Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden országban így működik ez?

Minden országban így működik ez?

Figyelt kérdés

Mezei érettségi mellett két szakmával rendelkezem(bádogos,ács),17 éve folyamatosan dolgozom az építőiparban.

Szerencsére a tél egy részét kivéve mindig volt munkám.

Édesapám rendőr volt,47 évesen nyugdíjazták,azóta csak piál,lumpol.

Nagyon sok volt rendőrt ismerek általa,van köztük olyan is,aki már 39 évesen nyugdíjas lett.

Az a tapasztalatom,hogy ezeknek az embereknek a 80%-a teljesen lezüllik,a maradék kettő pedig a jónak mondható nyugdíj mellett elmegy a vagyonvédelembe feketén dolgozni,elvéve mástól a munkát.

Mégis hogy gondolják a törvényhozók?

Életerős fiatalemberek ennyire korai nyugdíjazása indokolt?

Miben tudnak úgy leépülni,hogy ne tudnák a munkájukat továbbra is elvégezni?

17 éve cirkálok a tetőkön mint egy mérgezett egér,bizony már így közel a 40-hez,jelentkeznek reumatikus fájdalmaim.

Napi 10 óra munkaidő,szabadság nincs(legalább is fizetett),utazási hozzájárulás 0,a nettó 700 ft-os órabéren kívül semmi mást nem kapunk.

Még a munkaruhát is magunknak kell finanszírozni.

Hányingerem van már ettől a szemlélettől,mégis hogy gondolják,60 évesen is vidáman ficánkol az ember fagyban,kánikulában egy tetőn?


2013. jún. 22. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Én nem szeretem a rendőröket, de azt elismerem, hogy egy elég kemény szakma(mondjuk egy bádogoshoz képest). Nem azt mondom, hogy a bádogos nem az, de azért nem kevés stressznek van kitéve egy rendőr. Ami sokkal rosszabb bármilyen fizikai kórnál. Ez az a szakma, ahol az idegeid 100% hogy tönkremennek, nem véletlenül lesznek öreg korukra züllöttek. Ja, és nehogy azt hidd hogy egy mezei rendőr(akiknek a legrosszabb) több a fizetése, mint neked.

De ha nem tetszik a mostani helyzeted, még 40 évesen is simán lehet váltani. Menj el, tanulj valami szakmát. Ismerek olyan embert aki hasonló korú mint te, és napi 10 óra munka mellett járt egyetemre levelező szakon. Csak hozzáállás kérdése, hogy ne panaszkodj, hanem változtass.

2013. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazat adok neked kerdezö.Lehet hogy sztresszes a munkajuk,de ma kinek nem?Biztos neked is,es meg az eröd egesszeged is oda lessz.
2013. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert ha mindenki valtoztatna,es senki nem akarna fizikai munkat vegezni,mi lenne?A kerdes nem is arrol szolt,hanem az igazsagtalansagrol.Meg kell becsülni azokat is aki nekünk nehez körülmenyek között dolgozik.
2013. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És milyen a nem mezei érettségi?
2013. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én még 88-92 között végeztem,nem tudom hogy azóta mivel bővítették a képzést.

Azt tudom hogy már létezik 9-10. osztály,de igazság szerint nem követem nyomon a mostani iskolarendszert.

Én szeretem amit csinálok,külföldre nem megyek még dupla bérért sem,annál a két éves kisfiam sokkal többet ér.

Inkább vele és az asszonnyal töltöm minden szabad percem,én csak igazságtalannak tartom,hogy még olyan rendőrök,katonák is 40 évesen nyugdíjasok,akik a szolgálati idejük utolsó 10 évét irodában töltötték.

Stresszes a munkájuk?

Jó nagy részük nem a szakma iránti szeretetből választotta a hivatását,hanem pontosan a korai nyugdíjazás lehetősége vezérelte őket.

2013. jún. 22. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!