Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt a népességgel...

Mi történt a népességgel MAgyarországon?

Figyelt kérdés

Nézegettem a KSH statisztikát, és azt látom, hogy 1980-ig növekedik nagyjából egyformán a szaporulat, de 1980-tól drasztikusan csökken a természetes szaporulat.. mi lehet ennek a fordulónak az oka?

[link]


2013. jún. 2. 10:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Na álljunk meg.. Elért egy szintet, amit igazából nem kéne növelni, és ezért 1980-tól hirtelen csökkenőbe ment a népesség? Talán az emberek vették az antennáikkal, hogy nem kéne szaporodni, és jól megfogadták, vagy hogy gondolod ezt?

Az ország erőforrásairól annyit, hogy ha ésszerűbben használnák fel azokat (magyar gyárak létrehozása, korszerű fűtési rendszerek kialakítása stb), akkor hirtelen sokkal nagyobb lenne az ország erőforrása.."


Én nem antennának hívom, de elég fejlett van belőle nekünk. Tudod, beszéd, érzelmek, politika. Ezek olyan emberi jellemzők, amelyek a népszaporulat szabályzásában részt vesznek.


Az erőforrások kiaknázásáról pedig: az, hogy jobban is ki lehetne még zsákmányolni a természetet, az indok arra, hogy meg is tegyük? Egyébként egyre több gyár van Magyarországon, ez a szektor pont fejlődésben van. Bár ez csak pénzt hoz, azt meg ugye nem lehet megenni. Nem érdemes ekkora mértékben kereskedelemre alapozni az ország ellátását. A világ kevésbé globalizált, mint gondolnád.


Ha egyszer nem látnak el külföldről, akkor vége a bulinak, és jön az éhezés. Magyarország élelmiszer-ellátás jelenleg rendkívül jó (világszínvonalú), és ez annak köszönhető, hogy nem élnek itt 30 millióan, így az ellátás jelentős része önálló. Tehát az alapvető igények kielégítését elsősorban a helyi erőforrásokra kellene alapozni, nem pedig az importra. Ha más országoktól függünk, akkor az ott jelentkező problémák minket is érinteni fognak, és ki vagyunk nekik szolgáltatva.


A korszerűbb energiapolitikával egyetértek, túl sok az importunk, és túl sokat pazarolunk belőle. De nem ez az elsődleges probléma, és végső soron én szerintem az említett témák közül ennek van a legkevesebb köze a népszaporulathoz.

2013. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"1956-tól engedélyezett az abortusz, tehát nyilván nem azért léptük át a hatvanas években a 10 millió főt, mert abortusztilalom lett volna.

Ahogy összeszámoltam, 1956 óta 2012-ig 5.820.980 abortuszt hajtottak végre..

Gyes, gyed most is van, mint akkor, még sincs sok gyerekvállalás.

Valószínűleg inkább a női karrierizmus az egyik fő oka a helyzetnek, hogy nincs kedvük hamar gyereket szülni.. ha meg már megszüli, nem akar még egyet, hisz már késő van.. "


Ha ennyire utána néztél, akkor szerintem arról is hallottál, hogy az abortuszok többségét már 2-3 gyereket megszült nők vállalják. Vagyis elsősorban nem azok, akiknek szülni kellene még, sőt, ha egy 2 gyerekes anyuka eljut addig, hogy abortuszra megy, akkor én azt mondom, hogy a megölt magzat még így is jobban járt, mintha az az anya nevelte volna fel. Bár semmi személyes, nem akarok senkit ezzel megbántani, mindenkinek megvan a saját története, inkább az zavar csak, aki 2-3 gyereken túl van, és annyi felelősségtudata nincsen, hogy védekezzen.


A nőellenes kijelentésedben nem értek veled egyet, én nem gondolom úgy, hogy ez a női karrierizmus miatt lenne. Egyrészt, nem tapasztalok általánosságban női karrierizmust, másrészt pedig megfordíthatnánk így a dolgot: inkább a férfi karrierizmus az oka! Én pasiként mondom, butaság azt mondani, hogy a nőnek otthon a helye a konyhában, meg a gyerek mellett. Szerintem egy nőnek fontos, hogy a férfi, akinek gyermeket szül, az életképes legyen. És persze a nő is. Nem lehet ennyire egymásra támaszkodni. Ha elválnak, vagy valamelyikőjük meghal, ki neveli fel a gyermeket? Ezért fontos, hogy a férfi is pont annyi időt tudjon a gyermekre szánni, mint amennyit a nő, ugyanis a nő sem építheti le teljesen a munkatapasztalatát egy gyerek miatt. Én nem szívesen nemzenék gyermeket egy olyan nőnek, akinek onnantól kezdve a gyermek lesz az élete. A gyermek fejlődésének, önállóságának sem tesz jót, ha az anya kisajátítja. Egy jól működő családban mindenkinek megvan a saját élete, és a családtagok hagyják egymást élni.

