Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyik barátom egyik nap,...

Az egyik barátom egyik nap, mikor találkoztunk, azt mondta, hogy ''csá, na mi a stájsz? '' én kicsit meglepődtem, mondom ez valami új szleng, bizos azt jelenti hogy helyzet. Valaki már hallotta ezt? Mit is jelent pontosan?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Régi szleng, már rég kiment a divatból.


Mi a stájsz? : Mi a helyzet? Hogy állnak a dolgok?

2013. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban régi szleng, a 30 éves bátyám szokta ezt mondani néha. Az ő tini korában volt ez divat, megfelel a mai mizu?-nak.
2013. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 40-es vagyok, de már az én tinikoromban is avult volt. Egyébként valóban "mi a helyzet?" az üzenete.
2013. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:))
2013. júl. 29. 16:13
 5/6 anonim válasza:
Én 17 éves vagyok, de én használom elég sokszor, mert tettszik maga a szó :D De tényleg azt jelenti, amit a fentiek is említettek.
2016. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 msebi06 válasza:
100%

Előző hozzászólásokból kiderül, hogy legalább 30 éve is már "elavult" volt. Én 23 vagyok, tini korom óta használom, és környezetemben is sokan. Ha ennyi idő után is még használják, akkor csak nem elavult, főképp nem 30 éve elavult.


Nem kötekedésként írom, csak föltűnt a hozzászólásokból.

2016. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!