Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinetek milyen ez az...

Szerinetek milyen ez az idézet? Ti hogyan értelmeznétek, miről szól?

Figyelt kérdés

"Ember,küzdj és bízva bízzál"

(Madách Imre-Az ember tragédiája)



2013. júl. 25. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, mennyire szeretem ezt a művet. :)


Szerintem lényegében ez az élet értelme. Küzdeni a jóért, küzdeni fizikailag és lelkileg egyaránt, ezáltal fejlődni, s mellette hinni hogy elérjük, amit akarunk, esetleg hinni Istenben, hisz a hit adja a kitartást. Nekem ezt jelenti ez az idézet. :)

2013. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig is utáltam ezt a művet , mint a sz'rt, mert rám erőltették. :) De ez az idézet fantasztikus.
2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pagratan ***** válasza:
Számomra azt jelenti, hogy az élet küzdelem. Bizalom és remény nélkül értelmetlen.
2013. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A küzdelem és remény kapcsolata is lényeges: küzdeni nem érdemes remény nélkül és remélni sem érdemes küzdelem nélkül.
2013. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én úgy hogy ha élni akarsz szenvedned kell érte vagyis küzdened.

és hitemnek kell legyen nem evilági dolgokban amiket nem lehet bebizonyítani és vakon megbízni dolgokban emberekben amikre nincs bizonyíték.

amit nem nagyon akarok elfogadni mert nem akarok senkiben megbízni mert mindenki csaló hazug állat magamat is beleértve.

szóval számomra a dolgozz és legyél naív, az értelmezése.

2013. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!