Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiknek van autista ismerőse,...

Akiknek van autista ismerőse, barátja, azok mindent megengednek nekik? Még a sértegetést is?

Figyelt kérdés

Most a rokon nem számít, csak a nem rokoni kapcsolat. Tehát ő sértegethet titeket egy online felületen, de ti nem írhattok neki vissza semmit, még enyhe, kisgyereket enyhén dorgáló hangnemben sem?

Van két ismerősöm, az egyikkel szoktam találkozni is, a másikkal csak írásban értekezünk, mert nem lehet érteni, amikor beszél. Az írását igen. Viszont általában összevissza irkál mindig mindenfélét, és nem tudom, hogy azért csinálja-e, mert nincs tisztában vele, hogy mit ír, vagy azért, mert tudja, hogy ő autista, és így "bármit" megtehet. Az első ismerősöm meg minden webes felületen nyilvánosan sajnáltatja magát, jó, biztos nekem is el kéne fogadnom, hogy ők nem tudnak megváltozni, ilyenek stb, de egy idő után nem megy. Főleg, hogy olyan szinten sajnáltatja magát, hogy elsőre nem is derül ki, hogy ő más, mint a többiek. Csak esetleg a igéket ragozza furcsán.



2013. júl. 16. 17:16
 1/8 anonim válasza:
Az autisták beteg emberek, akiknek az agyukkal van problémájuk... leegyszerűsítve ez lenne a lényege. És nem, nem direkt írogat összevissza, neki ez összefüggőnek számít. Nehéz megérteni a gondolkodásukat és elfogadni még nehezebb. Csak türelem és nyitottság, ha megbánt, akkor szólj neki hogy ez rosszul esett.
2013. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Először is el kellene neki magyarázni, hogy a nyafogástól tuti nem lesz jobb neki, ráadásul másoknak se túl jó olvasni. Használjon más mércét, örüljön apróságoknak, változtasson.


Azt tudnod kell, hogy ha nem is mutatja, a barátságod nagyon fontos neki. Azzal, hogy foglalkozol vele, segítesz neki.

Szerintem nem tudja, hogy sértőt ír, vagy érthetetlenül ír. Érdemes elmagyarázni, hogy miként értetted a dolgokat, és ez téged bánt.

2013. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Persze,hogy nem szabad.Egy autista szociopata,pont az emberi kommunikációt nem tudja normálisan értelmezni.


Nekem van evvel tapasztalatom a lányom egy autistával jár már 6 éve egy osztályba,aki állandóan bukdácsol és helyette a tanárok írták meg a kis füzetet,hogy mi lesz ha nagy lesz,mert ő nem tudta.

Hiába mondják a tanárok,nem hajlandóak elvinni a szülők.

Az egész osztály be van tanítva,hogy ő más mint a többiek és nem szabad vele szóba állniuk.(amúgy nevetséges,az én időmben simán eltanácsolták volna)

Volt,hogy a tök szelid lányomat iszonyatosan megharapta,mert az volt a fixa ideája az autistának,hogy az egyik fiút bántani akarja,pedig pont hogy nagyon jóban voltak,csak ő félreértelmezte.

Ha valaki mellé ültetik mindig retteg a másik gyerek.

2013. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
62%
utsó, mert szarul van nevelve a gyereked... már bocs, de elgondolkozhatnál, mi van, ha a te gyereked lenne autista? és ez ugyanarra az osztályra vonatkozik, MINDEN szülőre és gyerekre. tessék megnézni a Mintadiák c. filmet és lehet gondolkozni...
2013. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó te miről beszélsz?


A te gyereked van szarul nevelve kikérem magamnak.


Amúgy nem tudom te hogyan szűrted le abból,amit leírtam,hogy hogy van a gyerekem nevelve,mert nem arról írtam.


Azt írtam,hogy van egy nagyon jó fiúbarátja a lányomnak az osztályból,akivel cserélgettek dolgokat és egyszer csak mikor szintén valamit kicseréltek egymással az autista odament a gyerekemhez és iszonyatosan beleharapott.Ráadásul pont akkor léptem be én is az osztályukba.


MIT GONDOLSZ a tanárok miért kérték arra a gyerekeket,hogy kerüljék ezt a fiút?Ráadásul a legnagyobb és a legerősebb is.

