Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendőr, mentős, vagy tűzoltó?...

Rendőr, mentős, vagy tűzoltó? Melyiket érdemes választani ezek közül kihívásilag, és fizetésileg?

Figyelt kérdés

Mind a három szakma érdekel, de nem tudom, melyiket válasszam. Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni, megélni illetve, melyik jelenti a legnagyobb kihívást?

Egyébként fiú vagyok, most érettségiztem.



2013. júl. 1. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr nagyon szerteágazó dolog, a közlekdési járőrtől a főkapitányig elég sok mindent lehet érteni alatta, én azt mondanám, hogy alapszinten talán ez a legnehezebb a három közül.

A mentős már konkrétabb dolog, viszont szerintem sokkal nehezebb szakma.

A tűzoltó mind közül szerintem a legnemesebb hivatás, időnként megerőltető, viszont van, hogy sokáig semmi munkát nem igényel.

2013. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zyebra válasza:
Szerintem, egyiket se válaszd, mert rossz a hozzáállásod.Ezek nem olyan munkák, amikből meg lehet gazdagodni.Iszonyat megterhelőek, mind lelkileg, mind szellemileg.Tudod, aki mentősként/tűzoltóként/rendőrként dolgozik, annak tudni kell, hogy ez nem munka hanem hivatás!Ne azért légy teszem fel tűzoltó, mert könnyű vele elhelyezkedni vagy, mert jól megfizetik.(ezek persze nem igazak)Mint mondtam ezek hivatások!Szerinted én, miért akarok rendőr lenni?Mert kiskorom óta tudom, hogy iszonyat nagy igazságérzet teng benne.Utálom, amikor látom, hogy egy zsaru kenőpénzt fogad el vagy éppen nem száll ki az autóból, amikor verekedést lát, mert nincsen hozzá kedve.Tenni akarok a bűnözés ellen!Látni akarom, hogy az a sok szemét állat, akik drogot árulnak vagy éppen gyilkolnak a sitt mögé kerülnek !Tudom, hogy nem fognak jól megfizetni és azt is tudom, hogy iszonyat keményen kell dolgoznom, de akarom!És tudod miért, mert sikerül találnom egy olyan melót,ami lázba hoz engem és elszánt leszek tőle!Szerinte keress magadnak te is egy ilyen munkát. Az a legfontosabb, hogy megtaláld benne önmagadat!!!
2013. okt. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!