Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Betegesen félek a betörésektől...

Betegesen félek a betörésektől. Ha egyedül vagyok itthon, és megtörténik, mit kell tennem? Ha van fegyvere? Ha nincs? Jó, ha van nálam kés vagy valami? Mit ajánlatok? 13/l

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 21:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De ha nincs nálam mobil?
2013. aug. 9. 21:25
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaaj nem kell ezt annyira túllihegni... mindig legyen a zsebedbe vagy a közeledbe a ha nagyon félsz állítsd be a rendőrséget gyorshívóra és kész. Ha meg is akarod támadni legyen a szobádba valami vastag bot vagy cső (nekünk pl vastag kábeldarab van) esetleg egy bicska is lehet (nekem is van). De nagyon sok minden jó lehet akár gázspray vagy valami hajlakk. Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok de ha van rá pénz cseréltessétek ki a zárakat erősebbre (nekünk olyan van, hogy ha be van zárva le se lehet nyomni). Ha nagyon komolyan gondoljátok akkor az ajtót is ki lehet cserélni biztonságosra. Fel lehet rakni ilyen biztonsági láncot is ami a panelházakba van. Emelett ablakokra biztonsági rácsot felrakni, szögesdrótot a kerítésre, kamerákat felszerelni. Attól függ mennyi pénzt szántok rá. Rengeteg mindent lehet csinálni amivel egy betörő kétszer is meggondolja, hogy biztos ide akar e betörni. Sok sikert! 14/F
2013. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. aug. 14. 21:28
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Mintha magamat látnám:D 13 évesen egy az egybe ilyen voltam én is. Most 16 vagyok, csak 3 évvel több de rájöttem valamire: nem kell félni!

Figyelj, a telefonodon legyen gyors hívón a rendőrség, ha hívod őket menni fognak! Továbbá ami fontos: ha megtámadnak ne sajnáld! Fogsz egy tárgyat ami a kezedbe esik és fejbe vágod vagy ha már kés akkor nyomd bele. Gondolj arra, hogy ő eleve rossz ember, és "ha nem eszel téged esznek meg" érted?

Amúgy nem akarlak megijeszteni:) Ha hozzánk betörnének és egyedül lennék én mondjuk nem hagynám, hogy valamit elvigyenek előbb támadnám meg (ezalatt a három év alatt pár dolgot megtanultam és eléggé agresszív lettem sajnos), de amúgy egy családi házba betörő egy-két férfi AMATŐR. Aki nem amatőr hanem profi az nem családi házba fog betörni. Az amatőrök pedig túlságosan félnek ahhoz, hogy bántsanak nem még hogy kinyírjanak.. Ha megrémiszted őket, akkor még az sem fog nekik kelleni amiért mentek, csak futnak. Szerintem még fontos, hogyha szembe találod magad, maradj nyugodt! Ne lássák rajtad, hogy félsz mert felhasználják ellened. Vegyél egy bicskát vagy paprikasprayt és legyen a zsebedbe mikor egyedül vagy otthon. Telefon is zsebben vagy a közelben és ha van lehetőséged járj valami harcművészeti vagy önvédelmi órákra:)

Remélem segítettem kicsit:)

2013. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Te is lány vagy?
2013. aug. 17. 17:22
 16/16 anonim válasza:
Fogj meg egy sulyó ami 6k es vágd a fejéhez!
2016. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!