Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudja a mentő, rendőr,...

Honnan tudja a mentő, rendőr, tűzoltó hogy kit kell értesíteni ha valami történik?

Figyelt kérdés

azt hallottam, hogy meg kell jelölni a telefontban azt a névjegyet akit szeretném hogy értesítsenek így: ICE, ezt nem nagyon hiszem el, hogy ott keresgélik ... de ha mégis és telefonzáram van akkor?

azt is hallottam hogy az okmányokat nézik és úgy értesítenek, de ha nekem anyukám, apukám meghalt?


2013. aug. 5. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
ICE helyett szerintem hatásosabb egy 'Anyu'... Vagy egyszerűbb megnézni az utoljára hívott számokat.
2013. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt még el tudom képzelni, hogy megpróbálják a telómat megnézni, be tudnak-e menni, találnak-e abban olyat hogy mama, papa, hasonlót.

Egyébként nem szoktak ezzel foglalkozni, az ő dolguk nem ez.

Majd ha hiányzol valakinek (= család, rokon, szomszéd), akkor csinál körtelefont, ismerősöket, kórházakat körbetelefonálni, végső esetben szokták hívni a rendőrséget is, tudnak-e valami balesetről, stb. stb.


A kisebb településeken levő kórházaknál egyébként a portás felvési, hogy a mentők kit szállítottak be, nagyobb helyeken a beteg-felvételit kell telefonon kérni.

2013. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Am ha baleset van az okmányaid biztosan ott vannak, jogsi személyi valami abból kb 2 perc alatt megmondja a diszpécser ki vagy, honnan, meg a telszámot is h értesítsék azt akit kell, ha kell. A te telefonodba nem túrnak bele.
2013. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ICE dolog hülyeség, hoax. Talán más országban működik, de nem itt. Férjem mentős, onnan tudom, hogy soha nem keresnek a telefonban hozzátartozót, sosem hívnak fel senkit! Ez a rendőrség dolga. Balesetnél mindenképp a rendőrség is jelen van, ők kutatják fel és értesítik a hozzátartozót, ha haláleset van. Ha nincs, de a beteg eszméletlen, akkor a kórház hívhatja fel a hozzátartozót. Vagy nem, nem mindig teszik meg, akkor a család előbb utóbb keresni kezd, körbe telefonál...... Ismerek olyat, akivel a hozzátartozója halálát nem közölte a hatóság, valamiért nem érték el a családot. A temetkezési vállalkozó nyomozta ki a család elérhetőségét, és ők értesítették a családot. A barátnőmet viszont értesítették, hogy meghalt a férje balesetben, 2 rendőr ment ki a házához. Kiborulás, sírás....., órák múlva derült ki, hogy nem is a férje halt meg, hanem annak az öccse. Úgyhogy van katyvasz ezen a téren is a mi kis országunkban.....
2013. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ezen a téren ez még nem amerika!


Vagyis, ha a család nem kezdi el keresni, a hivatalok hivatalból nem igazán teszik ezt meg.

2013. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

első, nyilván benne lenne az anyukám meg az apukám, mamám, papám is de egyikőjük sem él már.


ezáltal hiába nézik a személyimet is ha egyszer anyám nem él.

2013. aug. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!