Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ismerhetném meg jobban...

Hogyan ismerhetném meg jobban önmagam, hogy eldöntsem mi akarok lenni, mit akarok továbbtanulni, mi legyen a célom?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 00:03
 1/8 anonim válasza:
na ez engem is érdekel mert 22 évesen ötletem sincs és eddig csak egy érettségit tudok felmutatni -.-
2013. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, félek, hogy velem is ez lesz, mert velem a köv. a helyzet:

Tök jó gimibe járok, jól tanulok, de semmiben sem vagyok valami kiemelkedő...És ha valaki semmiben sem kiemelkedő, akkor mivel lehet ezt kompenzálni? Azzal, hogy valami nagyon-nagyon érdekli, és tűzbe menne azért, hogy elérje a célját. De engem olyan nagyon semmi sem érdekel sajnos, és hiába tudnék megtanulni ezt vagy azt, ha olyan igazán semmi sem lelkesít :(


Pl. szeretem a bioszt, felvettem faktra, de nem vettem fel mellé semmi mást, mert csak azt szeretem. Csakhogy mit lehet a biosszal kezdeni? El lehet menni orvosira, fogorvosira, állatorvosira, gyógyszerészetire, meg mérnökire, és kb. ennyi azokból, amikkel lehet valamit kezdeni.

Csakhogy ha ilyet akarnék tanulni, akkor a biosz mellé kéne még kémia meg fizika, amiket nagyon nem szeretek, nem is mennek igazán....szóval nem.

De így meg mi lesz? Hiába a jól tanulás, ha úgy igazán semmi sem mozgat meg...Most így nem mehetek el pl. mérnöknek, hogy csak az hajtana, hogy sok pénzt keressek vele...Az nem adna elég motivációt ahhoz, hogy elvégezzek egy dögnehéz egyetemet, mivel nem vagyok egy reál beállítottságú emberke, csak a bioszt megszerettem, de ez nem elég ahhoz, hogy egy ilyen egyetemet végezzek..nem lenne, ami ösztönözne végig...

Szóval meg kéne ismernem önmagam, hogy valahogy dönteni tudjak.

2013. máj. 20. 00:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Biosszal elmehetsz biológia szakra is.
2013. máj. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azt nem akarom, mert sokkal több biológust képeznek, mint amennyi el tud helyezkedni..és inkább az ember érdekel, nem a növények meg állatok.
2013. máj. 20. 11:15
 5/8 anonim válasza:

dettó ez volt/van velem is.

megye legjobb és legnehezebb gimijében 3as 4es tanuló voltam. biosz+infó fakos. infó érettségim van. imádom az angol nyelvet, nyelvvizsgát is letettem pont érettségi előtt pár hónappal.


megjártam proginfót, fél évig bírtam...most számviteli szakügyintéző szakon voltam. de két tanárom miatt nem tudom befejezni. egyébként is felkötném magam hamar ha irodában kéne rohadnom egész nap könyvelőként ráad minimálbérért -.- szal ez nem is nekem való.

most felviztem bioszra...ez az uccsó esély amit adok az egyetemi képzéseknek. nagyon csalódtam az egyetemben, és még enyhén és finoman fogalmaztam. angolra direkt nem is mentem mert nincs annyi tolmács/fordító állás amennyit képeznek és engem meg csak ez érdekel....biosszal is ez a helyzet szal kb mindegy volt melyikre felvizek idén...


de már most sejtem, hogy ez se lesz az én szakom de azért remélem, hogy felvesznek és legalább kipróbálom magam itt is hátha tévedek.


ami nekem való az a mezőgazdaság és az informatika. pl szívesen foglalkoznék állatokkal is akár vagy lennék rendszergazda. előbbi azért jobban vonz. már nézelődök is, hogy milyen lehetőségeim vannak egy önálló állatfarm megvalósítására. tejfeldolgozás és baromfitenyésztés érdekel. hobbi szinten pedig kezdek belefogni a díszhaltenyésztésbe is.


