Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kollektív büntetés egy...

A kollektív büntetés egy ember bűnéjért semmilyen esetben sem igazságos?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Egy igen/nem választól azért bonyolultabb a téma. Az, hogy észak-koreában egy ember bűnei miatt az egész családját táborba száműzik nem az a szint, mint amikor egy iskolában elkövet valamit 1-2 barom, és a többiek falaznak nekik, senki nem vállalja fel a tetteit és emiatt mindenki kap egy beírást.
ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
"Bűnéért" de mindegy...
ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én anno dolgoztam eloszto közponzban ahol az élelmiszert szállítják boltokba. A raktárban folyamatosan volt hiány/többlet is. A hiány megoldására minden raktári dolgozótól vontak le a béréből elenyésző összegeket, merthát egyre nem tudják rávernimert senki nem tudja ki volt senki nem vállalja fel.


Igy soha nem 1 dolgozótól vontak le vavy 50-100 ezreket, hanem mindegyiktől pár ezreket/hó.


Pedig próbálták ellensulyotni is pl raktári dolgozóknak mindig járt desszert a menzán meg stb. De szerintem ezt még ma se oldották meg hogy ne lopjanak.

ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
A kollektív büntetésben pont az a lényeg, hogy nem igazságos. Ez ad okot arra hogy a valódi "tettest" az ő közege maga "büntesse", kvázi ellene fordítják a büntetéssel a többieket, ezzel nyomást gyakorolva közvetetten a "célszemélyre", hogy felhagyjon a problémát okozó viselkedésével.
ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Csakhát a közeg meg kispéciz magának vmi gyengébbet akire rávernek mindent...
ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!