ,mivel nem ertik meg a mogotte huzodo lelki folyamatokat es mentalitast. Pedig nekik is megvannak az elveik,kitol lopnak es kitol semmikepp.

ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ocsmány féreg vagy az biztos!!
ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es: Ocsmány féreg nem csak választással lehet az ember?

Én így születtem.

ápr. 17. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
"Én így születtem" Kár volt! Meg a sok hozzád hasonlónak is!
ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!