3 éve érettségiztem, 3 évembe került felismerni azt, hogy mi az igazán nekem való. gondolkodj te is :) olyasmit keress amit szívesen csinálnál egész életedben. lehet beletelik neked is pár évedbe. addig felvizz valami szakra, nem kötelező bejárni akár passziválhatod is magad. érted. legyen addig is egy sulid a diák miatt meg ilyenek miatt. addig pedig nézelődj körbe, ha egy szakma megtetszik kezdj utána nézni és próbálj meg megnézni egy olyan foglalkozású embert élőben is, hogy mit csinál. én ezt tettem, innen tudom, hogy nem lennék jó programozó, könyvelő stb.


saját példa ami nem épp vidám: cukrászat is tök jó lenne nekem pl de elküldött a suli, hogy ők nem foglalkoznak felnőtt oktatással (mert 22 éves vagyok!)...szóval igyekezz, nehogy úgy járj, mit én :(

fodrászat is tetszene de annyi van, hogy gátat építhetnék belőlük a Drávára...és az embereknek nincs is pénzük ilyen szolgáltatásokra.


szóval sok dolgot figyelembe kell venni és a végén valami olyat találni ami érdekel is...nagyon nem könnyű -.- de megéri kivárni türelmesen mire megtalálja az ember a neki való szakmát mert ha olyan helyen melózol amit élvezel, akkor nem fog érdekelni a fizetés :)

2013. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok ezzel a dologgal, mint Te az angollal és a biosszal, hogy szépek jók és érdekesek, de ha egyszer nem tudnék elhelyezkedni velük, akkor felesleges kijárnom az egyetemet. Orvos meg ilyesmi nem szeretnék lenni, pszichológia érdekelne, de rengeteg van belőlük, nem tudnék elhelyezkedni, és nagyon sok pont is kell.

Szóval nekem valami olyan kéne, amiben biosz is van (pszichológián is van ugye anatómia meg neurológia), meg pszichológia is, ezért esetleg gyógypedagógus? Vagy valami ilyesmi kéne...Itt lenne biosz is, de nem úgy, hogy akkor mellé tanuljak még egy csomó kémiát meg fizikát.

Meg amik érdekelnek, de ezek inkább csak hobbiszinten, hogy jó lenne ékszereket meg dísz,-és használati tárgyakat készíteni, pl. éjjeli szekrényt, lámpát, ékszeres dobozt.

Szóval még nem tudom, de mindenki cseszeget, hogy engem semmi nem érdekel, pedig de, a biosz embertani részét szeretem, de azért annyira nem, hogy kijárjak egy nagyon nehéz egyetemet és orrba-szájba kémiázzak:/

Hát, majd meglátom, de jó lenne már most eldönteni, még van egy évem, de nem felnőttként akarok ráeszmélni, hogy basszus, elrontottam, és akkor váltani, amikor már sokkal nehezebb lesz..Még most kéne dönteni.

2013. máj. 20. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Jo lenne tudni fiu vagy lány vagy e? Sajnos általában elég késon jon rá az ember hogy mi is az amit igazán szeret. En 25 évesen jottem rá hogy fodrász szeretnék lenni.Érdekes hogy sokszor elofordul az, h az emberek annak hittek. Olyan is volt h valaki 2év ismeretség után mondta egyszer "hiszen te fodrász vagy nem? " Pedig soha nem is mondtam ilyet neki, sot akkor még nem is érdekelt ez a szakma.

Ha lány vagy akkor hasonlo dolgok biztoztos tetszeni fognak. A kozmetikushoz pl. kell az érettségi. Azzal is nagyon jol lehet keresni. Ha fiu vagy akkor a tipikus férfi szakmák esetleg. Nem feltétlen muszály foiskolát végezni hogy valaki sikeres legyen. Ez nem azon mulik, hanem az addotságaidtol,a jellemedtol.Pl.Talpraesettség,emberismeret,stb..

2013. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
menj el unalmas irodai munkára azt kész
2013. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!