Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az autistákr...

Mi a véleményetek az autistákról/asperger szindrómás emberekről?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen értelemben?
2013. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pl. jellem, vagy képességek, tudás vagy bármilyen szempontból. esetleg van ilyen ismerősöd?
2013. jún. 12. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez most milyen kérdés, bélyegezzünk meg embereket, vagy mi?
2013. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem erre gondoltam, hanem a kérdésben említett emberek pozitív tulajdonságaira.
2013. jún. 12. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Rendben, de én is kérdezhetek?


Mi a véleményetek az epebajos emberekről?

Mi a véleményetek a cukorbeteg emberekről?

Mi a véleményetek a náthás emberekről?

Mi a véleményetek a sánta emberekről?

Mi a véleményetek az egészséges emberekről?

2013. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ahány ember, annyiféle. Ahány autizmus spektrumzavarral élő, annyiféle.


- Nehezen értik a társas/kommunikációs helyzeteket, azt hogy mit akar a másik ember

- Bizonyos dolgokban naivak

- Gyakran szemtelennek, idegesítőnek tűnnek

- Nehéz őket kimozdítani a megszokott környezetükből, dolgaikból, nehezen tűrik a változást

- Nehéz megfejteni az érzéseiket, gyakran szenvtelennek tűnnek

- Elég gépies, gyakorlatias a gondolkodásuk

- Gyakori a szorongás, az aszociális viselkedés - olyasmitől tartanak, stresszelnek, amitől nem kellene

- Hajlamosak negatívan látni a helyzetüket

- Nagyon őszinték

- Egy őket érintő témáról nagyon sokat tudnak (beszélni)

- Kimagasló eredményekre képesek az őket érdeklő dolgokban, kitartóak

- Ragaszkodnak a rend(szer)hez

- Logikus a gondolkodásuk, modellezik a világot, rendszerben gondolkodnak, átlátják a bonyolult "mintázatokat"

- Becsületesek, ragaszkodók, hűségesek

- Néha igencsak furcsák, különcök

- Nehéz kitalálni, hogy kedvelnek-e valakit, mit akarnak

Most ennyi jutott fejembe.

2013. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó kommentelő!

Köszönöm a válaszod. Én asperger szindromás vagyok és úton vagyok a diploma felé (agrármérnök), különféle tanulmányi versenyeken is részt veszek a mai napig. Középfokú nyelvvizsgával rendelkezem angol nyelvből (szóbeli). Amúgy neked autista/aspergeres ismerősöd? Ha igen, mik a jellemvonásai, illetve milyen iskolai végzettsége van?

2013. jún. 14. 07:53
 8/12 anonim válasza:
100%
Az én kisfiam is aspergeres. Csodálni való ember, mint te is. Lehet, hogy más vagy, de okos és különleges. Van felnőtt korú lány ismerősöm is, aki aspergeres. Több nyelven beszél, tanítónő külföldön. A kisfiam pedig már 3 évesen olvasott, számolt, írt. Lehet, hogy elfogult vagyok... de Ti mindannyian különleges emberek vagytok, akik másak, de szerethetők. Nagyon is.
2013. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. Én is lány vagyok és aspergeres. Az ilyen emberek született tehetségek, csak az a baj, hogy sokan elvesznek közülük.
2013. jún. 19. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Nemcsak ők értenek meg nehezen másokat, hanem gyakran őket is nehéz megérteni. Mint egyik ismerősöm, akivel konkrétan elbeszélünk egymás mellett. Ő autista, én nem, viszont én gyakran beszélek kissé rejtjelesen, tele irodalmi utalásokkal elfelejtve, hogy nem mindenki ismeri azokat a műveket, amiket én igen. Eredmény: kész káosz.

És tényleg idegesítőek. Ezt nem bántásból mondom. Én is elég magamnak való, visszahúzódó, kevés baráttal bíró ember vagyok, az elmúlt pár évben még visszahúzódóbb lettem, és gyakran fordulok az iróniához, amit persze sokan nem értenek. És türelmetlen vagyok, aminek az eredménye, hogy bántó leszek. És az idegesítő, őszinte autistának őszintén megmondom, hogy idegesítő. De hát mégis mit mondjak, ha az igazat akarja tudni?

Eltértem a tárgytól. Szóval különösebb bajom nincs velük, és tulajdonképpen el is fogadom őket, csak sokszor úgy fest - a hangulatom miatt - kívülállóknak, mintha lenézném őket, holott nem így van.

2013. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!