Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szokott olyan lenni, hogy...

Szokott olyan lenni, hogy felnéztek facebookra, de az üzenetekre nem válaszoltok? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
Sose tudtam ezt megérteni, esetleg akkor nem írnék vissza, ha nincs időm, de akkor meg nem is nézek fel facebookra alapból, nem? Vagy valakinek van erre valami magyarázata?
2013. júl. 4. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A netikett szerint alapvető időszerűen válaszolni az üzenetekre. Egyeseket ez nem érdekli és csak akkor válaszolnak, amikor kedvük van rá, de előbb-utóbb mindenki megtapasztalja milyen az, amikor valaki figyelmen kívül hagyja a másikat.
2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha valaki rendes levelet írt nekem, vagy kérdez valamit, arra mindig válaszolok. De ha csak unatkozik és csetelni akar, nekem meg nincs kedvem/időm hozzá, akkor nem kezdek el visszaírogatni. Mondjuk én eleve nagyon rühelltem, amikor a facebook egybemosta a levelezést és a chat-et. Sokkal jobb volt, amíg két teljesen külön funkció volt.
2013. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A facebookra felnézni rövidebb idő, mint válaszolni egy üzenetre. Lehet, hogy van időm egy pillanatra felnézni, de a barátaimnak normális, összeszedett üzenetet akarok írni, azt nyilván nem két másodperc alatt fogom összecsapni.
2013. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, én is szoktam olyat hogy csak kevés időm van és csak felnézek, de ha látom hogy írtak akkor elolvasom, max írok hogy most nem tudok válaszolni, csak kicsit felnéztem, már megyek is, majd később írok. Vagyis nálam ez az alap. Csak már kicsit kezd idegesíteni, mikor valaki lájkol, posztolgat, meg épp beírja milyen filmet nézett meg, közben meg várnám hogy válaszoljon, ráadásul nem is azért írtam rá, hogy mizu. És egyre több ilyet tapasztaltam..:\ És nem hiszem hogy velem lenne bajuk, mert olyannak alapból nem írnék akivel nem vagyok jóban..
2013. júl. 4. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Velem pár ember rendszeresen csinálta. Láttam, hogy elolvasták az üzenetemet, de nem válaszoltak, napokig. Bezzeg én mindig álljak készen. Utána ugyanezt csináltam velük. Akkor persze lett felháborodás.:)

Egy régi barátnőm csinálja ezt elég gusztustalan módon, régen nagyon jóban voltunk, aztán kezdtem éreztetni durván a dominanciáját elég bunkón, ezért hanyagoltam a kapcsolattartást. Rám ír néha, jaj drágám(öh), de jó lenne beszélgetni, mikor futunk össze? Ilyenkor általában megírom neki, hogy mikor érek rá. És utána nem válaszol. Csak el kezd posztolgatni két óránként idiótaságokat, mutatja mennyire társasági ember, mennyire boldog, mit csinál éppen. Sajnálom, annyira átlátszó. :(


Szerintem viselkedj Te is úgy az emberekkel, ahogyan ők állnak hozzád.

2013. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mi a jobb? Írni, hogy "itt vagyok, de majd csak X óra múlva fogok írni", vagy szó nélkül cska később írni? A "majd valamikor írok" tűnhet ám nagyon lerázónak is.

Egyébként: azért, mert lehet, hogy felnézni van idő, de egy értelmes (nem 1-2 szavas) választ megírni nincs. Mert előfordulhat ilyen.

2013. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös, megértem, az ilyennel nem kell foglalkozni, nem érdemel ennyit, viszont én nem tudnék így viselkedni velük, mert jóba vagyunk és amúgy semmi bajom velük. Meg most szándékosan sem fogok csak direkt napok múlva válaszolni.

6-os, nekem egyértelműen jobb ha adnak valami életjelet, mint csak szó nélkül nem írnak. És már nagyon kezd idegesítni, elég kíváncsi lennék egy válaszra most is, és szerda óta nem válaszolt az illető, közben meg látom hogy x órája mindig fent van. Persze megértem ha elfoglalt, vagy nem otthon van esetleg, vagy bármi, de akkor írná meg hogy ekkor meg ekkor tudok csak válaszolni, addig ne várd te hülye...

2013. júl. 5. 07:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Velem is gyakran megesik ez, hogy felmegyek, mert pl. várok egy üzenetet, de ha tudom magamról, hogy nincs időm vagy kedvem válaszolni valakinek, akkor nem is nyitom meg az illető üzenetét.

Igaz,'lájkolgatni' egyáltalán nem szoktam, posztolgatni és kommentelni nyilvánosan ritkán, ilyen esetben pedig főleg nem, így nem tudják, mikor vagyok fent (chat kikapcsolva).

Utálom én is, hogy kérdezek valamit, az illető látta, de nem reagál semmit, pedig egy sima igennel vagy nemmel válaszolhatna. :)

21L

2013. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó, én azért nem napokról beszéltem.

Nem olyasmire utaltam, amikor valaki naponta hússzor bejelentkezik, de 2 hét, mire reagál.

Hanem olyanra, amikor mondjuk meló közben felnézek facebookra, és ha valami nem egetverően fontos, majd délután megválaszolom.

2013. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bocsi az OFF-ért de ha én megnézek egy üzenetet akkor a küldője látja hogy én mikor néztem meg? Vagy hogy egyáltalán elolvastam?

Volt, hogy nekem sem volt időm és próbáltam "láthatatlan" maradni. Nem osztottam meg semmit, nem lájkoltam, csak az üzit néztem meg.

2013. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!