Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettárs, közös gyerekek. De...

Élettárs, közös gyerekek. De nem szeretem. Merre tovább? (Hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú leíró rész következik. :)

Többször tettem már fel kérdést itt gyk-n a problémámmal kapcsolatban. Körülbelül 2 éve kezdődtek párommal a problémáink. Bár visszatekintve már az első terhességem idején is voltak gondok, pl terhesen nem akart szexelni velem egyszer sem, holott orvosi akadálya nem volt. Két gyermekünk van. Szóval az utóbbi években egyre kevesebb lett az intimitás a kapcsolatunkban, mint szexuális, mint érzelmi téren. Mikor elkezdtem ezt érezni, kezdtem dolgozni a javításon, de sajnos ő nem volt partner. Beszélgetni nem akart, szerinte probléma sincs, minden oké. Velem egyáltalán nem törődik, közös programokra nem járunk soha, még az erkélyre se képes kiülni velem meginni egy sört. Úgy fél éve még küzdöttem, úgy éreztem, van értelme, de mára feladtam. Mindig mondja, hogy szeret, de semmivel nem mutatja ki. Ha itthon van, nonstop gépezik. Gyerekekkel is csak annyit törődik, amennyit kötelező. De valahogy mégis nyomós indokom nincs arra, hogy elhagyjam-értitek, 2 gyerek, nyomós érv kell a külön költözéshez-így csak örlődök. A gyerekek kicsik. Most őszintén, maradjak ebben a langymeleg pocsolyában, hisz a gyerekeknek így mindenük megvan, vagy merjek egy óriásit lépni? Most jó körülmények között élünk, párom jól keres, van lakása. Nekem semmim sincs, ha külön válunk, max a szülői házba költözhetek vissza a gyerekekkel, az ő anyagi helyzetük igen megsínylené a változásokat. Az anyai szívem ezt nem akarná. De én is ember vagyok, és még csak 31 éves. Olyan nehéz...



2013. máj. 27. 13:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy ahhoz, hogy langymeleg pocsolyában élj. Én a helyedben továbblépnék.
2013. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Szia! Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok én is, két apró különbséggel: csak 1 gyermekünk van, és én nem tudok hová menni egyáltalán mert már nem élnek a szüleim, rokonaim sincsenek, nekem pedig semmim sincs.

Engem is érdekelnének a vélemények..

2013. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
És mit tennél? Vissza a szülői házba? Ha albérletbe költözöm, azt nem tudom fizetni sajnos. Lakhatási lehetőségem meg másutt nincsen. :( A szülői ház 240 km ide, szóval kicsit necces.
2013. máj. 27. 13:40
 4/28 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos tanácsot nem tudok- és ilyen esetben talán nem is ildomos - adni. De én is ugyanilyen helyzetben vagyok, csak egy gyerkőccel. Nálunk egyéb problémák voltak, amik miatt nagyon eltávolodtunk egymástól. Ő is érzi, hogy ez így nem az igazi, én is érzem, próbálkozunk helyrehozni, de valahogy nem akar visszagyulladni az a bizonyos láng. Nagyon nehéz, és tényleg megértelek. De nekünk is az van, hogy tök jó helyen élünk, most spórolunk saját lakásra (amire lassan lejár a lekötés), tudnánk lépni egy olyat, amire mindig vártunk, de valahogy mindketten úgy érezzük, hogy nem együtt. És ez olyan szomorú. El tudnék költözni, valószínűleg fenn is tudnék tartani egy albérletet, de látom, hogy a kisfiam mennyire odavan az apjáért, amúgy mi még el is vagyunk együtt, de inkább baráti szinten. Beszélgetünk, hülyéskedünk néha, de attól félek, hogyha egyszer jön valaki, akkor már pl. nem fogok tudni ellenállni, mert vágyom az intimitásra, a szerelemre, a kötődésre valakivel. És ezt vele úgy néz ki, hogy nem tudjuk visszahozni.


Még egyszer írom, nem tudok tanácsot adni, ezt neked kell mérlegelned magadban, hogy mennyire rossz és elviselhetetlen így. Ha nagyon boldogtalan vagy, akkor lépj és próbálj meg új életet kezdeni először egyedül, aztán esetleg valaki mással. Ha még úgy érzed, hogy több a pozitívuma ennek a helyzetnek mint a rossz, akkor maradj még és próbálj meg küzdeni. De elhiszem, hogy belefáradtál.

2013. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Én amúgy 24 éves vagyok ráadásul... (4-es)
2013. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
11%
A tv-be ugyanilyen eset volt mint a tietek és kiderült hogy a férfi nem tud úgy tekinteni a feleségére mint nőre csak mint anyára.Ők elmentek terápiára és megoldódott minden.Nem szabad ilyen könnyen feladni.Meg lehet oldani,csak kérjetek segítséget.
2013. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy küzdeni már nem akarok. Nem nem tudok, hanem nem akarok. Nekem már nem kell ez az ember, nem tudom tisztelni, mert ő se tisztel engem. Nem tudok felnézni rá. Persze mi is megvagyunk, kb mint a tesók, de ezer éve nem csókolóztunk, nem tudnám megcsókolni. És közben persze őt is imádják a gyerekek, mindenki szerint idilli kis családunk van, a párom mindenki szerint tökéletes társ, csak hát, tudjátok hogy van ez, kintről semmit sem látni abból, hogy hogy rohad belül az egész.

Sajnálom, hogy ilyen sokan vagytok hasonló helyzetben.

2013. máj. 27. 13:49
 8/28 anonim ***** válasza:
Én egy megoldást látok. Leülsz vele, és elmondod így, őszintén az egészet. Hogy küzdöttél, de elfáradtál, és ha nem fogja meg a kezed és nem partner, akkor elmész. Azt is elmondanám, hogy már nem kívánom, és szabadulnék, de valami még visszatart, és ezért a valamiért próbáljátpok meg.
2013. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
én azt mondom lépj...én megtettem 2gyerekkel az egyik 5honapos...nekem a terhesség alatt "esett le"te Úristen kivel élek...most a nagyimnál lakunk mert így könnyebb és takarékosabb...sajnos bebízonyosodott ki ő....a gyerekéhez azóta soha nem jött...én boldog vagyok és bátran nézek a jövőbe,tele vagyok tervekkel,célokkal....és imádom a gyerekeim
2013. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
8-as, az a baj, hogy ha így elmegyek a végletekig, az már a kapcsolat végét jelenti. Mert ő nem fog tenni semmit, hogy jobb legyen. És félek. Főleg az anyagi bizonytalanságtól félek. Hogy ezt így elmondom neki, és azt mondja, hogy "oké, akkor menjünk szét, költözzetek el!" és én nem tudok elköltözni. Akkor ez csak üres beszéd nem igaz? Onnantól ő tudni fogja, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagyok. Tán még csajozni is fog, hisz "ő megmondta, h nem szeret, minek legyek hűséges". Jól nem járhatok.
2013. máj. 27. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!