Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Merre, hogyan tovább?

Guti73 kérdése:

Merre, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő.1. 40 évesen a sokadik gyerekprojekt se jött össze. 2.Vidéken élünk, átlagnál jobban keresünk, ( betanitott munkával, 120eFt, és 140eFt)de hihetetlenül vonz a főváros. Mennyire éri meg feladni az aránylag kényelmes élete a fővárosi újrakezdésért? Ahol esetleg csak összejönne a baba!
2013. jún. 10. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csakis akkor mozdulnék a helyetekben, ha ez a betanított munka csak a lehetőségek hiánya miatt van, tehát mindkettőtöknek van olyan végzettsége/szakmája, amivel kapós lesz a fővárosban, máskülönben ott áll két munkanélküli, miközben az asszony várandós... Mostanában Budapesten amúgy is akkora túlkínálat van munkaerőből, hogy rendesen leszorították a béreket, megtehetik, mert mindig van olyan hülye, aki feleannyiért is elvállalja. Ha már nagyon mozdulnátok, akkor inkább külföldben gondolkodjatok, szerintem.
2013. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság soha nem is akartunk magasabb pozíciót. Már vagy 15 éve betanított gyári munkásként élünk, nem is zavar. Ha lépnünk kell , tudunk lépni, mert se gyerek se lakás. De a főváros tartok, s ezért a kérdés. Külföldre meg csakazért se megyek! Ha már ide születtem!
2013. jún. 10. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Érdemes megfontolni, hogy a fővárosban hasonló életszínvonalt tudnátok-e biztosítani. Az a bevitel, ami elég a vidéki élethez nem biztos, hogy a fővárosban is elegendő lesz ahhoz a fajta élethez, amit megszoktatok.


2. Miért kell fővárosba költözni ahhoz, hogy összejöjjön a baba ?

2013. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Pont ezért tettem itt fel a kérdést, mert magunk nem tudjuk eldönteni , hogy megéri-e vagy se!

Nincsenek nagy igényeink,keveset fogyasztunk, sokat spórolunk, legfőképp utazásokra. Tehát azért a kérdés hogy egy átlagfizetéssel, fel lehet-e tartani egy normális átlag albérletet?

2. Nem kell, csak talán ott jobb lesz a közérzetünk,jobbak az orvoshoz való jutás esélye. Iszonyat macera innen Budára feljárni egy meddőségi kezelésre!

2013. jún. 11. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!