Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Normális hogy kis húgom 6...

Az Normális hogy kis húgom 6 éves most megy 1. -osztályba és nem tudja kimondani R betűt? . Tudja hova kell rakni a nyelvét de abból az R-ből L lesz. és ez engem nagyon zavar mert nem akarom h cikizzék őt az iskolában.

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 05:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gyakran előfordul :P Sajnos sokszor gorombák a többiek és tényleg cikizik.. de ez rövid időszak lesz, mert szerintem gyorsan fejlődni fog :)
2013. júl. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a miénk is pont így volt,

de elkerült egy logopédushoz,és ez a gond egy életre megszünt,

2013. júl. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen, normális. Majd elküldik logopédushoz, és hamar megtanulni. Nekem is így volt, csak nekem "J" lett belőle általában. :)


(Amúgy nem a R-betűt, hanem a R-hangot nem tudja kimondani. Betűt írunk, hangot mondunk...)

2013. júl. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*megtanulja
2013. júl. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
suliban lesz logopédus foglalkozás, régen nekem is voltak ilyen problémáim az R és S/Sz betűkkel, kicsit játékos gyakorlatokkal segíteni fognak
2013. júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ne aggódj, még fejlődni fog. :)
2013. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak normális, sőt bajnak sem baj, a problémát logopédus orvosolja, de oda már el lehetett volna vinni előbb is, ha aggódtok a cikizés miatt.

Nagycsoportba már simán járhatott volna és akkor az iskolára már nem lenne ilyen gondja

2013. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én harmadikos koromban tudtam először R-t mondani :) logopédushoz jártam elsőtől egészen odáig.. mégis értelmes vagyok, nincsen semmi problémám. cikizni engem sosem cikiztek, de ki tudja, ma már nagyon más világ van.
2013. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, én is hallottam hasonlót, meg lehet majd tanulni :)


Ha mégse, mert ez egy beszédhiba, ami valamiért van, és nem lehet segíteni, akkor... akkor se vészes. Van egy barátom, aki raccsol, de egy idő után nem tűnik fel.

2013. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ő az első és nem is az utolsó aki így meg suliba...

Nekem a nagyobb már 3 évesen tisztán, érthetően beszélt, a kicsinek a nagycsoportban lett meg a legtöbb hang (végre macska lett a matka). 2. osztály közepére tudta rendesen használni az R betűt, tehát nemcsak berregtetni, hanem jól használni.

Barátnőm kislánya 5. osztályra tudta kimondani...


A suliban van logopédus, a gyerekeket az év elején felméri, eszerint eldöntik, hogy kinek kell menni. A húgodnak biztos mennie kell, és majd foglalkoznak vele.

2013. aug. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!