Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntöttem?

Szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Mindig is volt tehetségem a rajzoláshoz és ezért régebben gondolkodtam azon, hogy elmegyek művészeti suliba. Csak aztán mindenki azt mondta, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni rajzosként így hát letettem róla... És most ott tartok, hogy pincérnőnek fogok tanulni jövő évtől! Szerintetek helyesen döntöttem, hogy lemondtam a rajzról?
2013. júl. 11. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Abban nem, hogy keresel egy olyan szakmát amivel tudsz pénzt keresni, de a rajzról nem kell lemondani. Keress olyan lehetőségeket, hogy fejleszd a tudásod, aztán később mehetsz ebbe az irányba is. Vagy megmarad hobbinak, de az álmaidat nem kell feladni.
2013. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, rajzból nem tudnál megélni, pincérnőként igen.
2013. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek az élet érdekes kérdései.


Vannak dolgok, amik soha nem derülnek ki igazán. Ilyenek a döntések is, amelyek úgy alakítják a sorsot, akár egy szerteágazó folyó. Végigmész az egyik ágán, de soha nem fogod megtudni milyen lett volna, ha egy másik ágát választottad volna. Nyilván elképzeléseid lehetnek, de biztosan nem tudhatod, mert elvégre nem történt meg.


A te esetedben érthető miért döntöttél a pincérnői munka mellett és idővel fogod majd megtapasztalni, hogy olyan munka-e, amelyet képes lennél egy életen keresztül ( vagy legalább egy hosszabb ideig ) végezni.


Annyi kimenetele lehet adott dolognak és annyi alternatíva létezik, hogy nem is csoda, ha az ember nem tudja adott pillanatban, hogy mi fog történni az elkövetkezendő időben.

Vannak személyek, akik hosszú évek után jöttek rá, hogy mire hivatottak és otthagyták a régi munkájukat új életet kezdve, vannak mások akik csalódottan élik végig az életüket a munkájuk miatt, vannak olyanok akik első pillanattól követték a saját elképzelésüket és sikerrel jártak, vannak az utóbbival ellentétben azok, akik koldusként végezték egy város poros utcáin. Tehát ha az életet nagyító alá vesszük, akkor rájövünk arra, hogy végtelen utak léteznek és korlátlan esélyek.

2013. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen, mert a rajzolásból tényleg nem lehet megélni, viszont hobbiból csinálhatod :)
2013. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!