Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki a példaképetek, és miért?

Ki a példaképetek, és miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nincs példaképem. Magammal szemben vannak elvárásaim, azoknak próbálok megfelelni. Nem szeretnék másra hasonlítani, más példáját követni.
2013. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a példaképet úgy kell tekinteni, mint egy iránymutatót, mércét, nem pedig valami másolandót. Szóval attól még lehet valaki önálló, ha vannak példaképei! Kell, hogy valaki észrevegye, hogy a sok ember közül kik a különbek másoknál, és miért, illetve, hogy hogyan jutottak oda, így mutatják az utat a példájukkal.
2013. máj. 18. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl Helena Bonham Carter (Tim Burton rendező felesége). Azért szeretem őt és nézek fel rá mert korához képest nagyszerűen néz ki, jó színésznő, és nincsen se viszketegségi feltűnése se semmi , szóval ő nem úgy kerül be a médiába mint manapság a sok sztár. Becsülöm őt az egyszerűségéért és a szépségéért is. :) Felnőttként én is olyan szeretnék lenni :)
2013. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én olyan szeretnék lenni mint az édesanyám.:)

Erős-mind lelkileg, mind testileg. Ha valami baj van velem, és nem akarom hogy aggódjanak, még a legszebb mosolyomon is átlát, és segít a problémák megoldásában. Mindig nagyon figyelmes, őszintén kimondja amit gondol, és mindig meghallgat(kivéve ha megy az Éjjel nappal Budapest,mert akkor dilis ha zavarjuk :D) Praktikus, gyors problémamegoldó képessége van. Sokat törődik az emberekkel, múltkor olyan 5-6 órán át volt nálunk egy munkás aki kicserélte a kapucsöngőt, és az 5 szomszédom közül ő volt az egyetlen aki beszélgetett a bácsival, és megkínálta kávéval...:)Határozott és mindig tudja,hogy mit akar, és hogy miként érheti el. Ami még fantasztikus benne, hogy nyílt, és nagyon könnyen összebarátkozik az emberekkel. De tényleg, szinte mindenki ismeri legyen az bolti eladók, vagy kórházi emberek..ahol jár és kapcsolatot létesít az emberekkel, azok garantált, hogy emlékeznek rá, és ha összefutnak, szívesen beszélgetnek vele. Nagyszerűen gondunkat viseli(apa,húgom,dédnagyi,én)de néha túl sokat vállal, és keveset gondol magára. A barátaimmal is mindig nagyon jó fej, gyakran mondogatják is nekem, hogy jó lenne ha nekik is ilyen anyukájuk lenne. Ilyenkor olyan büszke vagyok rá.:) Mindenkivel megtalálja a közös hangot. :)

Biztos sok hasonló csodálatos jellemű anyuka van,és szerintem ez a legjobb példa a gyerekeknek.:)

17/L

2013. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jollydori ,

Nagyon szépen fogalmaztál. Jó lenne, ha sokaknak lennének példaképének tekinthető szülei. Szerintem kevesen lehetnek... Általában kövérek, csúnyák és unalmasak. Vagy megjátszák, hogy fiatalok, és a mi ruháinkat hordják! Haha...

2013. máj. 27. 20:40
 6/7 anonim válasza:

Köszi.:)

De ha valamelyik szülő kövér, csúnya vagy éppen unalmas, attól még lehet, hogy nagyon jó szülő. Lehet, hogy a kövérségéről nem tehet.(Papám alakja pl a cukorbetegségtől lett olyan amilyen és nem mondanám "kövérnek") A szépség ahogyan idősebbek leszünk, elmúlik. (Ezért fontos úgy párt választani, hogy belső alapján, mert a külseje megváltozik,de a személyisége, temperamentuma, vérmérséklete valószínűleg megmarad.:) )

Az unalmas meg távfogalom!:D Valaki lelkesedik az asztrofizikáért, valaki alig bír ébren maradni, ha erről kell olvasnia.:) Ha pedig egy személy unalmasnak látszik, közel sem biztos, hogy az is. :) Nem lehet, hogy ami érdekli őt az másoknak unalmas, de biztos vannak emberek akiknek meg nem.:) És a személyiségünk,viselkedésünk pedig nem lehet szürke, semleges és unalmas...legalábbis szerintem.:)

Véleményem szerint ha egy 40es szülő fiatalosan vagy mai divat szerint öltözik, az tök jó.:) Már addig ameddig, tényleg nem 20 évesnek hiszi magát és olyan a jelleme, az egy kicsit azért...

Amúgy én több olyan szülőt ismerek, akik a gyereküknek állandóan új meg új ruhát vesznek, magukra soha nem gondolnak és kopottasan járnak. Ez a "mindent a gyerekért" kategória. De ha túlzásba viszik, és olyan a gyermek, hogy visszaél a feltétlen szeretettel és odaadással akkor abból sok jó nem sülhet ki...lásd: Balzac: Goriot apó c. könyve...:(

2013. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem két gimnáziumi tanárnőm az intelligenciájuk,segítőkészségük,kedvességük és az általános jókedvük miatt.
2013. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!