Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ti tapasztaltátok...

Lányok! Ti tapasztaltátok már, hogy a barátnötök, ill. akit annak véltetek írígy volt rátok? Ès miböl vettétek ezt észre? Idösebb korosztály véleménye is érdekel.

Figyelt kérdés

Többnyire értetlenül állok az elött a tény elött, hogy egyik- másik barátnöm egyik pillanatról a másikra eltünik.

Persze késöbb felbukkan, de hetekre is akár eltünhet és pont akkor, amikor épp látszatra bizalmasabb viszonyba kerültünk.

Megint egy ilyen történt.

Töprengtem rajta, mi is lehet az oka, mi volt az utolsó beszélgetésünk. Elmondtam, mit is csinálok most, mik a terveim és hogy edzem magam fizikailag is, hogy azt, amit elterveztem, végig tudjam csinálni.

Teljesen öszintén megnyiltam, ezért esett rosszul, hogy azóta se kép se hang..

Tünödtem, de semmi rosszat nem mondtam.

Ìrtam sms-t, semmi.

Ráér, szabadságon van, nem utazik el... tévézik és pihen.

Valszeg azt a dolgot ö is szeretné csinálni, amit én, valaha már elkezdte, de sok idö és energia és abbahagyta.

Lehet, egyszerüen fáj neki, hogy én össze akarom szedni magam és megcsinálni.

Korábban egy komolyabb tanfolyamot végeztem el és vizsgáztam munka mellett.

Vizsga elött szintén kerültek a barátnéim, akkor direkt megfigyeltem, csak vizsga után jelentkeztek megkérdezni, na sikerült?

De támogatni egyik sem támogatott. Direkt kivártam és én nem kerestem öket, vajon felhivnak-e , de nem, csak a vizsga után.

Nekem ez nagyon fájt.

Lehet, a többi ilyen különös "eltünés" mögött is az írígység bújkál? Próbáltam utánaolvasni az írígységnek.

Csernus szerint az egyik nö a másiktól akármit irigyelhet, a ruháját, a frizuráját, a tanulmányait...

Mert erröl a saját tehetetlenségük jut eszükbe, a saját elhanyagoltságuk, stb.

Ha tényleg írígység, akkor ez kényes dolog, szerintem az ember nincs is tisztában azzal, hogy írígy, hogy lehetne akkor ezt öszintén megbeszélni?!


Tulajdonképpen milyen lenne a jó barátnö?



#barátnő #barátság #Ìrígység
2013. júl. 5. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos. :(

A lakótársam irigyli a harmonikus párkapcsolatom, a szerető családom, a jó munkám, és ha veszek magamnak valamit.

Egyszer részegen előbukott belőle, hogy utál engem, mert tökéletes életem van...

Sajnos ezekben nem tudok segíteni neki, pedig szívesen megtenném.

2013. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nincs olyan, hogy jó barátnő. Az idősek meg azt mondják ha férjhez mész, meg ne is legyen. És tapasztalatból tudom, hogy igazuk van.
2013. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem nincs olyan, hogy jó barátnő."


Ezt hogy érted?

Nincs, vagyis nem létezik, vagy egyáltalán nem is kell?

De akkor kivel beszéled meg a problémáid, kitöl kérsz tanácsot?

Meg néha engem érdekelnek mások - feltéve, ha öszinték és az öszinte érzéseiket mondják el.


Nekem a férj nem elég. Vannal dolgok, amiket nem tudok vele megbeszélni. Vannak nöi érzések, nöi problémák, amiket egy másik nö fél szavakból is megért, míg egy férfinek magyarázgatni kellene.

2013. júl. 7. 22:17
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
"Feltéve ha őszinték és őszinte érzéseik vannak." Hát én már egy pár lánnyal voltam közeli barátságba,de összeveszésünk után kívülről analizáltam a kapcsolatot és elég rossz tapasztalataim voltak. Nagyon vigyázz menyire avatod be és menyire engeded a családod, férjed, barátod, közelébe. Volt 25 éves barátságom is. Ha szükséged van rá, hogy ki önsd a lelkedet itt megtalálsz. Nem ismerjük egymást és ha tudok tanácsot adni megteszem, de ha kell csak meghallgatlak. Sajnos mi nők, a női praktikákról fondorlatosságról vagyunk híresek. És sajnos nem csak a férfiak ellen használja ezt némely nő, és mire rá jössz már nagyon fog fájni. Lehet barátnőd, de ha rám hallgatsz neki sem nyílsz meg teljesen. ÜDV.
2013. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz , nem tudom. Szerintem nincs olyan ember aki erre választ tudna adni. Mert ahogy írtam neked 25 év után derültek ki a disznóságai. Tehát addig nekem volt a legjobb barátnőm.
2013. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, Te milyen disznóságra gondolsz.

Nem megcsalásról van szó nálam.

Hanem pl. kipletykálásról. Egy levelem, amiben pl. egy mütétem ecseteltem, szerintem elég intim szféra, kérdezésem nélkül továbbküldte egy közös ismerösünknek, amit véletlenül tudtam meg.

Azt hittem, elájulok. Jó, hogy nem lett a Facebook-ra feltéve.

Szóval ilyesmi, meg hát a kis írígykedések.

