Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy családi...

Szerintetek egy családi háznak mik lehetnek a hátrányai, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

(itt nem olyanra gondolok, hogy sok a munka vele, vagy, hogy olcsóbb e vagy drágább mint egy lakás, hanem olyan észrevételekre gondolok, ami bosszantó, zavaró lehet egy családi házba költözés esetén)

Családi házba szeretnénk költözni, mire hívnátok fel a figyelmet, mire kell ügyelni a ház megválasztása alkalmával?


2013. aug. 5. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Az előtte lévő járda nem a tied,de felelős vagy érte.

Tehát,ha valaki nyakát szegi,mert nem lapátoltad el a havat,akkor az a te hibád,viszont ha kijavítanál rajta valamit,akkor nem teheted.

2013. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja, nem csak a járda rész az amit tisztán kell tartanod hanem az előtte lévő, árok vagy füves rész is. Te azt nem alakíthatod csak úgy, de használhatod felállhatsz rá autóval lenyírhatod a füvet bokrot, fát ültethetsz oda, de ha például le térköveznéd vagy a járdát felszednéd vagy felújítanád akkor már az önkormányzattól kell engedélyt kérned, amit általában meg is adnak. Ha jól tudom egyedül a kocsi bejáró járdarész az amit szabadon alakíthat az ember.

Plusz ugye az udvart rendbe kell tartani, parlagfű irtás is ugyanúgy vonatkozik rád, és nem hagyhatsz ott méteres gaztengert napokig, mindig rendben kell tartanod a portádat, akkor ugye nem árt ha rendbe vannak a kerítések. Meg ha vásárlás előtt állsz akkor ne csak azt nézd hogy külsőleg, ránézésre milyen szép a ház, hanem kérdezzél rá a villanyvezetékekre, meg a csövekre hogy milyen állapotban vannak, mikor lett beszerelve vagy cserélve. Ha a villany vezetékek elég régen lettek betéve még úgy 2000 előtt akkor érdemes rááldozni a cserére. Mindenképp kérdezzél rá hogy a falak mennyire vizesednek, milyen a szigetelés, mennyire jó a fűtésrendszer, kémények milyen állapotban vannak stb...

Ha komolyan érdeklődnél egy ház iránt akkor célszerű az üzlet előtt még egyszer átfutni rajta, tehát vigyél egy hozzáértőt aki felméri a terepet szakmai szemmel.

2013. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mielött megveszed, mindenképpen menj oda többször, hogy kitapasztald, milyenek a szomszédok.


Mert ha délelőtt/délután nem is veszed észre őket, lehet, hogy minden este nagy partit csapnak, ugatós kutyájuk van, a gyerekek hisztisek, hétvégén a fél rokonság ott iszik, hajnakban az autót bőgetik, stb.


Nézd meg, hogy milyen a forfalom az utcában, nehogy ott menjen keresztül olyan úvonal, amin hajnalban a teherautók járnak, milyen közel van a főút, vasútvonal (zaj szempontjából), van-e a közelben játszótér (ez lehet előny meg hátrány attól függően, hogy vannak-e gyerekeitek), óvoda, uszoda, esetleg buszmegálló, kocsma, étterem, stb.

2013. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokat leírtak előttem, de jó, ha viszel egy hozzáértő embert. Feltétlenül menj fel a padlásra, nézd meg a tetőszerkezetet. Régebben nem voltak ilyen szakszerűen kezelve a fák, ha szuvasodik, ott baj van.

Csatorna van-e, vagy szippantós autót kell hívni.

Pince milyen? Most lehet, hogy száraz, de ha alacsonyabban van mint az út, akkor nem sokáig. Nézz bele a vízóra aknába, vizes-e.

Figyelj a szagokra. Más a szag, ha dohos, vagy más jellegzetesség van. Az utcánkban két év alatt három gazdája volt egy új éítésű háznak, fűtéskor, csukott ablaknál jöttek rá, iszonyat büdös van. Csirkét tartottak a padláson, évekig. Szomszédokat, dicsérhetik, de ez nem jelent semmit, lehet, utálatosak.

Milyen forgalmas az út. Van-e a közelben kocsma..ajaj!

Disco? Sertéstelep? Engedélyezett-e az állattartás, és milyeneket lehet..Ha tehenet is, akkor menekülj.

Kisebbség milyen távolságban? Villanyt írták előttem..

Kerítés milyen állapotban van?

Több szem többet lát, vigyetek mást is magatokkal.

2013. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket, észrevételeket :-)
2013. aug. 5. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Én írtam a szomszédokat: természetesen nem arra gondoltam, hogy megkérdezni az eladót, hanem "véletlen" különbözö idöpontokban arrajárni, amikor nem számítanak rátok, hogy hallani/látni lehessen, ha valami gond van velük.
2013. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is így értettem, hiszen az eladó miért vallaná be, ha valami nem oké.Bár még ezek ellenére is ki lehet fogni olyat, amivel az ember befürdik.
2013. aug. 6. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!