2013. júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Ja és 22:52-es én nem filmeket néztem,hanem a valóságot éljük meg!


Nagyon rühellem a te féle okos tojás típusokat,akik filmek alapján olyan okosak,akkor legyél okos,ha a te gyereked van kitéve az osztályban egy autista kiszámíthatatlan reakciójának!


A filmeket pedig felejts el,nem a valóság,az autisták betegek:Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg.

2013. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem szintén az életből van tapasztalatom,nem a filmekből.


Az autisták pont a pozitív megnyilvánulásokat értelmezik sokszor pont ellenkezőleg.


Akit én ismerek is kerüli mindenki,mert egy kedves felé irányuló gesztust is úgy reagál le,hogy üvölt vagy ha olyanja van nekitámad az embernek.


Pont a pozitív szeretet megnyilvánulásokra reagál ellenkezőleg.Az anyjával el van,időnként az anyját hallom kérdezgetni a gyereket,miért fél tőled mindenki,ne bántsál másokat stb.ugyanis az anyja nem akar szintén szembesülni a dologgal.

De hát a szülőt ilyenkor nagyon tudom sajnálni...

2013. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én pár hónapja ügyelek egy autista gyerekre, nem beszél. Az autista nehezen fogad el embereket, nem tud kapcsolatot teremteni. Azért agresszív ha valamit nem ért és az neki ismeretlen, mikor dühöng vagy agresszív, akkor ő valójában retteg sokkal jobban mint a körülötte levők. Az autizmusnak vannak különféle fokozatai, és lehet hogy neki jót tesz az ha nem speciális iskolába jár hiszen valamennyire még is nekik is kell integrálódni a társadalomba. A speciális iskolákban különféle játékok során, kártyák segítségével tanulják meg a napi rutinjukat. Az egészséges gyerekek szülei el sem tudják képzelni, milyen drága, vagy milyen nehéz ilyen iskolába járatni, mivel nálunk kevés ilyen iskola van. Nyugatra sokkal több van. Én Londonban ügyelek a gyerekre, és az itteni sztereotípiáimmal mentem ki és kellemeset csalódtam. Ha a gyerek elkezd sírni egy játszótéren, üzletbe, megkérdezik esetleg hogy segíthetnek valamiben? és ha mondom, hogy autista, mindenki meg várja nem idegeskedik, nem menekül el, hanem időt adnak nekem, hogy elmagyarázgassam és rá jöjjek mitől ijedhetett meg. Senki nem úgy kezeli mint egy leprást, és hogy miért nem hagytam otthon miért hozom nyilvános helyre. Az emberek hozzá állása sokkal jobban megtudná könnyíteni nekik a mindennapjukat. Ha megszokta a rutint, hogy elmegy az iskolába milyen óra miután jön, és persze a tanítók sem arra buzdítanák a többi gyereket, hogy kerüljék el (ez a legrosszabb dolog amit tesznek egy ilyen betegségben levő emberrel, gyerekkel). Fejlődnek ők is csak lassabban. Minden szülő legyen hálás hogy az ő gyereke egészséges, és ha egy kis lelke van az embernek, a saját gyerekét megtanithatja tolerálni a körülötte levő emberek betegségét.

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak (elnézést de felháborodtam a kommenteketolvasva) rengetegszer el kell neki mondani, ha téged zavar, hogy miket irkál ki és meg bánt vele, nem elég egyszer, és minél egyszerűbben azokat megérti, amúgy olyan mintha őt nem érdekelné, mert a saját világában el van, de a kitartásnak és sok türelemnek meg van a gyümölcse. Ő nem sajnáltatja magát.ő nem tudja az milyen. szerintem látta hogy ezt irkálják ki mások is és sokszor látta, hallotta panaszkodni az embereket, ez berögzült neki, ő nem tudja hogy ez jó vagy rossz. Rengeteget olvastam ezzel kapcsolatba mióta rá ügyelek, és a szülőkkel is eljárok hetente ilyen speciális igényű gyermekek szüleihez beszélgetni, meg orvosok, gyógypedagógusok is ott vannak. "Ha nem tudsz segíteni, rosszabbá ne tedd az ő életét "- ez az egyik kedvenc mottó amit mondogat egy orvos

2013. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!