Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ciki lenne úgy...

Szerintetek ciki lenne úgy jelentkeznem szlavisztikára, hogy nem tudok még oroszul?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok jelentkezni egyetemre és a szlavisztikán gondolkodtam, azon belül is az oroszon, bár gondolom ez egyértelmű volt :D Nincs a követelmények között az orosz nyelvtudás, de attól még félek, hogy akik jelentkeznek rajtam kívül, fognak tudni oroszul, és hülyén érezném magam úgy, hogy én vagyok az egyetlen, akinek csak odáig terjed el az orosz tudása, hogy ismerem a cirill betűket meg tudok valamennyire írni is cirill betűkkel, meg tudok kb egy tucat szót, ha nem kevesebbet..

Szóval van köztetek esetleg olyan, aki szlavisztikára ment? Többen voltak azok, akik már azelőtt, hogy felvették volna őket, tanultak oroszul? Vagy szerintetek mennyire gáz, ha valaki 0 orosz tudással megy oda?


2017. máj. 14. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem "ciki", maximum egy kicsit nehezebb lesz ha hátránybol indulsz, de ha ezt szeretnéd akkor csináld! ;)
2017. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se ciki, azért mész oda, hogy megtanuld. :) Valószínű, hogy lesznek olyanok, akik még annyit se tudnak, mint te. Nyugodtan jelentkezz, de ha ennyire zavar, nyáron (tudom, borzasztóan hangzik) kicsit tanulgasd és gyakorolj. :D
2017. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki oda megy, de neki még annyi nyelvtudása sincs, mint neked. Csak annyit tud, hogy da, meg vodka.
2017. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :P Ez megnyugtató egyébként, hogy tényleg van, aki még nálam is kevesebbet tud ^^ Amúgy júliusban nyelvvizsgázok németből és elvileg ha sikerül, járhatok orosz tanárhoz, szóval mire oda kerülök, remélhetőleg fogok tudni valamennyire c:
2017. máj. 15. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ha szlavisztikára jelentkezel, akkor vagy tudj rendes(ebb)en oroszul, vagy sehogy. Ugyanis az ELTÉ-n van kezdő és haladó csoport. A kezdők teljesen az elejéről indulnak, azaz ábécével kezdenek. A haladó viszont tényleg haladó, ott úgy kezelik a csoportot, mintha mindenki egy szinten beszélne. Ami azért lehet kínos egy olyannak, aki mondjuk csak A1+-ig jutott el.

És egyáltalán nem gáz 0 nyelvtudással jelentkezni, kb 80 embert vettek fel szlavisztikára tavaly az ELTÉ-re, közülük 20-an vagyunk olyanok, akik haladó csoportba járnak.:)


((((szlavisztika alapazakból nem következik egyből, hogy oroszra gondolsz; van még szláv nyelv az oroszon kívül))))

2017. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
((((ha pl. lengyelre akartam volna menni szlavisztikán belül, nem kérdezném meg, gáz-e, hogy nem beszélek oroszul.))))
2017. júl. 14. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!