Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik azok a konkrét TEVÉKENYSÉG...

Mik azok a konkrét TEVÉKENYSÉGEK, amik növelik az ember önbizalmát?

Figyelt kérdés
Pl. mozgás/sport, akaraterő próba (kisebb célok kitűzése és elérése), képzeletbeli beolvasás az undok főnöknek stb. :D Vannak még ilyen napi szinten gyakorolhatók?

2013. jún. 19. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Karate,kungfu és egyéb harci művészetek,sok tanulás,olvasottság,tájékozottság. A tesznyeség,lustaság,semmittevés nem megfelelő tevékenységek.
2013. jún. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%

Én a jógára esküszöm!!! Sokkal sokkal nőtt az önbizalmam, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem.

Szóval jóga.

2013. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem foglalkozz olyan dolgokkal, amiket szeretsz, amikben úgy érzed, jó vagy! Ez talán segíthet.

Illetve én ismerek egy módszert, ami sok embernek bevált, én most próbálkozom vele. Elsőre kicsit röhejesnek hangzik, de hát állítólag működik, semmibe sem kerül megpróbálni és nem veszíthetünk vele semmit. A lényege, hogy minden nap állj a tükör elé, és mondd magadnak az elérni kívánt célt néhányszor egymás után, pl: "Magabiztos és vidám vagyok." Ne add fel, akkor sem ha hülyén érzed magad közben és nem is hiszed el. Azzal magyarázzák a sikerét, hogy bár te nem hiszel magadnak, a tudatalattidban megragad a dolog és egy idő után észre fogod venni, hogy tényleg sikerült elérni a változást. :)

Sok sikert!

2013. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából, amit eddig írtak: sport, tanulás, minden, amivel több leszel.

Én elég önbizalomhiányos vagyok, de a fogyókúrámban elért eredmények, a nyelvtanulás, a hobbim, a barátok ragaszkodása segít felülemelkedni az "önlebecsülésen".

Ja, és még az, hogy évek óta önálló vagyok, teljesen önellátó minden segítség nélkül, ami főként akkor tesz büszkévé, ha olyan nőtársammal találkozom, aki csak azért van valakivel, mert anyagilag így az előnyösebb.

Nem mondom, hogy teljesen fel lehet számolni az önbizalomhiányt, de javítani sokat lehet rajta.

2013. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők mind jókat írtak. A jógáról csak annyit, hogy nem közvetlen önbizalom növelő technika, de ettől függetlenül jó tipp, mert ellazít és kitisztítja a fejed, mindkettő fontos az önbizalom eléréséhez.


Az eddig felsoroltakhoz még hozzátenném a félelmek leküzdését. Itt lehet szó bármilyen félelemről, a legapróbbaktól a legmélyebbekig, a lényeg az, hogy szembenézz olyasmivel, amit talán egész életedben elkerültél, pl. nyilvános beszéd ,szociális fóbiák, ismeretlen/új helyzetektől való félelem, de ide tartozik a tériszony, az aquafóbia, stb.

A fóbiákat azért jó felismerni és legyőzni, mert amíg uralkodnak valaki felett, addig jelentősen csökkentik az adott személy önbizalmát.

2013. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

a tánc igazi bizalom teszt


mikor emelgetnek, meg kell tanulnod mennyire bízol bennük, és magadban


mikor kiálsz a szinpadra és eltáncolsz nekik valamit EGYEDÜL, az olyan érzés mintha a paradicsomban lennél

ha nem bízol magadban, akkor semmi nem fog sikerülni

2013. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Számomra ezek:


Sport

Művészetek

Meditáció


(és az első válaszoló által írt dolgok)

+

Az amit az ember maga azt csinálja amit szeret, legyen az bármi (és nem érdekli mit szólnak érte mások!).



A képzeletbeli pofánverés is jó ötlet, bár csak a szarkedv oldására szoktam ajánlani :D

2014. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rendszeres sport!!


Olvasás,nyelv tanulás!!


Motorozás! Ha férfi vagy akkor egy krosszmotort hetente többször kihúzatva minden helyre áll az önbizalmaddal! :D

Jogsi se kell csak a motor legyen meg! :D

2016. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!