2013. júl. 10. 15:42
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tapasztaltam. Gimiben féltékenyek voltak a jó eredményeimre és a kreativitásomra (jól rajzolok, jó ruhákat tervezek). Mikor egyetemista lettem, megismertem egy lányt, akivel nagyon jóba lettünk. egy idő után észrevettem, hogy távolodik tőlem, kevesebbet beszélünk, stb. Kiderült irigy rám, mert ösztöndíjat kaptam, és lehetőséget, hogy kiállítsák a munkáimat. Próbáltam megbeszélni vele a dolgot, de azt mondta, hogy mellettem senkinek érzi magát.
2013. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A barátnőim hozzám hasonló mentalitásúak; nem irigykedők, féltékenykedők, kétszínűek, pletykásak vagy alakoskodók, tehát soha nem volt rossz tapasztalatom velük.

Nincsenek túl sokan, de akik vannak, megbízhatóak.

2013. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

7-estöl kérdezném:

és utána hogyan alakult az életed a barátnökkel?

2013. júl. 17. 12:47
 10/21 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg így van ez szerintem a nők 90%-ával! Saját tapasztalatomat mesélném el. Egyetemen lett egy barátnőm. Eleinte elvoltunk, később egész jó barátok lettünk, majd ÉN kezdtem el irigykedni rá, és valóban azért, mert a saját tehetetlenségemet vagy szerencsétlenségemet tükrözte. Elég szép lány volt arcra, és MINDENKI oda volt érte, és ezt irigyeltem. Én viszont mégsem tettem neki keresztbe, hanem barátnője voltam: tudtam, hogy kevés pénzük van, így sokszor segítettem neki (pl vettem neki kaját, vagy adtam kölcsön, de nem kértem vissza...ő persze sosem akarta visszaadni), mindig meghallgattam, folyamatosan tanácsokat adtam neki pasiügyben vagy otthoni ügyekben. Viszont egy idő után azt vettem észre, hogy folyamatosan hazudik nekem. Annyira kiismertem már, hogy tudtam mikor hazudik. És nem értettem miért. Amikor lett barátom (annak ellenére, hogy ő volt a nagy "szépség", és nekem ez volt az első komoly kapcsolatom, neki meg csak ilyen "szexügyei voltak") egyre inkább játszotta magát, kötekedett és folyton hazudott. Beleszólt, ha a barátommal beszéltem telefonon, kifogásokkal jött, hogy én már vele nem megyek el sehová, csak a barátommal.. de még mindezek ellenére is ugyanúgy próbáltam barátja lenni, rengeteget segítettem neki a suliban, kerestem neki diákmunkát (amire annyit nem mondott, hogy kösz, pedig dolgozott benne), jegyzetet adtam neki, meghallgattam a szánalmas kis pasiügyeit...tanácsot adtam benne eléggé őszintén, stb. És egyik pillanatban láss csodát: megtudtam, hogy facebookon folyamatosan engem ócsárol idegen pasiknak, hogy én milyen lusta disznó vagyok, és hogy minden csoportfeladatot a suliban neki kell csinálnia, én nem csinálok semmit, biztos a barátom "f**át sz**kodom" most is... Szóval ilyen stílusban.. (mondanom sem kell, hogy természetesen fordítva volt, én segítettem neki mindenben..), aztán én, és az egész családom ki lettünk beszélve, a barátomat tutyimutyinak állította be, akinek én voltam az egyetlen barátnője és velem veszítette el a szüzességét, engem szintén ilyennek, elmondta, hogy szerinte én egyáltalán nem vagyok szép, a nővéremet, anyámat is mindennek elhordta... Annyira dühös lettem, de nem tudtam mit tenni, mert bizalmas helyről kaptam az információkat, nem akartam elárulni, hogy tudok róla. Persze ekkortól már másképp álltam hozzá. Egyik alkalommal mégis kiprovokálta a veszekedést és majdnem teljesen kitálaltam neki. Ő azt válaszolta hogy nem így meg nem úgy gondolta...meg hogy nem akar összeveszni, mert nekem mesél el mindent, stb... De nem érdekelt. Mikor eljött a záróvizsga ideje, már nem segítettem neki semmit, facebookon nem reagáltam az írásaira. Ő gondolom méginkább bedühödött, más "barátnőivel" tett fel közös képet, meg ny*ltak egymásnak facebookon, de nem érdekelt. A záróvizsgája egyedül neki nem lett meg. Amikor megtudta, hogy nekem sikerült, egyből letiltott mindenhonnan, de nem hogy csak engem, hanem még az egész családomat is.

Ja és azt kihagytam, hogy el lettem jegyezve még tavaly, amire úgy reagált, hogy hát..szerinte korai... Ugye semmi gratuláció... Amikor egy csoporttársunk érdeklődött az eljegyzés felől, meg mondta hogy milyen szép a gyűrű, "barátnőm" elterelte a témát, és arról beszélt, épp milyen ruhát vett magának... Mások előtt azt állította mindig, hogy á neki nem kell jegygyűrű, ő még élni akar, de egy-egy komolyabb pillanatában mindig azon sírt nekem, hogy dejó lenne már neki is...

Szóval ennyit erről, szerintem tök egyértelmű, hogy irigy volt... Pedig saját magának köszönhette, hogy nem volt még normális pasija. És én azért mindig kiálltam mellette, mindenben segítettem neki, de ezt sosem becsülte meg..

2013. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!