2013. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

az utolsó válasza:


Tehát akkor szerinted a tévé és a szóbeszédek miatt nem szülnek annyi gyereket? Úgy érzik, hogy nem kéne, hisz így is elegen vagyunk? :))


A gyárakról annyit, hogy szinte mind külföldi gyár, amiből sok hasznunk nincs, én pedig magyar gyárakat akarok látni..


Az élelem ellátottsággal kapcsolatban.. a boltba ha bemész, az élelmiszernek mekkora része magyar áru? A húst és konzerv zöldségeket is kívülről hozzák, meg a csokikat, mirelit pizzát, szinte mindent..

A jó minőségű magyar élelmiszer megy külföldre, ahol megfizetik, ide pedig behozzák külföldről, ami silány és olcsó, mert itt megveszik..

2013. jún. 2. 12:48
 14/17 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor szerinted a tévé és a szóbeszédek miatt nem szülnek annyi gyereket? Úgy érzik, hogy nem kéne, hisz így is elegen vagyunk? :)) "

Az okai között csak olyasmi lehet, ami észlelhető. Ennek pedig 90%-a csak a kommunikációból eredhet. Honnan máshonnan? Vagy gondolod, hogy véletlen? A termékenységet nem befolyásolja az, hogy ki mennyire "karrierista" (ahogyan te fogalmaztál). Ellenben mégis kevesebben szülnek. Akkor mi más lehet az oka, mint a kommunikáció?


"A gyárakról annyit, hogy szinte mind külföldi gyár, amiből sok hasznunk nincs, én pedig magyar gyárakat akarok látni.. "

Hogy lehetne egy magyarországi gyár külföldi gyár, amikor magyarországi? Attól még, hogy külföldi gyárak leányvállalatairól van szó, a gyárak itt vannak, itt dolgoztatnak, itt termelnek, itt adóznak. Akár magyar a tulajdonos, akár külföldi. Hogy a tulajdonos a bevételével mit kezd? Az már megint más kérdés, de ezért hívják tulajdonosnak: mert Ő dönti el, mit kezd vele. Ha nem viszi külföldre, az akkor sem az országnak hoz hasznot, hanem neki. Ez a magyar tulajdonú gyárak esetében is így van.


"Az élelem ellátottsággal kapcsolatban.. a boltba ha bemész, az élelmiszernek mekkora része magyar áru? A húst és konzerv zöldségeket is kívülről hozzák, meg a csokikat, mirelit pizzát, szinte mindent..

A jó minőségű magyar élelmiszer megy külföldre, ahol megfizetik, ide pedig behozzák külföldről, ami silány és olcsó, mert itt megveszik.."

A java része. Az alapvető élelmiszerek 80+%-ban magyar termékek. Mire gondolok? Gabonatermékek, száraz tészták, zöldség konzervek, a legalapvetőbb mirelit zöldségek, tej, tejföl, kemény sajtok, olcsóbb húsételek, kenyérfélék és péksütemények, friss gyümölcs. Értelemszerűen nem virágzanak a magyarországi banán és narancs ültetvények, tehát az itt megtermő, szezonális gyümölcsre gondoltam.


Mondjuk említetted a csokoládét. Nos engem speciel nem zavar, hogy Lengyelországból importáljuk. Amennyire én tudom, Lengyelországnak sem virágzanak a csokoládéültetvényei nagyon. Egy erősen feldolgozott termékről van szó. Nem sokat változtat a helyzeten az, hogy hol végzik a feldolgozás legutolsó lépéseit.


Értem én a jelenséget, amiről beszélsz, de szerintem ezt nagyon túlgondolod. Például, milyen minőségi élelmiszer helyett hoznak be silány dolgot?

2013. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy az elsődleges ok a fogamzásgátló módszerek fejlődése. Módjuk lett a nőknek eldönteni, hogy akarnak-e épp gyereket, anélkül, hogy egy oroszlánnak is elég hormontartalmú gyógyszerekkel veszélyeztetnék az egészségüket.
2013. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15:26


A leggyorsabban szaporodó országokban is elérhetők a legfejlettebb fogamzásgátló tabletták..De ők szülnek, a magyarok pedig nem. Nem a tabletta az oka tehát ennek.

Lehet, hogy az emberek nemzőképessége csökkent Mo-on. Vagy más, pszichés oka van a helyzetnek.

2013. jún. 2. 17:11
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért,mert az ember eljutott arra a szintre,hogy megakarja élni,élvezni akarja az életet.Ami még gyerek nélkül sem egyszerű.(Sokaknak egyedülállóként is marha nehéz).

Látták a szüleiket hogyan éltek,és ők már nem akarnak így.

A szülőknek nem is jut ideje a gyerekkel foglalkozni,csak van,de akkor minek?

Túl sokat kell dolgozni és kevés idő jut szórakozásra.

A gazdagok,irányítók nem fogják fel,hogy a ma emberével már nem lehet ezt csinálni.

Ha napi 8-10-12 óra helyett csak mondjuk 4-5 órát dolgoznának az emberek akkor többen vállalnának gyereket.

Amiíg marad ez a beteges rabszolgatartó üzemmód,addig nem változik semmi.

2014. márc. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!