Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Havi mennyi pénz kéne ahhoz...

Havi mennyi pénz kéne ahhoz szerinted, hogy egy normális életet tudj élni (A realitások talaján maradva) és ehhez képest mennyit keresel?

Figyelt kérdés

Nálam a normális élet azt jelenti, hogy tudok bérelni legalább 1/1,5 szobás albérletet, rezsik befizetése, sportolás, normális ételek vásárlása a boltban, 2 hetente egy kaja rendelés, 2 előfizetés (mondjuk Youtube és Netflix), 20 ezer egyéb költség (pl tisztálkodó és tisztítószerek, vagy ruha vásárlás ha valami tönkremegy) és havi szinten legalább egy 70-80 ezer forintot stabilan félretudnék rakni. Kocsi az opcionális, vidéken szerintem szükséges, Budapesten nem feltétlen, a kocsi fent tartása mondjuk 20 ezer / hó + tankolás.


Szerintem ezek megvalósításához havi 500-550 ezer forint nettó kell körülbelül, én havi 390 ezer forintot keresek, hónap végére pár 10 ezer forint híján elszoktam fogyni.


ápr. 25. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, nekem is 500 lenne az ideális. Bár nekem saját lakásom van, de amire kéne nekem pénz, ahhoz havi 400 már nem lenne elég. :(
ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen, szerintem is 500 körül.
ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit OFF:


20 ezer mint egyéb költség szerintem manapság kevés, szerintem ezekre is simán lehet 50-70 ezret számolni /hó. Értem ez alatt a hobbit, karácsonyi ajándékokat, elromló eszközöket, stb.


És 70-80 ezer félrerakás sem igazán sok, nyilván van akinek ez is elérhetetlen, de hosszú célokat nem lehet belőle megvalósítani. Sajnos.

ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most így épül fel az életem:


55000 Hitel egy kis panellakásra. Bár utálok itt élni, de tudatosan választottam kis hitel, sok önerő részt, hogy pár éven belül vissza tudjam fizetni és a 40-es éveim már hitelmentesen telhessenek.


Rezsi 40 ezer. Telefon céges, Netflix, stb nélkül. Nagy része fix.


Havi átlag kaja és vásárlás elég sok rendeléssel 150-160 ezer körül van. Ebben a háztartási bevásárlás és kisebb mindennapos kiadások is benne vannak.


Kocsi céges, 10 ezret fizetek a Cascora. Benzin átlag 2 tank amit elautózok magán célra, mert szeretek utazni. Legyen 60 ezer Forint.


Egyéb nagy kiadások havi szintre visszaosztva legyen mondjuk 60-70 ezer. Ezen lehetne spórolni, de akkor meg minek élek.


Ha a benzint beleveszem akkor nekem is 400 körül lenne az életem, 500-550-ből már félre tudnék tenni valamennyit még akár saját kocsival is.


Hozzátenném, relatív jól keresek, havi 600-650 ezer, a tankolást pedig bizonyos szintig a cég állja így kvázi olyan mintha 700-at keresnék. Ebből olyan 300 amit félre teszek havonta amellett, hogy kényelmesen, nem spórolósan élek.


Hozzátenném, idővel szeretnék továbblépni a panellakó életből, így erre gyűjtök.

ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Mad Max2 ***** válasza:
85%

Kettéválasztanám....


Egy fiatalnak akinek még nincs kiépítve az egzisztenciája, nincs családi háttere, élni szeretne, családot szeretne, saját lakást szeretne.

Neki hogy ezt meg tudja valósítani a jelenlegi árak meleltt havi minimum 1 milliós jövedelemre van/lenne szüksége.


Akik idősebbek, kirepülteka gyerekek, vagy fiatalok de nem akarnak gyereket, nekik 500 ezer kell havonta



(Természetesen az első verziónál nyilván férj/feleségről van szó igy ezta pénzt a kettöjük összjövedelmére értem)

ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Saját lakásom van, szóval így én 350-ből egy jobb hónapban 150-et el tudok rakni úgy, hogy nem koplalok meg nyomorgok csak mondjuk nem veszek ruhát vagy megyek bulizni vagy mittomén bármi ami nem a havi fix kiadásaim, nyilván ez a ritkább, de egy laza hónapban a 100-at elrakom.

Úgyhogy így nézve, ha albérletezik az ember, akkor szerintem is az 550 a minimum.

ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mad Max2 ***** válasza:
100%

És azért ide írnáma jelenlegi KSH által publikált nettó mediánbér összegét... 338 500 ft!


Bizony, ilyen szarul keresünk mi maqgyarok

Ezért nem juta társadalom nagyrésze 1-ről a 2 re.


Orbánisztán ezt nyújtja, illetve nekünk erre az Orbánisztánra van igényünk!(Mert háát ők nyerika választásokat, tehát megválasztják őket az emebrek a saját vesztükre)

ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a normális élet. Ahhoz amit te írsz, szerintem is elegendő a havi 500, viszont nem számoltál bele nyaralásokat és egyéb szórakozásra fordított összeget. Havi 20 ezer forint költőpénz sem sok manapság. Bemész valahova ruhát venni, és 40 ezer alatt nem jössz ki, az tuti. Már csak egy "normálisabb" cipő is 35-40 ezer forintnál kezdődik. Szerintem ahhoz hogy élj is, ne csak túlélj, kell a minimum havi 750 ezer. Na meg vannak váratlan költségek, elromlik valami, szerelőt kell hívni. Ünnepekre szintén pénzt félrerakni hogy ajándékot vegyél. 500-ból is meg lehet oldani, sőt olyan is van aki ennél jóval kevesebből él. Viszont szerintem ennyi nem lenne elég egy kiegyensúlyozott élethez.
ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Saját, hitelmentes 50 nm-es panellakásban élek a párommal. Nincs autó, nincs gyerek, nem nyomorgunk, külföldre járunk nyaralni, csak diginet előfizetés van a rezsi és a kaja mellett. Most már fejenként nettó 300 ezret keresünk, januárban volt fejenként 30 ezres fizetés emelésünk.

Takarítószert, tisztálkodószert se kell minden hónapban venni. Ruha meg nagyon elhanyagolható, mert nem havi szintű költség.

Minimum 100 ezret félre tudok tenni havi szinten.

Nem cigizünk, nem iszunk alkoholt, nem járunk bulizni, a természetet szeretjük jobban.

Sportolás se kerül havi bevételbe, mert a futás ingyen van.


Mindenem meg van, amire szükségem van.

ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
En meg a csajom is 500 korul keresunk. Egeszjol elvoltunk.., de most, hogy mar albit se kell fizetni igy tokeletes
ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!