Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lakodalomban miért kötelezőe...

A lakodalomban miért kötelezőek a mulatós zenék?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki mulatós zenékre "nyomja". Miért olyan jó ez? Nekem nem jön be ez a stílus. Nem is lehet külföldi zenékre? Ilyen mostani zenékre gondolok, mint a blurred lines stb. Igaz, a disco (?) felé húz, de nagy botrány lenne ebből vagy mi? Én pl. sokkal jobban érezném magam, arra is lehet táncolni.

2013. júl. 30. 18:47
1 2
 11/14 anonim válasza:
61%

Ha elhiszitek ha nem én egy faluban élek és környező településen elég sok szórakozóhely van. Amikor valamilyen rendezvényt szerveznek nálunk, akkor általában utána egy bál követi ami mulatós zenéket játszanak vagy 2 vagy több tagú zenekar. Éjfél előtt megvan a tombolasorsolás és utána általában az idősebbek elmennek haza - nyugdíjas korosztályt értem.


Az ilyen 10-35 év közötti személyek maradnak ott általában mindig mulatozni. Ennek a többsége 25év körüli vagy alatta levő.


Ahol én lakom nem elmaradottság van, mert fejlődünk mi is elég szépen, meg tudunk másra is bulizni, de ez mindig valahogy jobban összehozza a fiatalságot mint bármely más mostani zene.


26/F

2013. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem probléma, ha a zene tükrözné a pár ízlését, sőt, elvégre rólatok van szó, ez a ti bulitok, titeket ünnepelnek, és ti álljátok a céh egy jó részét is, aki mulatóst akar, az mulatósozzon az ő esküvőjén, nehogy már ti érezzétek rosszul magatokat!
2013. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
42%
Tudom, régi kérdés, de ez nagyon felbaszott. Most te hogy gondoltad ezt hogy lagziba disco, rock zene? Ez a hagyomány itt, és nagyon élvezhető a mulatós zene. Miért van az, hogy egy lakodalom ahol mulatós zene van, (mint mindig) általában hajnal 5-6 óráig is tart? Mert nem érzik jól magukat, biztos... Zenész vagyok, azért cseszett fel ez a kérdés ennyire. Zenéltem olyan szórakozó helyen ahol közel 600 embert szórakoztattam megállás nélkül reggelig. És azok közül mind fiatalok.. Most képzeld el, hogy néz ki az amikor viszik befelé káposztát akkor a disco zenénél milyen zenét pakolnak be? Semilyet... Mert nem tudnak ahhoz illőt. Vagy a rock zenénél. A mulatósnál egyszerűen ott van a "Káposzta káposzta". Vagy például amikor a levest viszik be... Vagy a húsokat. Meg még sorolhatnám. Szóval ennyi. Ezért hívnak mindig mulatós zenészeket lagziba. És nem kéne lenézni minket, mert egy lagzi kb délután 5-kor szokott kezdődni. Na most azt kéne elképzelned hogy azt neked egész este folyamatosan megállás nélkül végig kell zenéljed hajnali 5-6 óráig. Számold csak ki mennyi idő is az? 12-13 óra hossza.. Meg nem úgy van az, hogy te azt zenélsz amit te akarsz.. Ahhoz, hogy legyen jó hangulat ki kell ismerni a közönséged, hogy milyen típusú zenét is szeretnének hallani tőled. Meg ha elkezded játszani a mulatósokat, gondold el mit kap a torkod egész este..... Csak sokan azt gondolják hogy milyen egyszerű ez! Egy ilyen este alatt kb 200-300 mulatóst kell eljátszanod... Na nem lényeges, csak már leirtam, hogyha még olvassák akkor legyenek tisztába ezzel.
2017. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy középkategóriás esküvő ma Magyarországon 2-3M Ft. Ha valaki ennyit elkölt erre, az jól akarja érezni magát. Egy esküvő a párról szól. Ha Ők nem szeretik a mulatós zenét akkor nem lesz mulatós zene. Évi 20-25 esküvőn veszek részt szolgáltatóként és azok a legjobbak ahol szakítanak a bárgyú hagyományokkal és olyanra szervezik amilyenek Ők maguk. Egyébként én is mindig azt mondom, hogy az a legnehezebb a munkámban, hogy elviselem a mulatóst. A zenész kollégának meg üzenem, hogy se füle se farka annak amit írt, de klasszul megmutatta, hogy mennyire félti a munkáját és mennyire fogalma nincs alapból az esküvők világáról.
2017. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!