Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Örülnél, ha a halott hozzátart...

Örülnél, ha a halott hozzátartozóid meglátogatnának karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nem kísértetként, hanem élő embereként becsöngetnének, mint egy messziről jött vándor, és az ünnepek után tovább állnának. Én örülnék, ha Édesapám, aki augusztusban halt meg, eljönnek hozzánk karácsonyozni. 25/F

2018. dec. 20. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy sokakat az élő hozzátartozóik sem látogatnak meg.
2018. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze:)
2018. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyszüleimnek örülnék, szívesen végig hallgatnám az élet történetüket. Csak megéltek világháborút, megszállást, elnyomást, rendszerváltást. Ők idősen 80-90+ évesen mentek el.


Apámnak nem tudom, hogy örülnék e. Alkoholista volt, semmi jót nem kaptam tőle az életben. A karácsonyokat is csak elrontotta. Ha az alkoholista énjét nézem, akkor maradjon ott ahol van.


Másrészt azért megmutatnám neki, hogy mire jutottam az életben nélküle, mert mióta meghalt azóta dolgozom, van megtakarításom, autóm, barátaim és halad előre az életem.

2018. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem bírnám ki még egyszer, hogy elmenjenek. :-/

Nagyon hiányzik az anyukám :(

2018. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 9 hónapja halt meg a férjem, és még sokszor úgy érzem,itt van, szól hozzám, és én is.

Lassan, nagyon lassan jut el a tudatomig, hogy már nem jön vissza. Hiányzik, de én sem tudnám újra kezdeni a gyászt.

Felesleges reményeket ébresztene bennem. Igy sem tudok tovább lépni, csak totyogok, forgok magam körül.

Nem, nem örülnék.

2018. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, elolvasva a válaszokat, valóban elgondolkoztató.



3. karácsony lesz Édesapámmal kettesben, Nagymamám nélkül, aki felnevelt.

Rengeteg vitánk volt, részben a generációkülönbség miatti nézeteltérések, mégis lelkitársam volt. Igazából máig nagyon hiányzik.


Belegondolva, rossz lenne ismét "elveszíteni", ugye ahogy karácsony után távozna. Viszont én kifejezetten nem akarnám, hogy lássa, hogy ahogy tartott tőle, valóban nemigen boldogulok nélküle. :( Egy roncs vagyok, kvázi mosolyogni is képtelen valaki, akinek fogy a pénze és még munkahelyet se tud váltani.



Tehát inkább ne. :(

2018. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Egyik halott hozzátartozómmal sem voltam közeli kapcsolatban, úgyhogy nem kívánom, hogy meglátogassanak. De az élőktől sem várom el ezt, akit akarok, azokat én meglátogatok. A többiekhez meg okkal nem megyek.
2018. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!