Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg önmagam?...

Hogyan találjam meg önmagam? Ti hogy jötettek rá mit akartok kezdeni az életetekkel?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, jövőre kell majd fakultációt választani (pl emelt matek, biosz stb) és annyi lehetőség van. már egy éve van az, hogy pár havonta megváltoznak a terveim. egyszer bioszfaktra akarok menni mert állatorvos szeretnék lenni, máskor franciára, vagy matekra mert tetszik a pénzügy-számvitel, vagy épp kitalálom hogy én építészmérnök szeretnék lenni. Már én sem tudom mit akarok, és hogy jöjjek rá, mi a jó nekem. ez nagyon gáz.



Ti hogy vészeltétek át ezt? Elsőre sikerült döntenetek, vagy volt valaki hasonló helyzetben?


köszi ha valaki válaszol:)

16/l


2013. aug. 10. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a te idődben annyira lazán vettem mindent hogy eszembe nem volt elgondolkodni ezeken, pályaválasztás előtt se törtem magamat hogy jó suliba kerüljek legalább egy gimibe, hogy mi lett belőlem? Egy nulla akinek van ugyan szakmája 2 is szakmunkásból, de mégis 80ezerért gyárban dolgozok ami távol áll a végzettségeimtől.

Nem tudok neked kézzel foghatót mondani, csak azt hogy oda állj ami kicsit is megmozgat, egyik sem könnyű és stressz mentes meló amiket írtál, de melyik nem az? Mindenhol dolgozni kell

21/F

2013. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én még ma sem tudom, mit tudnék igazán szívből csinálni, pedig már végeztem a gimivel, meg egy két éves szakmával (pontosabban két szakmám lett egyszerre).

Először törifaktra jártam, mert ott nem kellett semmit csinálni, mert a tanár... hát... no comment :) Azután fél év múlva beláttam, hogy a töritanárom jó és jól tanít, így inkább megnéztem, melyik tanárom nem tud tanítani. Nálam ez a magyar volt. A magyarfaktos tanárnő nagyon jól csinált mindent, és ő ráadásul tényleg szerette a tanítást, szemben a magyartanárommal, aki szó szerint félt tőlünk, és hiába volt 6 diplomája meg 3 felsőfokú nyelvvizsgája, átadni már nem tudta a tudást.

Emellett jártam még informatika faktra is egy évig, mert csak úgy érettségizhettem infóból, ha legalább két évig tanultam a tárgyat, és nekem csak elsőben volt infóm.

2013. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kicsit katyvasznak tűnhet az előző, szóval pontosítok: a faktokat olyan tanárok tartották, akik engem "rendesen", délelőtt nem tanítottak. Így a töritanárom szuper volt, a faktos viszont rossz. Magyarnál fordítva.

2013. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem :) sok szerencsét nektek.. remélem, neked (#2) sikerül majd hasznát venni a fakultációknak:)
2013. aug. 10. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a te korodban elkezdtem mindennel foglakozni. A legtöbb dologban kipróbáltam magam, hogy érdekel-e, hogyan viszonyulok hozzá, másnap is érdekelni fog-e. És végül jó pár dolgot találtam, amibe szenvedélyesen beleszerettem. Ki kell magad próbálni a dolgokban, nem csak eldönteni, hogy most építészmérnök akarok lenni, hanem utána tudakolódni, hogy mi is az az építészmérnök, mivel foglakozik stb. Én iszonyú sokat olvastam mindenről. Szóval elhatároztam mi leszek. Az egyik legjobb döntés volt az életemben.
2013. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, énis mindennek utána néztem eddig, meg az egyetemeknek stb. :) csak folyton változom , remélem hamar elmúlik ez a korszak. de az is lehet hogyha most eldöntöm, és már nem lesz időm újra változtatni,mert jön a suli, akkor meg van oldva a probléma.. nemtudom:D
2013. aug. 10. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is tudtam, mi szeretnék lenni, talán már 14 éves koromtól letisztult bennem, ehhez képest mégis elcsesztem, mert időközben összezavarodtam és történtek velem dolgok. De a lényeg az, hogy most újra azt tanulom, amit mindig is szerettem volna, úgyhogy sosem késő, legfeljebb neccesebb:) Régebben, érettségi után több esélyem lett volna államin elvégezni ugyanezt a szakot, mint amit most költségesen, de akkoriban egész más dolgokon járt az eszem, nem a tanuláson...Nehéz ilyenkor jó tanácsot adni, max annyit, hogy jól gondold át, mit kezdesz el tanulni, de ne is görcsölj rá, mert az is ugyanolyan rossz.
2013. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az alapján döntöttem, hogy miben vagyok jó, és mi érdekelne. Mert pl. hiába akarnék pénzügy-számviteles lenni, ha épphogy a 2est összekaparom matekból. Szóval a reál tárgyak alapból kiesnek. (Amennyire látom, neked meg pont azok mennek.) Engem csak a társadalomismeret és az irodalom érdekelt, de az emelt irodalmat egy hülye tanár tartotta volna, ellenben a "normál" irodalomtanárt bírom, szóval végül csak a társadalomismeretet vettem fel. Szóval ha az alapirányt már eldöntötted, akkor az alapján szelektálj, hogy miben vagy jó, mit tanulsz a legkönnyebben. Plusz szerintem 3 faktnál többet semmiképp ne vegyél fel, mert azért elég strapásak ezek. És semmiről nem maradsz le, jövőre ha máshogy döntesz, még tudsz felvenni faktokat.
2013. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kipróbálsz dolgokat, és az egyik a nagy Ő lesz... Vagy hát nagy AZ.. Tyűha, ez se jó... Szóval a hivatásod lesz.
2013. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!