Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az itt kérdést feltevők...

Az itt kérdést feltevők jelentős része miért nem képes helyesen írni?

Figyelt kérdés
Főleg a szexualitás témában feltett kérdések zöme kiábrándító, mintha teljesen iskolázatlan emberek írnák. Az rendben van, hogy ebben a témában leginkább fiatal tinik kérdeznek, de ők is 6 évesen tanulnak meg írni, hogy lehet ilyen kritikán aluli a helyesírásuk tizenévesen? (Az automatikus helyesírás ellenőrzésről nem is beszélve...)

2013. aug. 1. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyel oda, nem érdekli, nem olvassa el amit írt mielőtt elküldi...
2013. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdekli őket. Lehet, hogy az iskolában, valamint "szükség esetén" tudnak helyesen írni, csak egy ilyen oldalon nem figyelnek erre. Nekem, mióta iskolába járok, hibátlan a helyesírásom. Amikor viszont a barátnőimmel chatelek, egyáltalán nem figyelek oda, hogy helyesen írjak.
2013. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én épp nem olyan régen találtam meg pár levelezést még az általános iskolából és én is megdöbbenve néztem,h miket és milyen helytelenül irkáltunk. Fogalmam sincs,h miért csináltuk,mikor akkor is tudtunk helyesen irni. Biztos csak nem akartunk és nem foglalkoztunk vele.
2013. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
az egy dolog, de sokan olyan buták, mint a föld.
2013. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem csak itt, rengeteg fórumon, közösségi oldalon találkozok igénytelen "helyes"írással. Nem arról van szó, hogy egy vessző hiánya miatt háborgok. De, amikor valaki nem tudja, hogy különbség van az egyelőre és az egyenlőre szó között az borzalmas. Ezt egy régi általános iskolai tanáromtól láttam például..

Lehet ez már perverzség a részemről, de ha valaki helytelenül, szavakat tévesztve ír, azzal én már nem tudok pl neten elbeszélgetni.

2013. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, mint az utolsó, nyilván nem egy vessző hiba vagyok "kiborulva", de egy rossz helyesírású ember nagyon taszít, egyszerűen idegesít olvasni. Nem szánt szándékkal bogarászom a hibákat, hogy legyen mibe belekötni, de szó szerint bántja a szememet, fáj látni :)

Az pedig, hogy nem érdekli őket, számomra olyan hihetetlen... nekem valahogy egyszerűen eszembe sem jut másképp leírni egy szót, mint ahogy megtanultam, hogy így helyes. A szleng, rövidítés, elírás az más, na de így... Úgy látszik más dolgokra vagyunk igényesek :S

2013. aug. 1. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Na én ezért utálok Facebookon kommunikálni. Volt, hogy fiút, akivel szimpatizáltam aztán azért nem kerestem meg, mert láttam, hogy úgy ír, mint egy harmadikos. Kifejezetten taszítónak találom az igénytelen, hibákkal teli írást. Ez nem egy ki- és bekapcsolható készség, hanem valaki tud helyesen írni, valaki meg nem. Szerintem aki nem rögtön úgy írja le a szavakat, ahogyan azt kéne, akkor azt nem tudja helyesen leírni, hiába megy, ha külön odafigyel rá.
2013. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Én, amit sosem értek, hogy egyesek hogy képesek a hosszú magánhangókat rövidnek írni. Pl. hosszu. Tehát kiejtésnél is hosszan ejtjük, akkor mégis mi a francért írnánk röviddel???
2013. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!