Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzek így? Mi bajom lehet?

Miért érzek így? Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mi van velem mostanában, azt vettem észre magamon, hogy azokkal a gépes játékokkal játszok, amiket régen annyira szerettem. És most újra és újra akarom játszani őket, valami nagyon furcsa érzést nyitnak meg bennem, boldogságot, de amint egy játék véget ér depressziós leszek. Tényleg nem tudom mi van velem.. Érzett már valaki ehhez hasonlót?

2013. jún. 18. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Éreztem hasonlóan, de nem estem depresszióba a végén csak kicsit csalódott voltam mert véget. Van más elfoglaltságod, tennivalód a gépezésen kívül? Vagy ha valami bajod van (mármint lelki) akkor szerintem csak visszamenekülsz a játékaiba mert azokkal kapcsolatban nem lehetnek rossz emlékeid és még jó érzéssel is töltenek el mert akkor "minden rendben van". Remélem érthető volt a válaszom. :)
2013. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól írta.

A játék végének hajszálnyi köze sincsen a depressziódhoz, inkább egy olyan folyamatot képzelj el, mint amikor egy narkós anyag nélkül marad. Valamit kompenzálsz a játékkal, vagy elnyomsz valamilyen problémákat vele, ezért van az, hogy amikor véget ér, akkor levert hangulatba kerülsz.


Mindenesetre, ezzel nem vagy egyedül, sokan vannak még, akik hasonlóan a játékba menekülnek. Amerikában például néhány éve letartóztattak két szülőt, mert annyira beleásták magukat a játékba, hogy elhanyagolták a gyereküket, aki éhen halt. Ez persze egy extrém eset, de szemlélteti azt, hogy az egyszerű játékkényszer alatt komoly pszichológiai gondok lehetnek.

2013. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van...:) Én valami olyasmire gondoltam, hogy az akkori szép emlékeimet próbálom újra átélni...:)
2013. jún. 19. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!